Synteza metadonu

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
1. Difenyloacetoniryl.
Bj7D1wE6VY

1. 1000 g cyjanku benzylu umieszcza się w kolbie i ogrzewa do 110 *C.
2. 1500 g bromu dodaje się w ciągu 2 godzin, dobrze mieszając. Temperatura jest utrzymywana na poziomie 110 * C.
3. Po ochłodzeniu mieszaniny reakcyjnej poniżej 80 * C, dodano 1000 ml benzenu.
4. W innej kolbie dodano 3000 ml benzenu i 1200 g sproszkowanego AlCl3, rozpoczęto mieszanie i ogrzano do wrzenia.
5. Roztwór z etapu 3 dodaje się do wrzącej mieszaniny z etapu 4 w ciągu 2 godzin w małych porcjach.
6. Następnie mieszaninę reakcyjną ogrzewa się pod chłodnicą zwrotną przez kolejną godzinę i chłodzi.
7. Dodać 5 kg pokruszonego lodu i 600 ml stężonego kwasu solnego.
8. Warstwę benzenu oddziela się i przemywa wodorowęglanem sodu i czystą wodą.
9. Benzen usuwa się przez ogrzewanie na łaźni parowej i chłodzi, krystalizując żółte ciało stałe.
10. Substancję stałą rekrystalizuje się z IPA (1 ml na g) w temperaturze pokojowej bez wytrząsania i mieszania.
11. Kryształy są następnie zbierane i przemywane schłodzonym alkoholem izopropylowym.
12. Wydajność czystego białego produktu 900 g.

2. Dimetyloamino-2-propanol.
KX3hAdT8ai

1. Tlenek propylenu (1000 g) i dimetyloaminę 40% (2600 ml aq. soln.) dodano do kolby.
2. Mieszać w temperaturze pokojowej przez 24 godziny.
3. Ekstrahowano 1500 ml eteru dietylowego (lub DCM), przemywając ekstrakt wodą i susząc bezwodnym Na2SO4.
4. Rozpuszczalnik usunięto pod zmniejszonym ciśnieniem, otrzymując prawie czysty dimetyloaminolo-2-propanol (1500 g).

3. Dimetyloamino-2-chloropropan hcl.
DWKilxug8A

1. 1000 g dimetyloamino-2-propanolu i 2000 ml DCM schłodzono mieszając do łaźni wodnej z lodem.
2. Dodano roztwór 1500 g chlorku tionylu w 1000 ml DCM.
3. Pozostawiono w temperaturze pokojowej i mieszano przez 1 godzinę, a następnie ogrzewano do wrzenia przez kolejną 1 godzinę. Wytrącony materiał ponownie rozpuścił się podczas ogrzewania.
4. Chlorowodorek dimetyloamino-2-chloropropanu zaczął wytrącać się z wrzącego roztworu.
5. Mieszaninę reakcyjną schłodzono i przefiltrowano, przemyto zimnym IPA na filtrze. Wydajność 1500 g.

4. 4-cyjano-2-dimetyloamino-4,4-difenylobutan.
Q1zw3bc5dK

1. 1200 g wodorotlenku sodu, 1500 g difenyloacetonitrylu i 1500 g dimetyloamino-2-chloropropanu hcl zmieszano w kolbie.
2. Ogrzewać od czasu do czasu mieszając przez 6-7 godzin w temperaturze 100°C.
3. Następnie mieszaninę reakcyjną ekstrahowano eterem, a eter z kolei ekstrahowano rozcieńczonym kwasem aq. HCl 5%.
4. Roztwór kwasu silnie alkalizowano 25% roztworem wodorotlenku sodu, a uwolnioną zasadę ekstrahowano eterem.
5. Roztwór eteru wysuszono nad bezwodnym węglanem potasu, przefiltrowano, a eter oddestylowano.
6. Pozostałość poddano destylacji próżniowej, uzyskując 1700 g produktu.
7. Następnie rekrystalizowano z eteru naftowego otrzymując 900 g 4-cyjano-2-dimetyloamino-4,4-difenylobutanu.

5. Bromek etylo-magnezowy.
1. 160 g bromku magnezu umieszczono w kolbie.
Xlt8gGu9Qm

2. Dodać 1200 ml bezwodnego tetrahydrofuranu i 1 g kryształu jodu.
D37su8EM52

3. Po podgrzaniu dodawać kroplami roztwór bromoetanu.
ObPGKIpEkU

4. Po zakończeniu dodawania mieszaninę ogrzewa się przez pewien czas.
JvMX2pan6V

5. Tworzenie odczynnika Grignara zakończone. W kolbie pozostaje niewielka ilość magnezu.
GAaTV7kbHB


6. Metadon HCl.
1. Przygotowano roztwór 900 g 4-cyjano-2-dimetyloamino-4,4-difenylobutanu w 700 ml gorącego (65 *C) bezwodnego ksylenu i dodano do mieszanego roztworu bromku etylowo-magnezowego.
DChE2KxMQB

