Metoda wstrząsania i pieczenia dla 4 mmc

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Czy dobrze to zrozumiałem?

Krok 1: Przygotowywane są dwa roztwory:
Roztwór 1: 100 g 2b4m rozpuszcza się w 500 ml DCM.
Roztwór 2: 200 ml 40% roztworu metyloaminy

Oba roztwory są łączone w pojemniku, który jest następnie zamykany i wstrząsany przez 30 minut.

Krok 2: Do mieszaniny dodaje się około 200 ml wody i wstrząsa.
Faza wodna jest odrzucana. Ten krok powtarza się 2-3 razy.
Dolna faza składa się teraz z DCM i 4-mmc wolnej zasady.

Krok 3: Przygotowuje się roztwór składający się z 55 ml HCL i 500 ml acetonu.
Roztwór ten dodaje się do mieszaniny dcm/4-mmc, aż poziom pH osiągnie 5,5-6,0.

Krok 4: Roztwór jest odparowywany, aż 4-mmc wytrąci się w postaci soli.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Chlorowodorek powinien wytrącić się po zakwaszeniu, a częściowe odparowanie jest nieuniknione, ale nie jestem w 100% pewien, czy powinieneś marnować czas próbując odparować (raczej skoncentrować) zawiesinę, zamiast tego umieść ją w zamrażarce na kilka godzin, a następnie przefiltruj, Zaleca się, aby pozwolić filtratowi (pozostałej cieczy) odparować trochę więcej, a następnie ponownie zamrozić, aby uzyskać drugi plon o niższej jakości (biorąc pod uwagę, że każdy chce zobaczyć ich duże kryształy, rekrystalizacja jest koniecznością, można połączyć ciała stałe lub rekrystalizować osobno, jeśli drugi ma oczywisty spadek jakości).
 
View previous replies…

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Hej,

Komentarz, na który odpowiedziałeś sugeruje, że należy dodać roztwór 550 ml acetonu i 55 ml kwasu.

Kiedy używam tej syntezy, najpierw dodaję kwas, a następnie zimny aceton.

Czy to źle, jeśli tak, to dlaczego?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Dobre pytanie! W przypadku amfetaminy użyłem rozcieńczenia H2SO4 w acetonie w stosunku 1:10 i dodałem więcej acetonu do roztworu wolnej zasady, aby uzyskać dobre wyniki (mieszaninę kwasu i acetonu należy zawsze wyrzucić po użyciu, najlepiej najpierw wyczyścić coś naprawdę brudnego i hydrofobowego). W przypadku katynonów dodaję więcej zimnego acetonu do wolnej bazy i dodaję stężony kwas kroplami z dużą ostrożnością i papierem pH (zdarzało się, że gdy tylko pH spadało w kierunku neutralnym, dodawałem 1-3 razy więcej acetonu niż kwasu w lejku wkraplającym, a następnie zawirowywałem (należy pamiętać, że jest to a.q. HCl 37%) duży stosunek objętości acetonu do kwasu sprawia, że woda przyniesiona z kwasem jest mniej podatna na rozpuszczenie produktu. Zachowaj również znaczną ilość na 3 do 5 myć na bibule filtracyjnej, aby nie musieć powtarzać rekrystalizacji (przygotuj się na co najmniej dwie, jeśli materiał nie jest biały po myciu), a także pozwól mu ostygnąć do temperatury zamrażarki przed i po dodaniu kwasu (w tym kwasu), możesz również generować gazowy chlorowodór, jeśli partia jest znaczna (nigdy nie dodaję całych 55 ml HCl, aby nie dopuścić do zbyt niskiego pH), ale moje plony nie były tak dobre, jak prezentowano, aż do niedawna, kiedy odkryłem wadę i sposób jej naprawienia. Również mój NMP jest w drodze, pracowałem z AcOEt, DMF i DCM, wszystkie działają, ale teraz wiem, że należy podejść do pracy w nieco inny sposób, odpowiedni dla rozpuszczalnika (mniej wody dla octanu i znacznie więcej dla DMF, a następnie ekstrakcja fazy a.q. z 2 x niewielką ilością DCM). Jak powiedziałem, nie robisz tego źle, nawet ja robię to w podobny sposób, chociaż temperatura zamrażania acetonu przed kwasem również jest bardziej sensowna, a także rozcieńczanie kwasu acetonem, ponieważ zbliżasz się do neutralnego, aby przypadkowo nie dodać nadmiaru.
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Wielkie dzięki za szczegółową odpowiedź.
Jednak to tylko rodzi więcej pytań. Powiedzenie "im więcej wiesz, tym mniej rozumiesz" chyba się sprawdza.

Przejdźmy do tematu.
Co sprawia, że produkt się rozpuszcza? I to jest przydatna rada.
Na czym polegała wada?
Więc bardziej sensowne byłoby zrobienie roztworu aceton / HCI i przechowywanie go w temperaturze zamrażarki przed zakwaszeniem. Zamierzam tego spróbować.
Cóż, kiedy rozmawiałem z innym szanowanym członkiem tego forum, a on powiedział, że robienie tego po mojemu jest złe. Twój jest właściwy.
Ale chcę wiedzieć, dlaczego, po prostu kopiowanie metod innych ludzi może działać, ale staram się zrozumieć , dlaczego to działa. Lol.

Mam również pytanie dotyczące idealnej temperatury DCM.
Obecnie podgrzewam do 37 C pół godziny po dodaniu metyloaminy i pozwalam roztworowi mieszać się przez 4 godziny.

