Synteza 2,5-dimetoksybenzaldehydu z olejku anyżowego (na małą skalę)

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
To
To świetna wskazówka! Siarczan dimetylu jest również bardzo nieprzyjemny i nie jest to coś, co chciałbym przygotować w moim domowym laboratorium. Oksalat jest znacznie bardziej preferowany. Doug zrobił kilka w swoim laboratorium, zobacz link youtube.
Ale jak wygląda stechiometria? Ile potrzeba do zastąpienia siarczanu?

 

summer_child

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 5, 2022
Messages
29
Reaction score
29
Points
13

Pomyślałem, że można by również zacząć od fenolu, formylować za pomocą Reimera-Tiemanna, a następnie użyć utleniania nadsiarczanu Elbsa, aby uzyskać 2,5-dihydroksybenzaldehyd, a na koniec metylować za pomocą DMO do dimetoksybenzaldehydu. Nie ma potrzeby stosowania olejku anyżowego i dichromianów.
Nie jestem pewien, jaka kolejność dałaby większą wydajność formylacji, a następnie utleniania lub na odwrót. Ale zaczynając od fenolu aż do 2C-B spodziewałbym się około 2,5% wydajności.
 
Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Cóż, jak zwykle chodzi o OTC. Anetol jest naprawdę OTC, osiągalny w dobrych stężeniach ze źródeł internetowych lub dostępny dzięki stosunkowo prostym metodom ekstrakcji z anyżu. Używałem soxhleta z dobrymi wynikami.
Dichromian nie jest jednak dostępny bez recepty, podobnie jak fenol. Można jednak natknąć się na dwuchromian potasu w sklepach pirotechnicznych. Jest on używany w kilku kompozycjach gwiezdnych. Ale jeśli celem jest utlenianie, czy można go zastąpić KMnO4?
 

summer_child

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 5, 2022
Messages
29
Reaction score
29
Points
13
Fenol można łatwo wytworzyć z kwasu salicylowego.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Tak, ale wymaga to stosunkowo wysokich temperatur i jest to kolejna synteza, którą trzeba przeprowadzić. Potrzebny jest też kwas salicylowy. I tak, można go wyekstrahować z leków przeciwbólowych lub produktów do pielęgnacji skóry, ale jest jeszcze jedna rzecz, którą trzeba zrobić ...
 

summer_child

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 5, 2022
Messages
29
Reaction score
29
Points
13
Mam pod ręką trochę kwasu salicylowego. Mógłbym spróbować, naprawdę ciekawe, jaka byłaby wydajność dimetoksybenzaldehydu.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Naprawdę ekscytujące! Z przyjemnością zobaczę artykuł na ten temat! Mam trochę fenolu leżącego w pobliżu (choć wymaga oczyszczenia, szkoda, że to śmierdzący proces ...), więc jeśli ci się uda, mogę też spróbować.

BTW, myślisz, że dichromian można zastąpić nadmanganianem jako środkiem utleniającym?
 

summer_child

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 5, 2022
Messages
29
Reaction score
29
Points
13
https://www.researchgate.net/publication/331953336_TLC_and_GC-MS_Analyses_of_Essential_Oil_Isolated_from_Macedonian_Foeniculi_fructus
Wydaje się, że tak, ale wymagało to czwartorzędowej soli amoniowej. Nie jestem pewien, czy ma to kluczowe znaczenie dla reakcji.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Znalazłem to na ebayu, czy to ten sam anizaldehyd (w tej syntezie)?

Anizaldehyd
4-anizaldehyd
99% spożywczy
Synonim: p-anizaldehyd, 4-metoksybenzaldehyd, p-metoksybenzaldehyd, Aubépine
Numer CAS 123-11-5
Numer WE 204-602-6
Numer MDL MFCD00003385
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
To by było na tyle. Link? Wysyłka z?
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
662
Points
93
Różne benzaldehydy
Anisaldehyd - 4-metoksybenzaldehyd. Można z niego otrzymać 4-metoksy-amfetaminę (PMA)
Do 2c-b, DOB, N-bomów potrzebny jest 2,5-dimetoksybenzaldehyd.
 
Last edited by a moderator:

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Tak, ale do produkcji 2,5-dmbenzaldehydu w reakcji, którą zamieściłeś, może to być materiał wyjściowy, prawda?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Hej, to jest przesyłka z Ukrainy. Jesteś pewien, że dostaniesz to w obecnej sytuacji?
 

summer_child

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 5, 2022
Messages
29
Reaction score
29
Points
13
Jest to ten sam prekursor, który powstaje w wyniku pierwszej reakcji.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Kupiłem odczynniki od tego sprzedawcy. Bardzo godny zaufania. Ale to było przed wojną. Chciałem kupić od niego bezwodnik ftalowy, który jest bardzo ceniony i jest dobrym prekursorem kwasu antranilowego. Ale jestem niechętny, ponieważ, no wiesz, co. Więc jeśli kupisz, zdaj raport! Chętnie dowiem się, czy paczka dotarła.
 
Top