2. Następnie mieszaninę ogrzewano pod chłodnicą zwrotną przez 3 h.
SQKjT15gYo

3. Chłodnicę ustawiono do destylacji, do mieszaniny dodano 5000 ml 10% HCl, a rozpuszczalnik organiczny oddestylowano z mieszaniny reakcyjnej.
4. Pozostałość przeniesiono do zlewki i dodano 2000 ml benzenu, po czym utworzyły się trzy warstwy.
5. Po odstaniu chlorowodorek metadonu, który wykrystalizował z oleistej warstwy środkowej, zebrano i wysuszono, uzyskując 960 g.
 
Last edited by a moderator:

Cocojamba

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 14, 2021
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Czy kryształy rozpuściły się na tym zdjęciu? A może to tylko kolor THF?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Kryształ częściowo odparowuje i rozpuszcza się
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Jest to bardzo ważne
 

None

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 18, 2022
Messages
30
Reaction score
6
Points
8
Witam, czy można nagrać film z budowy?
 

Jack

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 24, 2021
Messages
53
Reaction score
17
Points
8
Czy do syntezy difenyloacetonitrylu można zastąpić bezwodny trójchlorek glinu bezwodnym trójchlorkiem żelaza podczas reakcji alfa-bromo-fenyloacetonitrylu z benzenem?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Nie ma jeszcze żadnego filmu.
 

Nikolas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 25, 2022
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Witajcie przyjaciele. Czy do syntezy metadonu potrzebna jest wyparka obrotowa? Nie mam wyparki obrotowej, ale mam pompę próżniową, czy mogę odparować rozpuszczalniki w inny sposób?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Można to również zrobić za pomocą kolby Buchnera + próżni i ciepłej łaźni wodnej.
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Synteza zawiera wiele błędów.
Piszesz, że potrzebujesz 2,2-difenylo-3-metylo-4-dimetyloambutyronitrylu,
to nie jest prawidłowy izomer nitrylu i można z niego otrzymać tylko izometadon.

2,2-difenylo-3-metylo-4-dimetyloamino-butyronitryl nie ma formy krystalicznej.
Piszesz: "Następnie rekrystalizowano go z eteru naftowego, otrzymując 900 g 2,2-difenylo-3-metylo-4-dimetyloaminobutyronitrylu".

Początkowo zacząłeś poprawnie,
i powiedziałeś, że potrzebujesz 4-cyjano-2-dimetyloamino-4,4-difenylobutanu.
4-cyjano-2-dimetyloamino-4,4-difenylobutan (Premetadon)
CAS: 125-79-1 jest prawidłowym nitrylem. Tylko z niego można otrzymać metadon.

W syntezie nitrylu nie używa się rozpuszczalnika...
Nie używa się również katalizatora, który przesuwa reakcję we właściwym kierunku, aby zwiększyć wydajność pożądanego nitrylu.
Pozostaje dużo nieprzereagowanego prekursora, ponieważ deprotonacja musi być przeprowadzona w obecności katalizatora.

Rozczaruję cię, ale nie można otrzymać metadonu w THF, można go otrzymać tylko w eterze etylowym.... Reakcja addycji nie działa w THF.
W Twojej syntezie nie ma słowa o oczyszczaniu nitrylu, dlatego jest on brudny i czarny w warunkach, które opisujesz.
Nie wiem, skąd wziąłeś tę syntezę, ale nie dostaniesz nic dobrego - przykro mi.
 

adrenochrome

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 12, 2023
Messages
22
Reaction score
8
Points
3
1. po pierwsze napisał, że otrzymał prawidłowy nitryl przez rekrystalizację z eteru naftowego (tu można użyć heksanu) 2. bez rozpuszczalnika też wychodzi nitryl, bo alkalia działają jak katalizator i dlaczego reakcja w tetrahydrofuranie nie idzie?) nie wiadomo jak reakcja Grignarda dodaje substancję
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Witaj, masz rację, poprawiłem ten błąd. Dziękuję za uwagę!

