Przepis na shake & bake (TYLKO TEKST)

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
To jest o 500% lepsze niż pierwsze. Czy to może zadziałać? Zawiera trochę podstawowych informacji i kilka rzeczywistych pomiarów. Niestety wiele z nich jest błędnych. Zastanawiam się, jak on tak bardzo spieprzył najprostszą część? Nie wzbudza to zaufania do jego metodologii.
MgSO⁴ (bezwodny) mol.wt=120.x g
MgSO⁴(heptahydrat,)mol.wt=246.x g
Oznacza to, że siarczan magnezu utrzymuje nieco ponad swoją masę w wodzie, która oczywiście waży 1g/1ml.
1/4 słoika o pojemności 946 ml (kwarta) to 236 ml.
236 ml MgSO⁴ waży 654,36 gramów!
Rozpuszczalność wody w heksanie wynosi 0,01%, więc 1 gram siarczanu magnezu byłby więcej niż wystarczający, aby zapewnić, że jest bezwodny i taki pozostanie.
Ok, więc dodał o ponad funt za dużo środka suszącego do heksanu. Rozpuszczalność wody w eterze etylowym wynosi 1,5% @20c, czyli 1,5ml/100ml. Kwarta eteru etylowego może pomieścić 15 ml wody. 30 g MgSO⁴ stanowiłoby duży nadmiar. Dodał o funt za dużo środka suszącego.
Siarczan magnezu jako środek osuszający nie tylko zatrzymuje wodę, ale także wchłania rozpuszczalnik, więc dodanie 300 razy za dużo będzie kosztować mnóstwo pieniędzy. Ogólnie rzecz biorąc, spieprzył tę część. Czy wiesz, że jeśli wyciągniesz go z piekarnika po 15 minutach i potrząśniesz nim ponownie po 30 minutach, nie będzie się zbrylać. Próba rozbicia go młotkiem to głupi pomysł. Jest dosłownie tak twardy jak beton, jeśli się go nie wymiesza.
Stosunek azotanu amonu do siarczanu amonu wynosi 80/132 (jest to masa molowa każdego z nich). każdego z nich. Każda cząsteczka ma aminową grupę funkcyjną i inną cząsteczkę. Amoniak jest taki sam w obu, więc różnica masy jest różnicą między azotanem a siarczanem. Stosunek, aby uzyskać taką samą liczbę składników amoniaku, wynosi 1/1,6, 160% masy azotanu, aby uzyskać taką samą ilość amoniaku z siarczanu. 60 gramów azotanu amonu lub 96 gramów siarczanu amonu. Używa dwa razy więcej amoniaku z siarczanem, co według mnie jest bardziej prawdopodobną liczbą, 120 g azotanu lub 192 gramy siarczanu. Założę się, że ilość ługu do amonu też jest błędna. Tak. 90 gramów ługu to 3 mole, co odpowiada 80x3 240 gramom azotanu amonu, 132x3, 396 g siarczanu. Ten facet nie wie jak zbilansować równanie. Gdyby ktoś to mocno przeanalizował, poprawki byłyby dłuższe niż metoda. Twój wielki brat nie pozwoli ci znaleźć dobrej i kompletnej metody na dns. Sprawi, że będziesz się męczył do upadłego i będzie się z ciebie śmiał, zakładając ci kajdanki na nadgarstki.
 

