Question Rekrystalizacja P2NP

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Hej ludzie,

ponieważ wkrótce zamawiam mój pierwszy P2NP, szukam porady na następujący temat:

Rekrystalizacja P2NP

Czytałem trochę o tym procesie na forum i zrozumiałem, że jest on zalecany nie tylko w celu sprawdzenia jakości P2NP, ale także w celu poprawy jego jakości, jeśli jest gorsza niż oczekiwana.

Jeden z użytkowników polecił mi wyszukać 'Isomer Seperation' Próbowałem znaleźć więcej informacji, ale nie mogłem.

Szukam teraz przewodnika, który wyjaśnia, jak działa rekrystalizacja P2NP i jaki sprzęt + chemikalia są potrzebne do tej procedury.

Każda pomoc będzie bardzo mile widziana.

Z poważaniem,

Koko
 

Evilcarrot1

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
To jest paliwo, które kupiłem dokładnie w tym samym czasie. I jak wyraźnie stwierdzono, zawiera metanol. Więc jeśli nie można uzyskać p2np z nitometanu, to jestem zagubiony. Czekam tylko na test MP
 

Attachments

  • lDNQiZFxLs.jpg
    lDNQiZFxLs.jpg
    2.1 MB · Views: 167

Eidolon-UK

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 11, 2022
Messages
3
Reaction score
6
Points
3
Rekrystalizacja P2NP

Głównym powodem rekrystalizacji jest zwiększenie wydajności niektórych redukcji poprzez usunięcie nieprzereagowanych aldehydów, w tym przypadku benzaldehydu, jeśli pracujesz z ilościami >0,5 mola, zalecamy co najmniej jedną rekrystalizację, chociaż nie jest to konieczne.

Jest to prosty proces, a straty produktu są mniejsze niż 5% zamiast bardziej typowych strat od 20 do 25% w wielu rekrystalizacjach chemii organicznej.

Środki ochrony indywidualnej: Najlepiej nosić parę jednorazowych rękawic nitrylowych pod parą rękawic butylowych, co najmniej dwie pary jednorazowych rękawic nitrylowych.

Rekrystalizować przy użyciu 99,5%+ izopropanolu w temperaturze 60°C / 140°F (nie wyższej).

Uwaga: Zważ pustą kolbę, zważ IPA w cylindrze miarowym, zważ P2NP na wadze, zważ po dodaniu produktu, aby obliczyć straty IPA przez odparowanie, a na koniec zważ ostateczną ilość suchego produktu po wszystkich uprawach, aby obliczyć wydajność.

W kolbie Erlenmeyera (zmniejsza straty produktu przez parowanie):
Dodaj P2NP w ilości 2 g / ml izopropanolu (nawet jeśli dużo więcej może rozpuścić się w 1 ml izopropanolu, czystość zostanie zmniejszona).
Po rozpuszczeniu, przefiltruj na gorąco wszelkie nierozpuszczone zanieczyszczenia, jeśli to konieczne, przefiltruj przez lejek Buchnera za pomocą szybkiej bibuły filtracyjnej lub frytki o wyższej porowatości i przygotuj trochę dodatkowego izopropanolu już w temperaturze 60°C / 140°F, aby wypłukać wszelkie kryształy na filtrze/frytce, a następnie przykryj kolbę Erlenmeyera folią lub folią z kilkoma małymi otworami wentylacyjnymi po obu stronach.
Pozostawić do ostygnięcia do temperatury pokojowej, umieszczając w suchym, ciemnym i niezakłóconym miejscu na co najmniej kilka godzin, po których pojawią się żółte kryształy, a następnie przenieść do lodówki na kilka godzin przed przefiltrowaniem powstałych kryształów.
Umieść filtrat (roztwór macierzysty) w lodówce na jeden dzień, aby pozostałe kryształy mogły opaść z roztworu, jeśli wiesz, że zawartość wody w filtracie jest znikoma, możesz umieścić go w zamrażarce, aby przyspieszyć tworzenie się kryształów (jeśli zawartość wody jest niewielka, nie jest to dobry pomysł, ponieważ otrzymasz ciemniejsze kryształy).

Najlepiej użyć lejka Buchnera z szybką bibułą filtracyjną lub frytą o wyższej porowatości, aby przefiltrować bladożółte kryształy, odłożyć filtrat do zamrażarki w celu dodatkowych upraw, a następnie spłukać lodowatym izopropanolem (zachować ten filtrat do przyszłych płukań i od czasu do czasu zbierać utworzone w nim kryształy), na koniec spłukać wodą destylowaną w celu usunięcia katalizatora i pozostawić do suszenia próżniowego w lejku przez 10 minut (filtrat wody jest usuwany).
Na koniec suszyć kryształy próżniowo w lejku Buchnera przez 15 minut, po wysuszeniu zważyć kryształy i ostrożnie przenieść do hermetycznego pojemnika PP i umieścić w chłodni.

Powyższą procedurę rekrystalizacji można powtórzyć jeszcze kilka razy, aby uzyskać czystość 99%.

Nie powinno być pomarańczowych kryształów ani czerwonego produktu - płukanie lodowatym izopropanolem usunie wszelkie zewnętrzne warstwy czerwonego spolimeryzowanego produktu.

Uwaga: Im wyższa temperatura przechowywania, tym szybciej nitrostyren ulega polimeryzacji. Żywe kryształy mogą być przechowywane w lodówce (0 do 5°C / 30 do 40°F) przez 6 miesięcy lub w zamrażarce (-5 do -15°C / 20 do 5°F) przez 2 lata lub dłużej.

Jeśli nie masz lejka Buchnera i źródła próżni, będziesz musiał filtrować grawitacyjnie, używając zlewki, na której można umieścić lejek, umieść 2 filtry do kawy i wlej mieszaninę kryształów i IPA, a następnie umieść wszystko w lodówce, aby przefiltrować, a następnie wysuszyć przed przechowywaniem.
 

Evilcarrot1

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Nie wiem, dlaczego w ciebie wątpiłem. MP 55°C ISH, co nazwałbym nitrostyrenem
Ale tak, 1-nitro-2-fenyloetan, jak powiedzieliby wykształceni.
Czy jest coś, co mogę zrobić z nitrostyrenem? Mam go 500-600 g, czy po prostu wyrzucę go do kosza i będę postępować zgodnie z wypróbowaną i przetestowaną literaturą, zamiast zastępować rzeczy, gdzie i kiedy chcę.
Przepraszam G. Patton, prawdziwy fan boy.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Znam aplikację tylko dla podstawionych nitrostyrenów. Prawdopodobnie, po prostu się go pozbyć. :(
 

Eidolon-UK

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 11, 2022
Messages
3
Reaction score
6
Points
3
Najłatwiejszą metodą wytwarzania P2NP jest zmieszanie 710 ml benzaldehydu i 500 ml nitroetanu (klarowny roztwór), a następnie 35 ml n-butyloaminy, uszczelnienie i wstrząśnięcie w celu dokładnego wymieszania, aby opary ustały, ciecz jest teraz żółta. Rozszczelnij i (jeśli masz rurkę suszącą, dołącz alkaliczny środek osuszający lub molecular seives 3A) teraz pozostaw w ciemnym, suchym miejscu na 4 tygodnie, pod koniec otrzymasz masę stałych żółtych kryształów (wydajność 78 - 92%).
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Ciekawe podejście :) W porównaniu z innymi metodami, które wymagają 1 nocy w zamrażarce, 4 tygodnie wydają się jednak dość długie
 
Top