Synteza fenyloacetonu (P2P) za pomocą glicynianu etylu BMK

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
E6r9ND8StG

Ta metoda syntezy fenyloacetonu (P2P) to prosty sposób na uzyskanie fenyloacetonu z glicynianu etylu BMK i jego syntezę z benzaldehydu. Glicynian etylu PMK może być hydrolizowany do P2P. Reakcja ta nie jest wrażliwa na wodę, tak jak synteza glicynianu metylu BMK. Zaletą jest dość wysoka wydajność konwersji (82% z benzaldehydu do P2P). Co więcej, reakcja nie wymaga skomplikowanego sprzętu i można ją łatwo przeprowadzić.

Sprzęt i szkło.

  • Kolbareakcyjna okrągłodenna o pojemności 3 l z czterema szyjkami, wyposażona w chłodnicę zwrotną, górne mieszadło i lejek kroplowy o pojemności 250 ml.
  • Lejek.
  • Papier wskaźnikowy pH.
  • Łaźnia wodna/olejowa.
  • Statyw retortowy i zaciskdo mocowania aparatu.
  • Termometr laboratoryjny (do 10-100°C).
  • Pręt szklany.
  • Węże silikonowe.
  • Cylindry miarowe o pojemności 100 ml i 1 l.
  • Waga laboratoryjna (odpowiednia 1-200 g).
  • Pręt szklany.
  • Zlewki 3 l; 1 l x2; 500 ml x2.
  • Lejek rozdzielający 2 l.

Odczynniki.

  • Dimetyloformamid 900 ml.
  • Benzaldehyd 300 ml.
  • 2-chloropropionian etylu 540 g.
  • Chlorek benzylotrietyloamoniowy (TEBAC) 32 g.
  • Węglan potasu 780 g.
  • Wodorotlenek sodu (NaOH) 135 g.
  • Woda destylowana ~1,9 l.
  • Stężony (37%) wodny kwas chlorowodorowy (HCl) ~250 ml.

licynianu
K
nteza
...

Synteza glicynianu etylu BMK zbenzaldehydu

5nkNswEyzA
1. Dookrągłodennej kolby reakcyjnej o pojemności 3 l z czterema szyjkami, wyposażonej w chłodnicę zwrotną, górne mieszadło i lejek ociekowy, wlewa się 900 ml dimetyloformamidu.
2. Następnie dodaje się 300 ml benzaldehydu. Włącza się górne mieszadło.
3. Do reaktora wlewa się 540 g 2-chloropropionianu etylu. Dodaje się 32 g katalizatora chlorku benzylotrietyloamoniowego (TEBAC). Następnie do mieszaniny reakcyjnej dodaje się węglan potasu w ilości 780 g.
4. Ogrzewanie łaźni wodnej lub olejowej ustawia się na 40°C.
5. Mieszaninę reakcyjną miesza się przez 48 godzin w ciepłej łaźni.
6. Wcześniej przygotowuje się 30% wodny roztwór wodorotlenku sodu (NaOH) o objętości 450 ml.
7. Po 48 godzinach mieszadło zostaje wyłączone. Mieszanina reakcyjna (warstwa ciekła bez osadu) jest dekantowana do dużej zlewki.
8. Czystą wodę destylowaną w ilości 1 l wlewa się do zlewki i dokładnie miesza.
9. Warstwa estru glicydowego jest oddzielana w dół. Warstwy oddziela się za pomocą lejka rozdzielającego.


Uwaga: Ester glicydyniowy jest używany w kolejnych reakcjach bez oczyszczania. Jeśli chemik chce użyć go jako produktu, musi go oddestylować z produktów reakcji ubocznych z powodu nadmiaru 2-chloropropionianu etylu.

