Prosta synteza metylonu (bk-MDMA)

Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
DnzLBhvNV1
Metylon (3,4-metylenodioksymetkatynon, βk-MDMA) to syntetyczna substancja z klasy katynonów, którą często porównuje się do MDMA. Produkt ten jest bardzo popularny i powoduje silną euforię i empatię. Działajak silny afrodyzjak, którego działanie powoduje niepohamowaną ochotę na seks.
LvPtWE6U08
Ten artykuł opisuje syntezę niewielkiej ilości metylonu. Chciałbym zauważyć, że reakcja skaluje się liniowo, a proporcje wszystkich substancji są zachowane. Metylon jest dość łatwy do wyprodukowania w dużych ilościach. Jego produkcja nie wymaga zaawansowanego sprzętu laboratoryjnego. Niniejszy artykuł opisuje technologię wytwarzania metylonu z ketonu halogenowego (2-bromo-3,4-metylenodioksypropiofenonu), który otrzymuje się przez standardowe bromowanie z 3,4-metylenodioksypropiofenonu (3,4-(metylenodioksy)fenylo-1-propanonu (MDP1P)).

Odczynniki.
  • 3,4-metylenodioksypropiofenon (MDP1P; cas 28281-49-4) 20 g.
  • Dichlorometan (DСM) 90 ml.
  • Brom (Br2) 22 g.
  • Tiosiarczan sodu (Na2S2O3) aq roztwór 10% ~50 ml.
  • Woda destylowana.
  • n-metylopirolidon (CAS 872-50-4) 50 ml.
  • Wodny roztwór metyloaminy 40% 20 ml.
  • Wodorowęglan sodu 12 g.
  • Siarczan magnezu (MgSO4) ~30 g.
  • Kwas chlorowodorowy (~35%) ~10 ml.
  • Aceton.
Sprzęt i szkło.
  • Kolba płaskodenna 250 ml;
  • Statywretortowy i zacisk do mocowania aparatury (opcjonalnie);
  • Mieszadło magnetyczne;
  • Chłodnica zwrotna (opcjonalnie);
  • Lejek;
  • Strzykawka lub pipeta Pasteura;
  • Papierki wskaźnikowepH;
  • Zlewki (500 mL x1, 250 mL x2; 100 mL x2);
  • Źródło próżni;
  • Waga laboratoryjna (odpowiednia 0,1-200 g);
  • Cylindry miarowe 100 ml;
  • Łaźnia z zimną wodą;
  • Szklany pręt i szpatułka;
  • Lejek rozdzielający 1 L (opcjonalnie);
  • Termometr laboratoryjny;
  • Kolba Buchnera i lejek;
  • bibuła filtracyjna;
Procedury syntezy
MDP1P 20 g rozpuszcza się w DСM 60 ml i dodaje się kilka kropli kwasu solnego, a następnie kroplami dodaje się brom 22 g. Reakcja jest egzotermiczna, mieszanina reakcyjna staje się ciemna, a następnie staje się jasna z powodu uwalniania wodorobromku (białego gazu). Pozostały brom usuwa się 10% roztworem wodnym tiosiarczanu sodu, a po zakończeniu reakcji mieszaninę przemywa się wodą. Warstwę organiczną można wykorzystać do reakcji metylaminowania (wydajność ~140% MDP1P) lub oddestylować DСM pod próżnią do postaci stałej.

Syntezę prowadzi się w normalnych warunkach. 2-Bromo-3,4-metylenodioksypropiofenon 10 g z poprzedniego etapu rozpuszcza się w 50 ml n-metylopirolidonu w kolbie reakcyjnej. Mieszaninę miesza się do rozpuszczenia substancji stałych
.
XcuQHTMzkp
Do mieszaniny dodaje się 40% wodną metyloaminę w ilości 20 ml, kolbę zamyka się i energicznie miesza. Reakcja egzotermiczna musi być kontrolowana. Reakcja kończy się po 10 minutach i temperatura spada.

