Czy możliwe jest przekształcenie P2P w (d)-fenylo-2-propanol?

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Temat ten jest również bardzo interesujący dla mnie, choć z innego punktu widzenia. Rozdzielenie racemicznej wolnej zasady metamfetaminy można przeprowadzić bez rozpuszczalnika za pomocą mojego ulubionego związku (grin):
kwas O,O`(+)-dibenzoilo-d-winowy z dobrymi wydajnościami. (80-85% ).

Chciałem jednak zapytać, czy ktoś ma doświadczenie z tak zwanym procesem RRR. RRR to skrót od resolution-racemisation-recycling, który ma na celu reracemizację niechcianego izomeru l z powrotem do mieszaniny racemicznej 50:50. Proces ten przeprowadza się przy użyciu niewielkiej ilości inicjatora rodnikowego, takiego jak AIBN i źródła rodników tiylowych (tj. tioglikolanu metylu). W ten sposób można zwiększyć wydajność z teoretycznych 50% do ponad 90%, przeprowadzając proces kilka razy. Jak dotąd nie udało mi się znaleźć żadnej sensownej procedury.
 

花谢花开

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2023
Messages
16
Reaction score
3
Points
3
Którego kwasu dibenzoilowinowego używasz do rozszczepiania cas? Czy jest to część ciekła czy krystaliczna? Czy możesz to szczegółowo wyjaśnić? Zgadzam się z tą metodą. Myślę, że jest lepsza niż kwas winowy. Dziękuję.
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Tak, kwas o,o-dibenzoilo-d-winowy jest jedynym wymienionym w literaturze jako działający do chiralnego rozdzielania metylu w zwykłym procesie. Wyszukaj "dutch resolution", aby uzyskać opis, jak to się robi. Zwykły kwas winowy nie wykazuje separacji. Proces, który ma działać dzięki różnicom rozpuszczalności, działa na zupełnie innej zasadzie i może działać lub nie. Nie wiem.
W dłuższej perspektywie każda synteza chiralna będzie bardziej opłacalna, nie ma co do tego wątpliwości.
Każdy, kto planuje używać AIBN, powinien bardzo dobrze dowiedzieć się, jak obchodzić się z tym materiałem, jest dość nieprzyjemny.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Oto, co musisz wiedzieć....

Optyczna rozdzielczość N-metyloamfetaminy poprzez tworzenie soli diastereoizomerycznej z kwasem 2R,3R-O,O´-di-p-toluoilowinowym
DÁVID KOZMA, ZOLTÁN MADARÁSZ, CSABA KASSAI I ELEMÉR FOGASSY
Department of Organic Chemical Technology, Technical University of Budapest, Budapest, Hungary
CHIRALITY 11:373-375 (1999)
 

Attachments

  • APgLzjaD58.pdf
    57 KB · Views: 365

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Rozdzielczość holenderska i wiele innych rzeczy dotyczących tego wszystkiego dobrze wyjaśnione:

RIJKSUNIVERSITEIT GRONINGEN

Rozdzielanie racematów przez krystalizację
Dodatki i ścieranie
Proefschrift
 

Attachments

  • JRdgfBtFPb.pdf
    8.2 MB · Views: 352
Top