Testowanie nowych szlaków d-Meth (dla mnie) bez P2P lub P2NP

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Teraz, gdy mam trochę czasu między produkcjami, przetestuję te trasy bez P2P lub P2NP, których nigdy wcześniej nie robiłem, ponieważ te nowe prekursory nie były dostępne lub ich nie szukałem:

2-Bromo-4'-metylopropiofenon->2-Bromopropiofenon->Ephedrone->d-ephedrone->d-Secondary amine->d-Meth

2-Bromo-4'-metylopropiofenon->2-Bromopropiofenon->...Ephedrone->l-ephedrone->l-ephedrine->d-Meth

2-Bromo-4'-methylpropiophenone->2-Bromopropiophenone->Ephedrone->dl-ephedrone->dl-ephedrine->dl-Meth->d-Meth


Jak widać, mogą występować pewne różnice w zależności od tego, który produkt zostanie wybrany do rozdzielenia enancjomerów.
Oczywiste jest jednak, że im szybciej zostanie to zrobione, tym mniej odczynników zostanie użytych ze względu na mniejszą ilość produktu pozostałego do przetworzenia.
Ważne jest, aby wziąć pod uwagę trudność tego procesu dla każdego produktu i potencjalny wpływ na chiralność kolejnych procesów.
Czekam na zamówione odczynniki, aby ukończyć trasy, ale powinny one działać poprawnie.
Jeśli ktoś ma już doświadczenie z którymś z nich, wszelkie sugestie lub wskazówki będą mile widziane.
Dzięki.
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
Ten schemat jest poprawny, jakiś czas temu dostałem tę samą trasę z polskiego źródła znajomych, używam tych odczynników z powodzeniem.
 

Paranoia

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 18, 2023
Messages
17
Reaction score
23
Points
8
Zapłaciłem 220 euro i przesłałem próbkę lodu @btcboss2022, zobaczymy wkrótce wyniki, może to potrwać do 2 miesięcy (próbka jest w drodze).
 

Attachments

  • pFwWJgXy31.png
    pFwWJgXy31.png
    27.4 KB · Views: 114
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Propiophenone->2-Bromopropiophenone->Ephedrone->Ephedrine->dl-Meth->d-Meth
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Tak, myślałem, że to wygląda bardziej poprawnie.

Można też zrobić małą wariację i zrobić PPA i zrobić D amph o ile pamiętam lub 4-mar dla zaawansowanych.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Po małych testach najłatwiejszym sposobem wydaje się:

2-Bromo-4'-methylpropiophenone->4'-methylephedrone->Ephedrone->dl-Ephedrine->dl-Meth->d-Meth
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Jak zamierzasz odciąć 4-metyl od pierścienia aromatycznego?

Również rozdzielczość racematu byłaby lepsza w przypadku efedryny, działa to znacznie lepiej niż w przypadku metylu, drugie centrum chiralne daje większą przyczepność. Myślę, że tutaj kwas winowy będzie działał bez problemów.
 
View previous replies…

hoboking

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 13, 2023
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Więc 4-metylometamfetamina byłaby produktem końcowym? To dość słaby narkotyk w porównaniu do metamfetaminy.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Naaa, on wyraźnie mówi, że chce d-Meth
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Dzięki, myślałem, że trudniej jest to zrobić w efedrynie, pamiętam, że gdzieś to czytałem, ale nie wiem gdzie teraz hahah
Wygląda na to, że czytasz w moich myślach hahaha w kwestii 4-metylu mam dylemat w tej kwestii.
Pomysł polegał na oksydacyjnej demetylacji, aby selektywnie utlenić grupę metylową do grupy metylenowej, ale byłbym w tej samej sytuacji, myślę, że nie będzie łatwiej z metylenem, więc od 3-4 dni temu myślałem, aby zdjąć go z 2-bromo-4'-metylopropiofenonu po prostu ogrzewając go roztworem NaOH, więc nowy schemat wyglądałby następująco:

2-Bromo-4'-metylopropiofenon->2-Bromopropiofenon->Ephedrone->dl-Ephedrine->l-Ephedrine->d-Meth

Dzięki.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Zdobądź trochę propiofenonu (w Polsce to żaden problem), bromuj NBSem w pozycji 2- (z kwasem tosanowym to podobno prawie ilościowo), zrób podstawienie metyloaminą (dodaj malutką ilość NaI jeśli jest upierdliwa), a potem rozdzielczość optyczną, a następnie redukcję NaBH4 grupy ketonowej do alkoholu. A może najpierw zredukować do alk. i dopiero rozpuścić? Cokolwiek działa najlepiej,
Wszystko wypróbowane, łatwe i w większości bardzo wydajne reakcje. Wszystkie potrzebne chemikalia są łatwo dostępne. Tworzenie 4-MMC z 4-metylu ma więcej sensu.
Do roztwarzania potrzebny jest chiralny kwas, najpierw przychodzi na myśl winowy, ale efedryna była w dawnych czasach najbardziej preferowanym chiralnym środkiem do roztwarzania kwasów. Przeszukanie literatury na temat tego, jak w tamtych czasach rozwiązywano związki w wielkim stylu, z pewnością przyniesie kilka łatwo dostępnych obecnie kwasów chiralnych. To, co działało w jedną stronę, musi też działać w drugą.

powodzenia
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Witam,

Wielkie dzięki za informacje, znalazłem zapas propiofenonu i bromu, więc zrobię to tak, jak mówisz.
Jeśli chodzi o rozdzielczość, zrobiłem ich setki z d-tartaric z racemiczną metą, mdma i kilka dni temu zrobiłem to również z 4MMC.
Ale teraz zamówiłem kwas O,O-dibenzoilo-2R,3R-winowy wydaje się najskuteczniejszy i spróbuję go z racemiczną efedryną. Będę aktualizować.
Dzięki.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
. 2022 May 13;27(10):3134.
doi: 10.3390/molecules27103134.