zaners

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2023
Messages
45
Reaction score
7
Points
8
Nie możesz używać paliwa Colemana?
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Ponieważ może być niebieski. To nie problem. Czasami nitrometan jest niebieski. Czasami jest czerwony. Barwią go. Sól Epsom rozrabia się, susząc ją i krusząc, dodaje się ją, aż przestanie się zbrylać, filtruje lub dekantuje siarczan magnezu i zużywa jak najszybciej.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Paliwo Coleman NIE JEST zamiennikiem eteru dietylowego lub heksanu. W żadnym wypadku. Paliwo Coleman jest surową mieszaniną węglowodorów, a eter dietylowy i heksan są znacznie bardziej wyrafinowane i nie mają podobnych właściwości
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Paliwo Colemana lub benzyna ciężka mogą być używane samodzielnie i będą działać. W rzeczywistości eter dietylowy, heksan lub w zasadzie każdy węglowodór NPS będzie działał samodzielnie. Niektóre z nich będą miały inny wpływ na tę reakcję niż inne. Zaleca się stosowanie ich mieszanki w celu uzyskania najlepszych wyników. Zapoznaj się z plikiem pdf opublikowanym przez flatline, który bardzo dobrze wyjaśnia "jak i dlaczego" całego procesu. Aby uzyskać najlepsze wyniki, cała reakcja musi być tak sucha, jak to tylko możliwe.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Siarczan amonu chlorek amonu każda kwaśna sól amoniaku może działać. Są one po prostu amoniakiem przyłączonym do składnika kwasowego. Są to kwasy Lewisa. Dodanie do nich zasady spowoduje ich deprotonację z powrotem do amoniaku i jonów siarczanowych, azotanowych lub chlorkowych. To wszystko, co robimy w tej konkretnej reakcji. Jeśli znasz rolnika, który ma zbiornik bezwodnego amoniaku, byłoby to idealne rozwiązanie, ale jest to niebezpieczne, a kradzież jest jeszcze bardziej niebezpieczna. Jeśli możesz zdobyć zbiornik amoniaku gazowego, zdobądź go, ale nie możesz. Jeśli znajdziesz jakieś zimne okłady z azotanem amonu, kup je wszystkie. Nie produkują ich od 10 lat. Właśnie z tego powodu używają teraz mocznika lub azotanu amonu wapnia
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Nie możemy jednak uzyskać "azotanu wapniowo-amonowego", prawda? Hmm... czy jest coś, co możemy zrobić, aby uzyskać działającą sól?
Pewnego dnia wszedłem do CVS i przypadkiem znalazłem pudełko natychmiastowych zimnych okładów AN, wyjąłem jedno opakowanie z pudełka, aby przeprowadzić test. To było dla mojego udanego biegu SNB. Od tego czasu nie znalazłem tych zimnych opakowań - wszystkie są mocznikiem lub CAN, jak mówisz. Być może można udać się do szpitala lub kliniki zdrowia i poprosić o zimne okłady i zobaczyć, co otrzymasz w ostateczności.

Jestem trochę zdezorientowany, dlaczego ciekłego amoniaku nie można używać samodzielnie z freebase suzy i Li, czy wiesz, dlaczego musi on zostać przekształcony w gaz z soli i skondensowany w tej reakcji? Dziękuję.
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Amoniak jest po prostu gazem pod ciśnieniem atmosferycznym i w odpowiedniej temperaturze. Ciekły amoniak jest silnie sprężony i bardzo zimny, a do jego skroplenia potrzebne jest ciśnienie 7,5 bara w temperaturze 20°C lub -30°C przy ciśnieniu atmosferycznym. Oba te procesy można wykonać, ale żaden z nich nie jest łatwy. To 104 psi lub suchy lód. Można to zrobić za pomocą chlorku wapnia/lodu i niewielkiego ciśnienia, może 15-30 psi. Jestem w 100% pewien, że siarczan amonu lub chlorek i ług wytworzą amoniak. Spróbuj, u mnie wytwarza amoniak
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Dziękuję za informacje, przyjacielu. Zawsze masz dla mnie dobre wskazówki.
Mogę zapytać, co jest źródłem siarczanu lub chlorku amonu?
Podczas protonowania wydziela się gazowy amoniak, a także odpowiednia sól - azotan w azot, chlorek w chlor itp. Stworzenie obojętnej atmosfery wewnątrz kampera, takiej jak azot, jest z pewnością dobrym elementem bezpieczeństwa tego konkretnego procesu. Jak możemy dowiedzieć się, które sole amonowe bezpiecznie rozpuszczą lit, - bezpiecznie - bez tworzenia reakcji ubocznych... lub bomby... lub których należy unikać?

Kolejne pytanie, jeśli mogę, skąd wiadomo, jaka temperatura/ciśnienie jest potrzebne do odparowania lub skroplenia, na przykład amoniaku lub czegokolwiek innego. Jak to obliczyć?

Jak widać, jest to część moich braków w chemii. Nie wiem, jak samemu rozgryźć niektóre rzeczy. Ominęło mnie formalne szkolenie. Nie szukam łatwych odpowiedzi, ale jeśli możesz, pokaż mi, jak łowić ryby, że tak powiem. Jeszcze raz dziękuję.
 

hirozaru

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 22, 2024
Messages
30
Reaction score
2
Points
8
Przetestowałem mój amon, wykonując test rozpuszczalności w wodzie. Znalazłem tabelę z ilością, która jest rozpuszczalna.
Azotan amonu może rozpuścić się w wodzie ponad dwukrotnie szybciej niż siarczan lub chlorek amonu. Więc to była moja wskazówka, aby przetestować moje zimne okłady, upewniając się, że moje składniki są w porządku.

Możesz również umieścić trochę swojego AN tylko z NaOH, te dwie rzeczy w małej szalce Petriego lub dowolnym pojemniku, powinny reagować razem.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Woda i tak nie jest potrzebna w reakcji Bircha. 10 ml, jeśli musisz, ale lit pali się w kontakcie z wodą. Rozpuszczalność w wodzie nie jest istotna
 
Top