Kupiłem więc komorę próżniową...

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Heptan wrze w 92°C, a chloroform w 61°C, więc mieszanka 50/50 wrze w 77°C, czyli o 15° mniej niż sam heptan. -1 bar to de facto idealna próżnia. Obrotowa pompa łopatkowa może osiągnąć tylko -0,95 barr, a ostatnie 30 torr to miejsce, w którym dzieje się prawdziwa akcja. Nie sądzę, aby odłączenie pompy na kilka sekund uwolniło wiele węglowodorów. Sam olej jest prawdopodobnie w większości węglowodorem.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
No dobrze. Rozumiem - jest to zgodne z radą, aby umieścić komorę na lub w pobliżu łagodnego źródła ciepła (właśnie umieściłem ją na moim płaszczu grzewczym i umieściłem termoparę między nimi i ustawiłem ją na 50 ° C - następnie wyciągnąłem tyle próżni, ile mogłem.
Szczerze mówiąc, nie jestem pewien, czy ten miernik faktycznie podnosi się wystarczająco wysoko, aby zarejestrować najwyższą próżnię, ponieważ osiąga szczyt dość szybko, ale zauważyłem, że jeśli zostawiłem pompę włączoną na chwilę dłużej po osiągnięciu szczytu, otrzymywałem znacznie więcej bąbelków na ostatnich etapach.
Dochodzę do tego, na pewno....
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Czy na pewno całe podciśnienie jest mierzone w liczbach? To jest to, co ZAWSZE wprawia mnie w zakłopotanie.
Oto manometr na górze mojej komory próżniowej - którą wypełniłem warstwą bezwodnego MgSO4 i po prostu wyciągnąłem próżnię i zostawiłem ją na cały dzień (uzupełniając - lub zmniejszając 🤔) próżnię, gdy manometr zaczął wracać do 0. Przyznaję, że bardzo powoli.
ACNX8LI6Kp

Ale żeby być uczciwym, obudziłem się dziś rano, aby spojrzeć na wannę, która myślałem, że będzie działać (zdjęcie, które zamieściłem powyżej około 5x przez przypadek!).
Znalazłem woskowatą, głównie białą, ale czasami lekko żółtą, zdrapywalną substancję! Whoop whoop - to jest syntezator, z którym starałem się najciężej od prawie 6 miesięcy.
PRZYZNAJE - 6 miesięcy temu wiedziałem KURWA WSZYSTKO o chemii, poza tym, czego nauczyłem się w GCSE chemii (gdzie nauczyciel wyciągnął próżnię JEDEN RAZ - a teraz 30 lat później, f knows why!), a także niektóre z zasad, których nauczyłem się ekstrahując DMT. To jest cały powód, dla którego zainteresowałem się chemią organiczną, ale OMG, jaki to był ABSOLUTNY BRAIN SCRATCHER!!!!

Boom -
G42uSwAFrp


Ok - teraz muszę ponownie wyekstrahować resztę oleju z poprzedniego kroku 🙄

Dziękuję BARDZO za wszystkie naprawdę pomocne odpowiedzi!!! Przez całą drogę, dziwna osoba, tu i tam dała mi wskazówki - szczególnie dotyczące robienia tego w warunkach niekwaśnych przy użyciu standardowego borohydrydu, a nie STAB.

Następny do zrobienia wideo, zgaduję....
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Naprawdę nie mogę wyrazić, jak bardzo jestem szczęśliwy, że udało mi się to zrobić, nie mając ŻADNEJ wiedzy naukowej - poza podstawową chemią w szkole średniej (na którą NIE ZWRACAŁEM UWAGI i byłem w grupie "głupich dzieciaków" - nie mogło być tak, że po prostu nie byliśmy zainteresowani!) A co ważniejsze, informacje z wielu ekstrakcji kory, ALE odkryłem, że MUSIAŁEM myśleć o tym jako o zupełnie innym i nawet w częściach, w których na początku myślałem, że mogę porównać, naprawdę nie mogłem - najbliższą rzeczą do ekstrakcji jest drugi ostatni krok, w którym synteza kazała mi po prostu odparować cały heksan, ale zmieniłem go, aby wykonać wymrażanie, ponieważ wiedziałem, że jest to węglowodór, wiedziałem, że benzyna to grupa różnych niespecyficznych węglowodorów i połączyłem 2 + 2 razem.
Naprawdę łatwiej było mi po prostu wiedzieć, że to ZUPEŁNIE odrębny proces...