Synteza kwasu glicydowego BMK (sól sodowa) Glicynian etylu BMK

EfnEY7VRJ1
10. Ester glicydowy jest ładowany z powrotem do czystej kolby reakcyjnej.
11. Wcześniej przygotowany i schłodzony roztwór NaOH wlewa się do lejka ociekowego.
12. Mieszadło zostaje włączone. Roztwór NaOH 30% aq. o objętości 450 ml jest powoli dodawany do mieszaniny reakcyjnej. Temperatura mieszaniny reakcyjnej musi być utrzymywana poniżej <30°C.
13. Następnie mieszaninę reakcyjną miesza się przez 12 godzin w temperaturze pokojowej.
14. Po pewnym czasie dodaje się 500 ml wody destylowanej i mieszaninę nieco podgrzewa (nie więcej niż do 60°C).
15. Do ogrzanej mieszaniny reakcyjnej wlewa się 500 ml benzenu, toluenu lub innego podobnego rozpuszczalnika.
16. Mieszadło zostaje wyłączone. Tworzą się warstwy.
17. Za pomocą rozdzielacza ekstrahuje się produkty uboczne reakcji (nie wcześniej destylowane estrowe produkty uboczne). Warstwa wody z rozpuszczonym kwasem glicydowym BMK (sól sodowa) jest oddzielana z powrotem do kolby.

Synteza fenyloacetonu (P2P) z kwasu glicydowego BMK (sól sodowa)

QNSTpmXl76
18. Za pomocą lejka ociekowego ostrożnie wlewa się do kolby stężony (37%) wodny kwas chlorowodorowy (HCl), aby osiągnąć pH 1.
19. Mieszaninę ogrzewa się do temperatury 60°C i dekarboksyluje przy ciągłym mieszaniu przez 5 godzin.
20. Następnie wyłącza się mieszadło i rozdziela mieszaninę na dwie warstwy. Warstwa BMK jest warstwą górną.


Uwaga: Jeśli mieszanina zostanie schłodzona, warstwa BMK znajdzie się na dole.

21. Warstwa BMK jest oddzielana do zlewki za pomocą lejka rozdzielającego w celu dalszej syntezy.

Uwaga: Po pewnym czasie pozostała w zlewce woda jest całkowicie oddzielana od oleju BMK.

Wydajność BMK wynosi ~300 ml (82%)
.
 

senior

Don't buy from me
New Member
Joined
May 29, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Podobno najlepsza beema (cegła-cegła), chyba najwygodniej kupić wodę i zwiększyć wartość co najmniej 2-krotnie, a resztą niech zajmą się fachowcy ;)
 

the money

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 26, 2022
Messages
50
Reaction score
28
Points
18
Dziękujemy za włożony wysiłek
 

the money

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 26, 2022
Messages
50
Reaction score
28
Points
18
Dziękuję za szczegółowe opisanie tematu, a zwłaszcza za to, że zawsze pomagasz nam odnieść sukces, naprawdę chciałbym mieć film o syntezie P2P benzaldehydu i ketonu metylowo-etylowego (MEK)

Jak wiesz, każdy może dostarczyć keton metylowo-etylowy ( MEK) ze sklepów, a także jest dla ciebie film na temat syntezy benzaldehydu
 

amieri

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 2, 2023
Messages
17
Reaction score
10
Points
3
Benzaldehyd nie jest trudny do syntezy, a na tej stronie znajduje się kilka informacji na jego temat
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Witam,
Ile ml jest w przybliżeniu w ostatniej warstwie wody przed hydrolizą HCL? I teoretycznie ile soli sodowej na niej jest? Dzięki.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Cześć, przepraszam za długą odpowiedź, nie widziałem twojego pytania. Około 1 kg glicynianu na 1 kg wody. W przypadku 15% kwasu HCl nie trzeba w ogóle rozpuszczać w wodzie. Nie przegrzewaj reakcji, to ważne.
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@G.Patton 2-chloropropionian etylu 540 g lub 540 ml, ponieważ jest dostępny w postaci płynnej komercyjnie.a także w filmie jest nalewana forma płynna.więc plz advise.thanks in advance
 

