Poważny problem z GHB! Żółty GHB.

diyguy

Don't buy from me
New Member
Joined
May 5, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Cześć towarzysze,

Potrzebuję pomocy

W tej chwili mam poważny problem z Gamma-Hydroksymaślanem sodu (Na-GHB).

Myślałem, że jestem prawdziwym szefem kuchni, ale teraz dotarło do mnie, że gówno wiem.

Mam metodę, która działa naprawdę dobrze w mniejszych partiach. Ale teraz używam większej objętości WSZYSTKIE moje ghb zmienia kolor na żółty, a nawet ciemnożółty lub nawet pomarańczowy.

Kiedy robię 20L w 1 partii wszystko idzie dobrze. Ale kiedy zwiększam objętość do 50 l lub 70 l, sprawy zaczynają przybierać najgorszy obrót.

Użyte materiały
Garnek ze stali nierdzewnej 100L
Łyżka do serwowania ze stali nierdzewnej
30L Woda destylowana
13,50kg Wodorotlenek sodu
30L GBL (Gamma-butyrolakton)


Mój proces

Do rondla wlewam 25 l wody destylowanej.
Dodaję 11,25 kg wodorotlenku sodu.

Mieszam łyżką, pozwalam, by zaszła reakcja i przykrywam patelnię pokrywką.

Następnego dnia wracam. Sprawdzam temperaturę, jest zimno, więc przygotowuję w osobnej patelni:
5L wody destylowanej
2250 gramów wodorotlenku sodu.
Niech reakcja zachodzi. Ale teraz nie pozwalam jej ostygnąć (za bardzo). Teraz zaczynam dodawać GBL (gamma-butyrolakton). Robię to, aż ogrzeje się do temperatury powyżej 80 stopni Celsjusza. Następnie dodaję tę patelnię do dużej patelni (aby uzyskać trochę ciepła). Patelnia ma teraz 50 stopni Celsjusza. Teraz dodaję cały GBL porcjami i od czasu do czasu mieszam łyżką. W ten sposób utrzymuję temperaturę poniżej 100 stopni Celsjusza. Kiedy robi się zbyt gorąco, czekam chwilę, a następnie, gdy temperatura osiągnie 60 lub 70 stopni Celsjusza, dodaję więcej. Ale kiedy jestem na poziomie 70-80% dodatku GBL, partia zmienia kolor na lekko żółty. To się wytrąca. Kiedy kończę, patelnia wydaje się ciemnożółta, prawie pomarańczowa.

Mam następujące pytania
Co się dzieje?
Jak mogę temu zapobiec?
Czy mogę naprawić te zepsute partie?

Dzięki za przeczytanie, czekam na twoje spostrzeżenia.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Witam. Po pierwsze, wziąłeś za mało NaOH. Trzeba wziąć 15945g na 30L GBL zgodnie z równaniem reakcji. Naprawdę dobry kucharz musi znać podstawy =)

Po drugie, zakładam, że po prostu przegrzałeś roztwór reakcyjny. Rób to powoli, aby uniknąć tak wysokich temperatur.
Przeczytaj więcej w tym patencie Nowatorski proces przygotowania gamma-hydroksymaślanu sodu https://patentimages.storage.googleapis.com/e0/e5/66/d5ef4bdf396bf6/WO2009129350A2.pdf

Czy produkujesz oksybutynian sodu w postaci krystalicznej? Lekko żółtawy kolor jest w porządku dla tej substancji.
 

diyguy

Don't buy from me
New Member
Joined
May 5, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
@G.Patton
Przeczytałem dokładnie i bardzo mi się podoba, dzięki. Bardzo interesujące. Ten artykuł dał mi interesujący wgląd w to, jak do tego podejść.

Ale nadal nie jestem pewien, co się dzieje.
Ponieważ nie wydaje mi się, że dzieje się to w określonej temperaturze. Może to jest jak przypalanie ciasta... tylko moje wcześniejsze doświadczenia trochę temu przeczą. To wciąż dla mnie zagadka.

Celem jest stworzenie wodnego roztworu NaGHB. Nie w postaci stałej.
 

diyguy

Don't buy from me
New Member
Joined
May 5, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Przeprowadziłem kilka testów i odkryłem, że przy większych partiach bardzo ważne jest mieszanie.

Zalecałbym dodawanie sody kaustycznej (40 stopni Celsjusza) w małych porcjach do GBL (40 stopni Celsjusza).

Przy każdym dodaniu sody kaustycznej ważne jest, aby mieszać, aż nie będzie już wzrostu temperatury. Utrzymuj temperaturę między 40 a 60 stopni. Tak więc dodawaj sodę kaustyczną, aż wzrośnie do 60 stopni Celsjusza, następnie pozwól jej ostygnąć do 40 stopni Celsjusza, a następnie dodaj ponownie. Mieszanie jest najważniejsze podczas dodawania sody kaustycznej. Kiedy temperatura przestaje rosnąć, a nawet zaczyna spadać, jest to mniej ważne, więc jeśli mieszasz ręcznie, jest to moment, w którym możesz odejść i zrobić coś innego, aż temperatura spadnie. Kontynuuj, aż nie będzie już sody kaustycznej i gotowe.

Życzę smacznego

I dzięki @G.Patton za wkład w wiedzę.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
To dobrze. Wiadomo, że wszystkie reakcje chemiczne (z wyjątkiem wrzenia) muszą być dobrze wymieszane. Nie ma za co.
 
Top