Question Rekrystalizacja P2NP

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Hej ludzie,

ponieważ wkrótce zamawiam mój pierwszy P2NP, szukam porady na następujący temat:

Rekrystalizacja P2NP

Czytałem trochę o tym procesie na forum i zrozumiałem, że jest on zalecany nie tylko w celu sprawdzenia jakości P2NP, ale także w celu poprawy jego jakości, jeśli jest gorsza niż oczekiwana.

Jeden z użytkowników polecił mi wyszukać 'Isomer Seperation' Próbowałem znaleźć więcej informacji, ale nie mogłem.

Szukam teraz przewodnika, który wyjaśnia, jak działa rekrystalizacja P2NP i jaki sprzęt + chemikalia są potrzebne do tej procedury.

Każda pomoc będzie bardzo mile widziana.

Z poważaniem,

Koko
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28
Następnym razem proszę o więcej wyszukiwania.

Rozpuść 1g p2np w 2ml izopropylu/etanolu lub metanolu
Następnie umieścić w zamrażarce i odczekać 1 dzień, gdy utworzą się igły lub kryształy, spuścić pozostały rozpuszczalnik i wysuszyć p2np.
Powtórz kilka razy, aż uzyskasz czysty produkt
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93

Wielkie dzięki!

W międzyczasie G.Patton wysłał mi przewodnik do rekrystalizacji, dodatkowo Twoje informacje bardzo pomagają!!!

Z poważaniem,

Koko
 

Roadium

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 16, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Jeśli potrzebujesz dodatkowych książek lub pomocy, z przyjemnością pomogę.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Proszę, daj mi znać.

Myślę, że dla innych tutaj te informacje również mogą być przydatne, ale chciałbym je mieć również w moich DM-ach, jeśli to w porządku!
 

Evilcarrot1

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Po prostu niesamowicie łatwa synteza p2np, nie poszedłem dalej, ponieważ próbowałem z borohydrykiem sodu i uciekłem.
 

Evilcarrot1

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
G. Patton Minęło trochę czasu, odkąd zajmowałem się chemią, ale absolutnie najłatwiejszą metodą, jaką stosowałem z chemikaliami otc dla p2np, było dodanie katylizowanej bazy (było w literaturze jako nitroetanol, którego nie mogłem łatwo położyć rąk), ale destylowałem paliwo do świec żarowych, aby usunąć olej i użyłem nitro metanolu do benzaldehydu i skalowało się niesamowicie, z łatwością robiłem partie 200 g.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93

Czy do syntezy P2NP użyto nitroetanu czy nitrometanu?
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93

Interesujące, nie wiedziałem, że Nitrometan działa również w syntezie P2NP.
Jaka jest różnica w stosowaniu nitroetanu i nitrometanu? Czy będą różnice w wydajności lub innych aspektach, takich jak jakość produktu końcowego?

@G.Patton
 

Evilcarrot1

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Spróbuj, a będziesz bardzo zaskoczony. Oczyszczanie jest łatwe, a następnie rekrystalizuj, aby uzyskać niesamowite żółte kryształy
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93

To byłoby niesamowite, ponieważ nitrometan jest o wiele tańszy niż nitroetan... ile P2NP otrzymujesz za 1 litr nitrometanu?
 

Evilcarrot1

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Im
Cieszę się, że to powiedziałeś. To było 5 lat temu, kiedy zrobiłem tę reakcję i naprawdę myślałem, że to p2np wyglądał identycznie żółte igły jak kryształy koszmar dla oczu i nosa jak p2np.
 

Evilcarrot1

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Panie Patton, właśnie przeczytałem i nitro-2-fenyloetan nie brzmi jak mój produkt. Wciąż mam go gdzieś w zamrażarce. Zamierzam znaleźć trochę czasu w tym tygodniu i ponownie go skrystalizować i zrobić prawdopodobnie temperaturę topnienia, aby sprawdzić, czy jestem w parku kulowym dla p2np. Czy jest jakiś sposób, aby potwierdzić mój produkt? Destylowałem modelowe paliwo silnikowe nitro, aby usunąć olej i wierzyłem, że jest to mieszanka nitro-metanolu i zareagowałem z benzaldehydem, jestem 99%, że to p2np. Jestem dosłownie noobem, który uważa te rzeczy za interesujące i przeczytałem gdzieś o tym, że zrobiono to z nitroetanem, więc go zastąpiłem.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Jestem tego absolutnie pewien. W odwrotnym przypadku nie był to nitrometan.
Dobry pomysł
 

Evilcarrot1

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Nadal jestem na 99% pewien, że to p2np, może próbuję przekonać samego siebie. Nie mogę się doczekać, aby to przetestować. Mógłbym zrobić zdjęcie, ale obecnie nie mogę się do niego dostać ze względu na ilość rzeczy ułożonych przed zamrażarką. Wiem, że jesteś bogiem i wszystko, co tu czytam, co uważam za fakt, to "twoje posty" Nie mam aperatusa temperatury topnienia, ale ponieważ p2np jest w latach 60-tych, powinienem być w stanie zrobić to w rurce kapilarnej w wodzie, więc zgłoszę się jak najszybciej. Dzięki za odpowiedzi G. Patton
 
Top