Jeśli miałbym cofnąć się w czasie - lub jeśli czytasz to, myśląc, że taniej będzie założyć całe laboratorium i zsyntetyzować DMT od podstaw, aby je sprzedać - lub nawet połknąć, mogę cię zapewnić, że tak nie jest. Iv powiedział przez całą drogę, że nie dlatego to robię... to osobiste poszukiwanie wiedzy.

Wyobrażam sobie również, że większość ludzi, którzy próbowaliby to zrobić, robiłaby to w wolnym czasie, być może w laboratorium, w którym pracujesz lub jesteś studentem chemii lub nawet po ukończeniu studiów i wykonujesz dodatkową "pracę" na boku - TO może być tańsze, ale zaczynanie od zera? Nie... nie zawracaj sobie tym głowy, w każdym razie nie w przypadku pierwszej syntezy.

Gdybym rzeczywiście zadał sobie trud porównania struktur DMT z czymś takim jak meskalina - prawdopodobnie zobaczyłbym, że meskalina jest prostszą cząsteczką, niektóre z psychodelicznych amfetamin również byłyby interesujące - dlatego waham się, czy użyć niewielkiej ilości nitroetanu, który mam, tworząc standardowy r-amfet.

W każdym razie - zamierzam spróbować tego na większą skalę, ale chcę zobaczyć, czy mogę wydobyć trochę więcej z oryginalnego oleju z etapu poprzedzającego to...

Nie jest to tak elegancka chemia jak trasa indolowa, powiedziałbym, ALE znacznie łatwiejsza i byłbym zainteresowany, aby zobaczyć, czy zrobienie tego z STAB oczywiście w kwaśnych warunkach ułatwiłoby krystalizację na końcu, ponieważ ten kawałek był ABSOLUTNY ból piłki!

Należy pamiętać, że brak odpowiedniego eksykatora laboratoryjnego prawdopodobnie trochę mnie spowolnił, podobnie jak nieznajomość różnicy między eksykatorem próżniowym a komorą próżniową! Tak więc trochę spieprzyłem ostatnią część, nie wyciągając tak silnej próżni, jak bym chciał, ALE umieszczając ją na górze mojego płaszcza w temperaturze 50c.... to zadziałało i jak widać dziś rano, Nareszcie zostałem z woskową substancją do zeskrobania na dnie i kryształami, które powstały z zamrażarki wokół krawędzi.
Następnym razem spróbowałbym również użyć naczynia do krystalizacji zamiast zlewki i upewniłbym się, że robię to również w ciepłej kąpieli olejowej, po prostu spowalniając proces chłodzenia tak bardzo, jak to możliwe.
Aha i więcej heptanu!!! Użyłem n-heptanu, ponieważ to było wszystko, co mogłem znaleźć, ale dzisiaj dowiedziałem się więcej o heptanie i teraz rozumiem, dlaczego niektóre inne syntezy tego rodzaju wykorzystują 1,2-heksan, który jest w rzeczywistości rodzajem heptanu.

Gah - 😣 to naprawdę jest, im więcej się uczę, tym mniej wiem!!!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
No no. Hept, 5. Hex=6 heptan ma 5 węgli i jeśli jest cykliczny to wygląda jak płyta główna. Heksan ma 6 węgli, a cykloheksan ma kształt znaku stopu. Nigdy nie widziałem, żeby cykloalkan zabierał węgiel i dodawał bok. Myślę, że można to zrobić z otwarciem pierścienia, ale nie sądzę, abyś zobaczył to spontanicznie
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Dobra, szczerze mówiąc, to było tylko to, co przeczytałem na Wikipedii, ponieważ zastanawiałem się, czym jest n-heptan i czy to dlatego miałem problemy. Spójrz na niektóre z innych nazw izomerów... to dlatego byłem zdezorientowany, jak mówisz
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
A więc miernik. Na dole znajduje się informacja o jednostce pomiaru. Wewnętrzne oznaczenia to Barr. 1 Barr= 14,7 psi, 760 torr, 29 INCHES of HG (rtęć). Wszystkie te liczby to 1. 1 atmosfera. Ciśnienie powietrza na poziomie morza. Gdybyś mógł całkowicie wykręcić ten manometr, osiągnąłbyś idealną próżnię. Jak wspomniałem, jednostopniowa łopatka obrotowa powinna wyciągać -0,8-0,9 Barr, 28 cali rtęci lub nieco ponad 700 torr
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
To wszystko ma sens tak....


