Synteza 3,4-metylendioksybenzylometyloketonu z piperonalu (droga estru glicydowego) (na małą skalę)

Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 25, 2022
Messages
41
Reaction score
27
Points
8
tak właśnie myślałem ... i w rzeczywistości jest to prawdziwe, problem wynika z tego, że robiliśmy konwersję olg GLY i z tym nowym, kiedy widzimy zupełnie inny wynik, wszyscy myślimy, że coś jest nie tak, a kluczem jest po prostu destylacja próżniowa... traci niewielką część wody i daje keton... inny kolor, bardzo ciemnoczerwony lub brązowy.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Struktura chemiczna każdego estru glicynianu składa się z tego samego kwasu i alkoholu. Co alkohol był do eteryfikacji - taki ester kwasu. Zmydlanie eterów alkaliami - we wszystkich przypadkach to samo.

Typowa reakcja Darzena wykorzystuje wersję etylową eteru.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Dobrze dostępne w Chinach
Tak, mówimy teraz o kolejnej interesującej trasie. Kwas alfa-metylocynamonowy jest również dostępny w Chinach.
 

summer_child

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 5, 2022
Messages
29
Reaction score
29
Points
13
To prawda, ale zawsze lubię myśleć o ścieżkach syntezy, które można ukończyć, udając się do lokalnego sklepu z narzędziami, nawet jeśli są one mniej wydajne.
Edit: Zauważyłem, że obrazki w innych moich postach się nie wyświetlają, więc dodałem je tutaj.
7hSMPBmKUA
FORulYh0aW
 

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
Byłoby to świetne rozwiązanie dla projektu "Najprostsze przepisy". Być może należałoby zacząć od podania numeru CAS# przy każdej substancji chemicznej. Nie sądzę, aby którakolwiek z tych wyjściowych substancji chemicznych znajdowała się na liście obserwacyjnej w USA............ nice. : )
 
Top