Field7

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 16, 2023
Messages
19
Reaction score
20
Points
3
To, co mnie wkręca, to wizualizacje. Widziałem tylko glicynian etylu jako biały proszek. Kiedy więc próbuję sobie wyobrazić, jak mógłbym zastosować ten proces do tego białego proszku (cas# 28578 16 7), jestem naprawdę zdezorientowany. Najgorsze jest to, że czuję, że powinienem znać odpowiedź (biorąc pod uwagę moje doświadczenie). Mogłem zobaczyć, jak proszek topi się do oleistej substancji (jak to widać na filmie) po podgrzaniu, ale uważam, że dodanie 30% roztworu wodorotlenku sodu odbywa się w temperaturze poniżej 30 ° C... co nie wydaje mi się wystarczająco gorące, aby stopić wspomniany proszek. Jak więc (w moim przypadku) włączyć PMK Ethyl Glycidate (proszek) cas# 28578 16 7) do tego procesu? Może po prostu patrzę na ten problem z boku, ale myślę, że najlepiej będzie, jeśli po prostu się ukorzę i poproszę o wskazówki w tym momencie. Czy ktoś mógłby sprawić, że poczuję się jak kompletny dupek, wskazując (najprawdopodobniej) oczywistą rzecz, której mi brakuje?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Witam, to jest glicynian etylu PMK, a nie BMK. Sól sodowa kwasu glicydynowego BMK ma postać sproszkowaną cas 5449-12-7.

Tak, musisz podgrzać PMK do 80 * C. Zajrzyj proszę do odpowiedniego tematu i tam kontynuuj swoje pytania, jeśli nie znajdziesz odpowiedzi:
 

Field7

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 16, 2023
Messages
19
Reaction score
20
Points
3
To była szybka odpowiedź. Dziękuję za to: bardzo to doceniam. Tak, znam różnicę między BMK i PMK. Wiem, że można je stosować w tych samych reakcjach, aby uzyskać różne produkty końcowe (MDMA, Meth, MDA, amfetamina). Użyłem tylko safrolu jako punktu wyjścia, ale rozważałem glicynian etylu PMK. Wiedząc o podobieństwach, pomyślałem, że mógłbym wykorzystać część tego procesu (BMK) na PMK E.G., aby uzyskać PMK. Myślałem trochę nieszablonowo, to wszystko. Przeczytam link, który zaproponowałeś. Jeszcze raz dzięki.
 

jasper

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
Witam, jak mogę przekonwertować proszek BMK 5449-12-7 do postaci płynnej i skąd mogę śledzić proces?
 

bobbrown1488

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 2, 2024
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Czy wiesz, co zrobić z bmk to liquid? Czy kroki 14 i 15 byłyby odpowiedzią?
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@G.Patton
Czy możesz wyjaśnić, że w kroku 14 "(14. Po chwili dodaje się 500 ml wody destylowanej i mieszaninę lekko podgrzewa (nie więcej niż 60°C).".

Moje pytanie brzmi, jak długo należy ją podgrzewać. (Czas trwania) lub jakikolwiek znak.
Z góry dzięki.
 

jotoy

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 20, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Cześć i czy to na tym etapie zaczynasz, jeśli masz proszek BMK 5449-12-7 lub nowy proszek bmk na rynku?
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Zacząłem od dimetyloformamidu, benzaldehydu dokładnie tak, jak na filmie.
 

bobbrown1488

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 2, 2024
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Czy możesz użyć proszku 5449-12-7 w kroku 12?


12. Mieszadło jest włączone. Roztwór NaOH 30% aq. 450 ml jest powoli dodawany do mieszaniny reakcyjnej. Temperatura mieszaniny reakcyjnej musi być utrzymywana poniżej <30°C.
13. Następnie mieszaninę reakcyjną miesza się przez 12 godzin w temperaturze pokojowej.
14. Po pewnym czasie dodaje się 500 ml wody destylowanej i mieszaninę nieco ogrzewa (nie więcej niż do 60°C).
15. Do ogrzanej mieszaniny reakcyjnej wlewa się 500 ml benzenu, toluenu lub innego podobnego rozpuszczalnika.
16. Mieszadło zostaje wyłączone. Tworzą się warstwy.
17. Za pomocą rozdzielacza ekstrahuje się produkty uboczne reakcji (nie wcześniej destylowane estrowe produkty uboczne). Warstwa wody z rozpuszczonym kwasem glicydowym BMK (sól sodowa) jest oddzielana z powrotem do kolby.
 

Beginner from China

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2024
Messages
18
Reaction score
2
Points
3
Chciałbym zapytać: Czy stężony (37%) wodny kwas solny (HCl) można zastąpić czymś innym? Ponieważ nie mogę go tutaj kupić
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Kwas siarkowy i ortofosforowy. Jeśli nie, można użyć innych kwasów. Nie jest konieczne stosowanie 37% kwasu, można użyć 15% i nie używać dodatkowej wody.
 
Top