Naprawdę nie mogę wyrazić, jak bardzo jestem szczęśliwy, że udało mi się to zrobić, nie mając ŻADNEJ wiedzy naukowej - poza podstawową chemią w drugiej szkole (na którą NIE ZWRACAŁEM UWAGI i byłem w grupie "głupich dzieciaków" - nie mogło być tak, że po prostu nie byliśmy zainteresowani!) A co ważniejsze, informacje z wielu ekstrakcji kory, ALE odkryłem, że MUSIAŁEM myśleć o tym jako o zupełnie innym i nawet w częściach, w których na początku myślałem, że mogę porównać, naprawdę nie mogłem - najbliższą rzeczą do ekstrakcji jest drugi ostatni krok, w którym synteza kazała mi po prostu odparować cały heksan, ale zmieniłem go, aby wykonać wymrażanie, ponieważ wiedziałem, że jest to węglowodór, wiedziałem, że benzyna to grupa różnych niespecyficznych węglowodorów i połączyłem 2 + 2 razem.
Naprawdę łatwiej było mi po prostu wiedzieć, że to ZUPEŁNIE odrębny proces...

Jeśli miałbym cofnąć się w czasie - lub jeśli czytasz to, myśląc "och, taniej będzie założyć całe laboratorium i zsyntetyzować DMT od podstaw na sprzedaż" - lub nawet do spożycia, mogę cię zapewnić, że tak nie jest. Powiedziałem przez całą drogę, że nie dlatego to robię... to osobiste poszukiwanie wiedzy....

Teraz - jak dołączyć dwie grupy etylowe do tryptaminy zamiast grup metylowych? Czy wykonanie tego w etanolu zamiast metanolu i z aldehydem octowym zamiast formaldehydu zadziała?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Jus) Prawdopodobnie dietyloamina i eter etylowy
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Gah, dietyloamina jest trudna do zdobycia! Z bardzo konkretnego powodu... jeśli istnieje łatwy sposób na jej wytworzenie, proszę, poinformuj mnie o tym, ale z tego, co widziałem z powodu LSD, jest to dość trudne do zdobycia...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Czy ktoś wie, czy to, co zostało powiedziane na temat syntezy n,n-DMT w programie Hamiltons, mówi o tym, że STAB jest lepszym reduktorem karbonyli niż, powiedzmy, NaBH4?

Czy spowodowałoby to, że praca byłaby mniej... niechlujna... wydaje się szczególnie rozmoczona lub "oleista" w przypadku syntezy, której używam.

Odniosłem sukces, ale mając na celu "poprawę" jego wilgotności po przeniesieniu go do mniejszego silikonowego pojemnika, umieściłem eksykator próżniowy na moim płaszczu, ale podgrzałem go nieco za wysoko i stopił się! Haha, po prostu moje szczęście... teraz nie mogę się zresolidować. Może to trochę potrwa... Nie wiem.
Rozdrobniłem MgSO4, który zrobiłem wczoraj i po raz pierwszy doświadczyłem, że wybuchł wszędzie podczas dekompresji! Ups. Lekcja odrobiona.

W każdym razie mam ich 3x więcej, które tym razem przeszły od wrzenia do chłodzenia w kąpieli olejowej. Po prostu potrzeba - TAK DUŻO n-heptanu, aby nawet wydobyć cokolwiek z żółtego oleju zła z poprzedniego kroku! Może nie podgrzewałem lub nie mieszałem go wystarczająco agresywnie....