Rozdzielczość optyczna dwóch zasad farmaceutycznych z różnymi zastosowaniami pochodnych kwasu winowego i ich soli sodowych: Racemiczna baza efedryny i chloramfenikolu


proszę bardzo! Artykuł jest dostępny za darmo na pub-med tutaj:
 

Paranoia

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 18, 2023
Messages
17
Reaction score
23
Points
8
Zapłaciłem 220 euro i przesłałem próbkę lodu @btcboss2022, zobaczymy wkrótce wyniki, może to potrwać do 2 miesięcy (próbka jest w drodze).
 

Attachments

  • 8ZeSEnk6hr.png
    8ZeSEnk6hr.png
    27.4 KB · Views: 99

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
A jeśli masz prawidłowy stereoizomer metkationu, powinieneś być w stanie przeprowadzić redukcję do d-metamfetaminy bezpośrednio, bez wcześniejszego przygotowania (pseudo)efedryny. Powinno to również korzystnie wpłynąć na ogólną wydajność.

Niemniej jednak moim zdaniem najlepszym sposobem byłoby przejście z BMK -> P2P - aminowanie redukcyjne z (S)-(-)-α-metylobenzyloaminą i NaBH4 -> d-N-benzyloamfetamina -> debenzylacja i monometylacja w jednym naczyniu z Pd/C i paraformaldehydem, przeprowadzona jako reakcja w stylu CTH z solami mrówczanowymi jako donorami wodoru -> d-metamfetamina.
Wadą tego rozwiązania są wysokie koszty Pd/C, ale i tak warto ze względu na wartość produktu.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Bezpośrednio?
Dopóki nie wiem powinno być tak:
Propiophenone->2-Bromopropiophenone->Ephedrone->d-ephedrone->d-Secondaryamine->d-Meth.
Prawda?
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Propiophenone->2-Bromopropiophenone->Ephedrone->d-ephedrone->d-Meth
efedron to metkation i wierzę, że można go zredukować bezpośrednio do metamfetaminy. To znaczy raz redukujesz do efedryny, a potem znowu redukujesz? Sprawdzę to, jestem jednak pewien, że Birch (lit lub sód metaliczny w ciekłym amoniaku) by to zrobił. Jaki system redukcji efedryny miałeś na myśli?

Dlaczego napisałeś amina drugorzędowa zamiast efedryna? Metakation, efedryna i metamfetamina są aminami drugorzędowymi, ponieważ mają grupę metylową na aminie.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Ok, sprawdziłem i nie ma problemu, H3PO2/H3PO3/czerwony fosfor + jod redukują karbonyle do węglowodorów, powiedzmy, że =O metkationu zostanie usunięte. Ponieważ jest to podwójna redukcja, ilości związku fosforu i jodu będą musiały być dostosowane, ale to wszystko.

A tak przy okazji, nawet H3PO4 w połączeniu z NaI lub KI będzie działać, choć z mniejszą wydajnością.

H3PO3/I lub H3PO2/I to najlepszy sposób, RP/I jest dość gwałtowny, a H3PO4/NaI lub KI ma niższą wydajność
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
W przeszłości myślałem, że redukcyjne aminowanie z nabh4 i metyloaminą metkatynonu może dać N-metyloamfetaminę.
Teoretycznie reagując z metyloaminą, grupa ketonowa metkatynonu jest aminowana, wprowadzając grupę N-metylową niezbędną dla N-metylometamfetaminy.
Czynnik redukujący nabh4 ułatwia redukcję ketonu do aminy drugorzędowej.
Jednak amina drugorzędowa z tego procesu nie jest dokładnie N-metylometamfetaminą, lecz N-metylo-2-amino-propan-1-onem.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Właśnie zdałem sobie sprawę, że efedron jest podatny na tautomeryzm keto-enolowy i prawdopodobnie będzie racemizował w roztworze. Brzmi to źle, ale w rzeczywistości mogłeś natknąć się tutaj na coś naprawdę fajnego. Ponieważ nadal można uzyskać krystalizację d-izomeru z roztworu, ponieważ gdy nie jest rozpuszczony, racemizacja nie nastąpi. Po wykrystalizowaniu d-izomeru można użyć dojrzewania Viedma lub podobnej techniki i uzyskać 100% sól d-efedronu.

I możesz wrzucić tę sól w porcjach bezpośrednio do reakcji H3PO3/I, gdzie zostanie natychmiast zredukowana do d-Meth bez czasu na racemizację, silnie kwaśne warunki pomogą również temu zapobiec. Oznacza to, że nie stracisz żadnego produktu przez oddzielenie d-, wszystko zostanie przekształcone w d-.

I nie, to nie działa w przypadku mety lub amfetaminy, to działa tylko w przypadku związków, które same racemizują lub mogą być racemizowane przez dodanie czegoś (np. bardzo silnej zasady) do roztworu.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Więc w tym przypadku, aby mieć d-efedron w części stałej, muszę użyć l-winianu i domyślam się, że był to błąd literowy, ale byłaby to redukcja H3PO2 / I.
Wielkie dzięki za pomoc.
 
Top