Reakcja egzotermiczna może być bardzo gwałtowna i w przypadku dużego obciążenia konieczne jest wymuszone chłodzenie. Kolbę należy zanurzyć w zimnej łaźni wodnej w celu schłodzenia.
Ważne jest, aby utrzymywaćtemperaturę poniżej 55ºC.
QVTqOU6mR3
Oczyszczanie wolnej zasady metylonowej
Po zakończeniu reakcji masę reakcyjną przemywa się roztworem wodorowęglanu sodu, który przygotowuje się wcześniej (120 ml wody i 12 g wodorowęglanu sodu). Roztwór wodorowęglanu sodu wlewa siędo mieszaniny reakcyjnej i energicznie miesza przez 1-2 minuty.
Cn5pETB1OI
Dodaje się 30 ml dichlorometanu (CH2Cl2) i energicznie miesza przez 5 min. Zasadę wolną od metylonu ekstrahuje się DCM z tej mieszaniny. Warstwa organiczna jest oddzielana za pomocą lejka rozdzielającego.
CYFu1wPcRQ
Ekstrakcja
Separacja warstw w lejku rozdzielającym (zdjęcie 1). Dolna warstwa to ekstrakt DCM z bazą katynonu. Górną warstwę stanowi frakcja wodna , którą należy oddzielić iekstrahować jeszcze raz 30 ml DCM (zdjęcia 2-3-4). Dolne warstwy organiczne łączy się i przemywa wodą destylowaną 60 ml 3-4 razy w rozdzielaczu, aż do zaniku zapachu metyloaminy (fotografia 5-6). Wolna od metylonu zasada w DCM zawsze znajduje się w dolnej warstwie. Warstwy należy rozdzielać ostrożnie. Należy unikać przedostania się wody do warstwy organicznej. Roztwór organ iczny suszy sięnad MgSO4.
Ilo54CD2dg
Zakwaszanie
Roztwór zasady wolnej od metylonu w DCM rozcieńcza się równą objętością suchego acetonu (klasa laboratoryjna 99%+). Następnie dodaje się kwas solny (~35%) w małych porcjach, kroplami. Mieszaninę stale miesza się i kontrolujepH. Pojawi się osad. Jeśli mieszanina staje się bardzo gęsta, dodaje się aceton.
9Pb2tE4KvY
Mieszanina musi być bardzo płynna w celu prawidłowego zakwaszenia metylonu. Gdy pH osiągnie 5,5-6, dodawanie HCl zostaje zatrzymane. Mieszanina jest chłodzona i filtrowana.
IZ8e71PmBb
Jeśli chlorowodorek metylonu nie jest wystarczająco czysty, można przeczytać, jak go oczyścić tutaj. Produkcja dużych kryształów jest opisana w tym artykule.

Oczyszczanie chlorowodorku metylonu suchym acetonem daje dobre
rezultaty. Istnieje kilka zdjęć chlorowodorku metylonu przed i po procedurze oczyszczania.
VyerkFfsCY

ELiAWq8a9r
 
Last edited by a moderator:

BHBlueberry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2022
Messages
20
Reaction score
11
Points
3
dobre M1 mają wielki cios - dla mnie nawet zbyt wielki, aby go wyprodukować :) Używasz tutaj dużo DCM, nie podoba mi się to, czy mogę go zastąpić czymś innym? (Eter?)
 

karamelosanto

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
15
Reaction score
4
Points
3
Cześć, dzięki za udostępnienie tej syntezy, myślę, że jest bardzo jasna.
Jestem z Ameryki Południowej i tutaj jest trochę trudno znaleźć DCM. Jednak mogę spróbować znaleźć go w jakiś sposób. Może kupując go z Chin.
Chciałbym zapytać. Czy możesz umieścić wszystkie regenty na liście z ilościami, aby nieco łatwiej zrozumieć, co muszę kupić. Jeśli to możliwe z szacunkową ceną.
Dzięki!!!
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
DCM można zastąpić łatwiej dostępnym rozpuszczalnikiem. Ilości odczynników zależą od potrzeb.
Napisałem do Ciebie na PM w celu bardziej szczegółowej dyskusji.
 

Jacka

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 27, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
czy można zastąpić mytalamine 40%?
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
Metyloaminy nie można zastąpić. Jeśli masz niższy procent metyloaminy, możesz go użyć.
Można użyć chlorowodorku metyloaminy zamiast roztworu metyloaminy, ale należy dodać roztwór alkaliczny.
 
Last edited by a moderator:

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Mój przyjacielu, czy mógłbyś mi powiedzieć, jaki kolor i teksturę ma syntetyczny prekursor katynonu 2-bromo-3',4'-(metylenodioksy)propiofenon (CAS:52190-28-0) w stanie czystym i nieczystym?
Większość chińskich dostawców chemikaliów sprzedaje go w postaci proszku i małych piaszczystych brązowych skał, nie wiem, czy ma ten brązowy kolor z powodu zanieczyszczeń, czy jest to inna substancja chemiczna, ponieważ dostawca powiedział mi, że wspomniany prekursor chemiczny ma czystość 99%, nawet mając ten brązowy kolor.
dziękuję!!!
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
wciąż czekam na odpowiedź
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
160
Points
43
czy w europie można znaleźć 3,4-metylenodioksypropiofenon lub 2-bromo-3,4-metylenodioksypropiofenon?
 