Zobaczymy, to wszystko eksperyment z 20 g tryptaminy, więc wiem, czego potrzebuję, gdy robię pozostałe 450 g!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Może 20 g, a właściwie 21 g, w 500 ml metanolu to za mało, a może za dużo...
Rzecz w tym, że faktycznie uzyskałem więcej żółtego oleju z pierwszej próby, przy czym wyszedł on o wiele cieplejszy niż drugi.
Musiałem wymieszać oleje z poprzedniego etapu, ponieważ upuściłem słoik z marynatą branston na jedną z moich kolb erhlenmeyera! Typowe problemy laboratoryjne! Haha
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Jeśli tym razem nie zadziała, poddaję się i kupuję 3,4,5-trimetoksybenzaldehyd, którego potrzebuję do przeprowadzenia reakcji Henry'ego przy użyciu nitrometanu lub nitroetanu. Upewniłem się, że jest to ostatnia rzecz, jaką tym razem uzyskam....
W przeciwieństwie do tego; gdzie utknąłem z mnóstwem tryptaminy!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Fakt, że nie chce wyschnąć, oznacza, że nie jest szczególnie czysty. Jakiego jest koloru? Jak go wyczyściłeś? Jaki był rozpuszczalnik? Nie czytałem dokładnie tego wątku, nie interesuję się DMT i nie czytałem żadnych syntezatorów, ale dla mnie najsilniejszy środek redukujący jest darmowy i już go mam, a ty pewnie też. To lit
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
O nie, teraz jest w porządku....i byłem po prostu niecierpliwy.... Ponadto w tym momencie nie zrobiłem własnego bezwodnego MgSO4. Kiedy już w zasadzie zrobiłem to, co powiedział syntezator, wszystko działało dobrze!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Tak, ale chciałbym LiAlH4, aby być uczciwym i nie mam ochoty go robić....

Nie zajmuję się chemią od ponad 6 miesięcy, więc krok po kroku.

Niektórzy twierdzą, że STAB jest dobry do redukcji karbonyli, więc byłbym zainteresowany wypróbowaniem tego innym razem.

Olej był po prostu przezroczysty i wysuszony do woskowej, białej substancji, którą można zeskrobać, która pachnie dokładnie tak, jak wszystkie wyekstrahowane DMT, które miałem w przeszłości.

Następnie chciałbym zrobić meskalinę, od jakiegoś czasu powoli oszczędzam odczynniki. Teraz potrzebuję tylko aldehydu
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Aha i LiAlH4, którego potrzebuję, a który jest dla mnie irytująco trudny do zdobycia.
Zastanawiam się nad użyciem amalgamatu - nie wiem jeszcze zbyt wiele na ten temat. Widziałem tylko kogoś, kto używał go do redukcji md-p2p i zdecydowanie słyszałem, że ludzie używają go do reakcji Henry'ego lub przepraszam, powinienem powiedzieć do redukcyjnego aminowania md-p2p. Aha i mówię o zastosowaniu tego do redukcji prekursora meskaliny - który jest wytwarzany przy użyciu reakcji Henry'ego (chwilowo umyka mi to z pamięci, ponieważ w połowie oglądam dokument o Madoffie hehe).

To BARDZO zależy od tego, skąd zwykle biorę tani borohydryd - jeśli mają rtęć (chlorek?), nie cytuj mnie - wiem, że to coś rtęciowego lub innego.
Szczerze mówiąc, byłoby o wiele łatwiej, gdybym mógł po prostu znaleźć kogoś, kto sprzeda mi około 50 g LAH.
Nie potrzebuję dużo, aby być uczciwym, ponieważ nie mam tendencji do sprzedaży, jestem po prostu zainteresowany wycięciem pośrednika tak bardzo, jak to możliwe.

Zacząłem od n,n-DMT z tryptaminy, ponieważ jest to proste, a kora drzewa nie może być szczególnie trwała.
W dzisiejszych czasach widzę długopisy DMT i inne gówna w społeczności konopi indyjskich i BARDZO wątpię, że nawet 1% tego jest syntetyzowany i nie jestem zbyt pewien, dlaczego....
To jest warte więcej niż koks... prekursor jest łatwy do zdobycia i dość mało obserwowany - przynajmniej w tym kraju, a kiedy już masz laboratorium (def najdroższa część w tym równaniu - co może być częścią mojej odpowiedzi, ale szczerze mówiąc, myślę, że łatwiej jest po prostu ścinać drzewa...) no cóż. Myślę, że to wciąż dość niszowy rynek, ale coraz więcej się o nim słyszy. Kiedy po raz pierwszy go wyodrębniłem - tylko psychonauci wiedzieli nawet, co to jest. Teraz widzę pióra w szczególności, na sprzedaż cały czas.

W każdym razie - dzięki za wszelką pomoc w tej sprawie... to naprawdę DUŻO doceniane.
 
Top