Czy Ty lub inni użytkownicy tego forum mają porady dotyczące idealnej temperatury i czasu ogrzewania metyloaminy na DCM w stosunku 1:5 z ketonem?
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
możesz dodać całą metyloaminę na raz to bzdura nie musisz dodawać jej przez godzinę xD
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Shake and bake
 

Attachments

  • i8AZJmMCLN.jpg
    i8AZJmMCLN.jpg
    3.8 MB · Views: 200
  • DA2H3u9pNS.jpg
    DA2H3u9pNS.jpg
    3.8 MB · Views: 199
  • 2JtgYvM0OF.jpg
    2JtgYvM0OF.jpg
    3.3 MB · Views: 185
  • wJ9T70YPaU.jpg
    wJ9T70YPaU.jpg
    3.7 MB · Views: 195

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Wczoraj było
 

Attachments

  • mgbFEjNzSG.jpg
    mgbFEjNzSG.jpg
    4.6 MB · Views: 183
  • 9TUfnSyOr4.jpg
    9TUfnSyOr4.jpg
    5.1 MB · Views: 502
  • 6vB5UDYNgW.jpg
    6vB5UDYNgW.jpg
    3.8 MB · Views: 172
  • SpWAVOvUju.jpg
    SpWAVOvUju.jpg
    3.9 MB · Views: 176

Studenttt

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 29, 2022
Messages
42
Reaction score
20
Points
8
Co za brudne sprawy, wyszedł ci niebieski produkt
 
View previous replies…

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Żaden kolor nie jest dziś dostępny. Jest całkowicie biały, jeśli wiesz, co robisz, nie musisz go myć. :p
 

Attachments

  • Z5lhsirdfX.jpg
    Z5lhsirdfX.jpg
    4.7 MB · Views: 199
  • asKOwbCD78.jpg
    asKOwbCD78.jpg
    4.6 MB · Views: 188

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Skoro już tu jesteśmy, czy ktoś wie, czy metylaminowanie jest takie samo dla wszystkich fenonów? Czy procedura byłaby inna na przykład dla heksafenonu? Czy musiałbym go halogenować?
 

pamrz

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 14, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Jak się to czyści? Dzisiaj wyszedł mi lekko zielony kolor... Ale mam też pH 4-5 :(
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
85
Points
28
Ponieważ było na dcm.Acetone wash
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Dziś otrzymujemy. Made safe be smart guys
 

Attachments

  • lKjBw2b7Yo.jpeg
    lKjBw2b7Yo.jpeg
    6.1 MB · Views: 598
  • Tr160iZyWC.jpeg
    Tr160iZyWC.jpeg
    5.8 MB · Views: 594
  • j1GWgDXoqu.jpeg
    j1GWgDXoqu.jpeg
    5.2 MB · Views: 588

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Pierwsza próba
 

Attachments

  • 4Yibrpzn6Q.jpg
    4Yibrpzn6Q.jpg
    1.5 MB · Views: 265
  • gq2lcNvkWe.jpg
    gq2lcNvkWe.jpg
    922.9 KB · Views: 254
  • rxbsdvc5a8.jpg
    rxbsdvc5a8.jpg
    340.1 KB · Views: 244

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
Czy możesz mi powiedzieć, jak to się skrystalizowało... czy zmieszałeś aceton z hcl i to kapało?
 
View previous replies…

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Nie możemy w tym pomóc
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Czy próbowałeś szukać w innych sekcjach?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
37 nie jest daleko od blisko b. p. DCM i nie jestem pewien, czy ogrzewanie jest konieczne, może r. t. i dodawanie MeNH2 soln. porcjami, aby pozwolić na reakcję i zminimalizować jej gazową ucieczkę, ale nie, że wszystko musi się wydarzyć, po prostu dobrze wymieszaj i zacznij dodawać małe porcje z przerywanym czekaniem
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Co masz na myśli mówiąc "r.t"? Więc uważasz, że lepiej jest dodawać roztwór metyloaminy w porcjach. Można to zrobić na zimno, ale to nie jest NMP, otrzymasz niską wydajność. I najlepiej unikać gotowania na DCM.

Jaką wadę odkryłeś w swojej syntezie? Ciekawe.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
r. t. oznacza temperaturę pokojową, jest to przybliżenie standardowych warunków laboratoryjnych, które oznaczają temperaturę 20 ° C i ciśnienie otoczenia 760 mm \ Hg. MeNH2 jest gazem, więc im wolniej i bardziej porcjowo go dodajesz, tym mniej ulatnia się w postaci gazu (nie martw się, zawsze jest dodawany w nadmiarze), ale chodzi o to, że potrzebna ilość jest niezbędna do reakcji z substratem. Przepływ dotyczył optymalizacji pracy, która zależy od dokładnej procedury, którą wykonujesz, więc mogę być pomocny tylko wtedy, gdy podasz mi szczegółowy opis procedury, co zrobiłeś i co z tego wynikło, będę mógł ocenić i zasugerować na tej podstawie.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
r. t. oznacza temperaturę pokojową, jest to przybliżenie standardowych warunków laboratoryjnych, które oznaczają temperaturę 20 ° C i ciśnienie otoczenia 760 mm \ Hg. MeNH2 jest gazem, więc im wolniej i bardziej porcjowo go dodajesz, tym mniej ulatnia się w postaci gazu (nie martw się, zawsze jest dodawany w nadmiarze), ale chodzi o to, że potrzebna ilość jest niezbędna do reakcji z substratem. Przepływ dotyczył optymalizacji pracy, która zależy od dokładnej procedury, którą wykonujesz, więc mogę być pomocny tylko wtedy, gdy podasz mi szczegółowy opis procedury, co zrobiłeś i co z tego wynikło, będę mógł ocenić i zasugerować na tej podstawie.
 
Top