Możesz podzielić się z nami poprawnym sposobem, chcielibyśmy go zobaczyć i przedyskutować. Ogólnie zgadzam się, że 4-cyjano-2-dimetyloamino-4,4-difenylobutan musi być rekrystalizowany przed reakcją Grignarda.
 

reza

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 5, 2022
Messages
13
Reaction score
13
Points
3
Witajcie, przyjaciele chemicy. Mam pytanie, dziękuję za pomoc. Znamy metadon o wzorze c21h27no, który jest wynikiem syntezy, ale tabletki metadonu 10 i 20 mg są wprowadzane jako chlorowodorek metadonu, czyli ten wzór to c21h28clno. Dlaczego i jak wytwarzać chlorowodorek metadonu c21h27no + hcl = c21h28clno w laboratorium?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ma to na celu uczynienie metadonu rozpuszczalnym w wodzie. Sól chlorowodorkowa może być spożywana przez ludzki organizm.
to jest sposób
 

reza

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 5, 2022
Messages
13
Reaction score
13
Points
3
Po przejściu przez etapy syntezy, gdy dotrzemy do chlorowodorku metadonu, jakie testy należy wykonać, aby potwierdzić syntezę? Innymi słowy, odnosi się to do substancji wytwarzanych przez metadon, które mogą być spożywane
 

JustFuckMyShitUpFam

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 2, 2022
Messages
25
Reaction score
4
Points
3
Jezu, to prawie jak próba czytania po chińsku. Wasza wiedza i zaangażowanie są godne podziwu.

Zastanawiam się, czy niektórzy członkowie faktycznie sami przeprowadzają te syntezy i mają ogromny stos metadonu leżący w pobliżu 😅

Jeśli tak, uderz do mnie, a chętnie pomogę ci się go pozbyć! 😋
 

reza

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 5, 2022
Messages
13
Reaction score
13
Points
3
Witajcie, przyjaciele chemicy, dobry czas: Studiuję różne metody syntezy metadonu i prekursorów metadonu. Metody i wskazówki wspomniane w artykułach są dla mnie niejednoznaczne. Podzielę się z wami i dziękuję za wskazówki. Po pierwsze, metoda syntezy 1-dimetyloamino-2-chloropropanu:

Synteza 1-dimetyloamino-2-chloropropanu

2,25 mililitra 1-dimetyloamino-2-propanolu wraz z 5 mililitrami rozpuszczalnika chloroformowego wewnątrz kolby z podwójną szyjką
Umieścić pod argonem i umieścić układ w łaźni lodowej, aż temperatura osiągnie zero stopni Celsjusza.
Następnie rozcieńczyć 2 ml chlorku tionylu z 1 ml chloroformu, a następnie wprowadzić do układu kropla po kropli za pomocą pipety Pasteura Dodają i umieszczają w temperaturze pokojowej na 30 minut W tym czasie ciecz wewnątrz balonu Wytrąca się i ponownie ogrzewa przez 30 minut w temperaturze 61 stopni Celsjusza, gdy osad jest ciekły i w
Podczas wrzenia uwalniane są gazy SO2 i HCl. A następnie kontynuują ogrzewanie, aż substancja wewnątrz balonu ponownie utworzy osad Powstały osad to chlorowodorek 1-dimetyloamino-2-chloropropanu. Następnie
Kilkakrotnie przemyto eterem w celu usunięcia zanieczyszczeń, a następnie skrystalizowanym etanolem, którego temperatura topnienia wynosi 191 stopni Celsjusza, a następnie wylano wodę na kryształ, aby całkowicie go rozpuścić. a następnie dodano do niego 20% NaOH, że pożądana substancja jest nierozpuszczalna w NaOH i staje się dwufazowa,
ta faza
Jest powyżej pożądanego materiału
który został rozpuszczony w eterze i oddzielony przez lejek dekantera
a następnie do roztworu eterowego dodaje się NaSO4
Po ekstrakcji rozpuszczalnikiem surowiec otrzymuje się w postaci oleju.

Na początku wspomnianej reakcji 1-dimetyloamino-2-propanol został umieszczony w łaźni lodowej z chloroformem pod argonem, aż jego temperatura osiągnęła zero, a zgodnie z instrukcją użyto kolby dwuszyjnej: Wydaje mi się, że jedno ujście jest zamknięte przegrodą. A balon wypełniony argonem jest instalowany na przegrodzie za pomocą strzykawki, a czynnik chłodniczy lub skraplacz jest instalowany w drugim otworze? Chodzi mi o to, co jest zainstalowane w tych dwóch otworach kolby reakcyjnej, aby można było przeprowadzić reakcję?
Mam problem z konfiguracją tego systemu. Czy możesz mi pomóc dokonać właściwego wyboru i skonfigurować ten system, abym mógł zrozumieć, jak wykonać etapy reakcji? Dziękuję Moje kolejne pytanie dotyczy tego, że w protokole reakcji wyjaśniono, że chlorek tionylu i chloroform są dodawane do mieszaniny reakcyjnej za pomocą pipety Pasteura. Czy powinniśmy mieć lejek wkraplający zainstalowany na kolbie, aby dodać Pasteura za pomocą pipety?

Myślę, że aby użyć pipety Pasteura, musimy otworzyć pokrywę kolby, aby zniszczyć atmosferę wytworzoną przez argon? Czy istnienie orgonu nie jest ważne? Proszę o wskazówkę. Dziękuję
 
Top