Zapewnienie i zastosowanie próżni w laboratorium

Bhuro

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jun 7, 2022
Messages
9
Reaction score
11
Points
3
Do destylacji próżniowej acetonu i DCM
 

J-man

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 8, 2022
Messages
21
Reaction score
4
Points
3
Do czego jeszcze można go użyć? Czy po skonfigurowaniu zimnej pułapki można go użyć do destylacji próżniowej? Rozpuszczalniki aż do kwasu siarkowego?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Czego używać? Pompy próżniowej? Kwas siarkowy nie jest rozpuszczalnikiem. Wymaga dużo uwagi, nie polecam przeprowadzania destylacji kwasu siarkowego w domu bez dużego doświadczenia.
 

J-man

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 8, 2022
Messages
21
Reaction score
4
Points
3
Przepraszam, tak naprawdę pytałem, czy mogę użyć próżni, której zdjęcie pokazał nam Asheschem. (Zastanawiam się, czy ta pompa próżniowa może być używana do destylacji próżniowej. A jeśli tak, to do czego można jej użyć? Czy mogłaby destylować próżniowo rozpuszczalniki? Lub jeśli chcesz oczyścić kwas siarkowy. Czy byłoby to w porządku, gdybym ustawił zimną pułapkę itp.
 

general

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 14, 2023
Messages
40
Solutions
2
Reaction score
18
Points
8
Witam, czytałem wiele twoich kawałków związanych z aparaturą. to naprawdę dobry materiał. ma dużo "mięsa"; jeśli mnie rozumiesz. czy mógłbyś polecić producenta lub model pompy próżniowej, która byłaby odpowiednia dla kogoś, kto chce zsyntetyzować niewielką ilość a-pvp jako pierwszy eksperyment chemiczny? może ekonomiczne podejście początkowe... dziękuję za treść....
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dowolna pompa próżniowa ze strumieniem wody. Nie mogę ci doradzić. Jeśli przeczytasz ten post, zrozumiesz, że wszystko zależy od twoich ograniczeń i pieniędzy.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Cześć Patton, twoja odpowiedź zaskoczyła mnie, ponieważ myślałem, że polecisz pompę membranową, ale przypomniała mi również o problemie, dla którego porzuciłem pomysł użycia pomp strumieniowych. Próbowałem zbudować kilka różnych wersji, wzorując się na filmiku Nile Red, ale kiedy pompa była naprawdę mocna, dostawałem ssania zwrotnego, ponieważ "adapter Venturiego" (nie znam właściwej nazwy) nie mógł przepuszczać wody i powoli gromadziła się ona wewnątrz adaptera, a następnie przedostawała się do kolby. Prawdopodobnie mogę to rozwiązać za pomocą adaptera jednokierunkowego, ale kiedy próbowałem, pompa przestała wytwarzać próżnię (zawór jednokierunkowy pomógł tylko w zapobieganiu przedostawaniu się wody do kolby). Może znasz dobrą stronę internetową, która wyjaśnia pułapki? Albo po prostu powiedz mi, dlaczego jest lepsza niż pompy membranowe, aby zachęcić mnie do ponownej próby :).

Moim największym problemem z większością pomp jest hałas, który ogranicza czas, w którym mogę z nich korzystać. Który typ jest najlepszy pod tym względem? (Wiem, że najcichsze byłoby prawdopodobnie podłączenie adaptera do kranu, ale byłoby to dość drogie w eksploatacji przez wiele godzin i nie byłoby przyjazne dla środowiska.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Cześć, powiedziałem, że nie mogę polecić czegoś dokładnie, ponieważ nie znam warunków panujących w jego laboratorium. Niektóre laboratoria nie mają żadnych ograniczeń dotyczących wody. Jeśli laboratorium znajduje się na poddaszu, warto zastosować pompę membranową lub rotacyjną. Użyj zaworu zwrotnego, aby uniknąć zasysania wstecznego.
 

general

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 14, 2023
Messages
40
Solutions
2
Reaction score
18
Points
8
Ok, tak, zdałem sobie sprawę, że to nie było proste i suche pytanie, ponieważ nie dałem ci nic do zrobienia, ale nauczyłem się czegoś dzięki twojej odpowiedzi i innej odpowiedzi na nią, i dlatego tu jestem. potrzebuję trochę nauki, lol, dzięki za edukację!
 
Top