Jacka

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 27, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
A jaki roztwór alkaliczny należy połączyć, aby zastąpić 20 ml metyloaminy 40% chlorowodorkiem metyloaminy + roztworem alkalicznym, który wyjaśniasz w swojej syntezie?
 

Jacka

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 27, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Czy możesz podać przyrządy laboratoryjne, które zostały użyte w tym procesie i ich zastosowanie? :)
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
Tabela pokazuje gęstość 40% metyloaminy jako 0,89 g/cm3, stąd 7,18 g czystej metyloaminy gazowej uzyskuje się w 20 ml.
Porównajmy masy cząsteczkowe metyloaminy i jej chlorowodorku:
M (CH3NH2)HCl = 67,518 g/mol
M CH3NH2 = 31,057 g/mol.
Stosunek = 2,174
Jeśli użyjesz proporcji z syntezy, będziesz potrzebował 15,6 g chlorowodorku metyloaminy, aby zastąpić 20 ml 40% roztworu metyloaminy.
Chlorowodorek metyloaminy należy wcześniej rozpuścić w proporcji 1g na 2,5ml wody (15,6g i 39ml).
Przygotować roztwór wodorotlenku sodu (NaOH) z 18 g i 54 ml wody, ostudzić i wlać do kolby z roztworem 2-bromo-3,4-metylenodioksypropiofenonu. Następnie dodać roztwór chlorowodorku metyloaminy. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami.
 
Last edited by a moderator:

Venom2021

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 24, 2022
Messages
33
Reaction score
28
Points
8
w polsce
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
142
Points
43
bk-MDMA Z TEJ METODOLOGII I adaptacje domowe.
5l6eTjRPuq
 

Attachments

  • BTqb9ONzUv.mp4
    5 MB · Views: 0

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
Ile trzeba użyć dcm i jak długo trzeba mieszać tylko mieszankę, która nie potrzebuje ciepła?
Ile można uzyskać z 2 kg mdp2p?
 

darkblink

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 2, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Czy DCM można zastąpić innym rozpuszczalnikiem? Jak kupić DCM w Wielkiej Brytanii? Mam ksylen i octan etylu, które są łatwo dostępne w dużych ilościach.
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
142
Points
43
octan etylu
 

Mr.Blanks00

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 2, 2022
Messages
43
Reaction score
19
Points
8
Cześć, przepraszam przyjacielu, chcę zapytać, ile mg jest używane, gdy jest używane, jest to używane przez wciągnięcie jak meta lub połknięcie jak pigułka. Przepraszam, właśnie usłyszałem o tej nowej rzeczy.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Doustny sposób podawania
Lekki 75 - 150 mg
Zwykłe 150 - 225 mg
Silny 225 - 325 mg
Silne 325 mg +
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
Im może używać dcm jak NMP i ile trzeba mieszać, jeśli na NMP trzeba mieszać tylko 10 minut, to jak długo trzeba mieszać na dcm?
 
View previous replies…

hexen

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 2, 2023
Messages
29
Reaction score
7
Points
8
Czy 20 minut to za krótko na animacje?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Czy rozumiesz, że 10 g substancji może reagować szybciej niż 10 kg? Jest różnica, a czas reakcji nie jest stały. Nie mam danych zależności dla tej reakcji (ładunek reakcji : czas). Jak powiedziałem w poprzedniej wiadomości, trzeba to kontrolować za pomocą TLC.
 

61-50-7

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 21, 2023
Messages
27
Reaction score
10
Points
3
@G.Patton
Zastanawiałem się, ile miligramów każdego 4MMC i metylonu jest potrzebnych, jeśli je połączysz? Może nie jest to właściwe miejsce, aby o to zapytać, ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Witaj, możesz zapytać mnie w bezpośredniej wiadomości, nie tutaj.
 

Didi

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 13, 2022
Messages
31
Reaction score
18
Points
8
Jak zrobić metyloaminę 40% krok po kroku?
 

Zetetic

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 2, 2022
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Pozdrawiam Ciebie i wszystkich! Może ktoś zasugerować wynik i opisać działanie substancji w przypadku zastąpienia w tej syntezie 3,4-(metylenodioksy)propiofenonu przez 3,4-(metylenodioksy)butyrofenon.
Mam takie pytanie, bo na wolnym rynku znalazłem tylko 3,4-(metylenodioksy)butyrofenon.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Otrzymasz chlorowodorek 2-metyloamino-1-(3',4'-metylenodioksyfenylo)butan-1-onu cas 17762-90-2
 
Top