Wielka lista wymówek - legalne zastosowania chemikaliów

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Nie byłem pewien, gdzie to opublikować, ponieważ Pinkman House już nie istnieje. Spróbuję tutaj.

Więc zamówiłeś trochę chemikaliów w małych ilościach i miałeś pecha, że złapała je kontrola importowa lub celna. Jeśli zamówiłeś duże ilości, prawdopodobnie masz przechlapane, cokolwiek powiesz, ale powiedz, że próbujesz nowej trasy lub nowego syntezatora z hobbystycznymi ilościami - lub powiedz, że JESTEŚ hobbystą. Wtedy prawdopodobnie zostaniesz zapytany, do czego służą. Czas na Wielką Listę Kiepskich Wymówek!

Zacznę:

Fenol - "Robię paracetamol. To świetna zabawa i nie jest nielegalne. Poza tym jestem hobbystą i nigdy bym go nie połknął ani nie dał komuś innemu".
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Tutaj możesz również publikować chemikalia, dla których potrzebujesz dobrego wytłumaczenia. Ja również zacznę tutaj:

Sodium Nitrite
Sodium Borohydride
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Może być stosowany do wybielania lub produkcji środka wybielającego, jest również wykorzystywany jako obiekt badawczy dla ogniw wodorowych w samochodach.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Tak, choć jest na to zbyt wiele dostępnych alternatyw prawnych. Myślę, że najlepsze wymówki to te, w których przyznajesz, że wygłupiasz się z chemią, ale przeprowadzasz nieszkodliwe eksperymenty.

Ale jeśli chodzi o azotyn sodu, znalazłem, że jest używany jako zapach do przynęt na ryby. Sprzedawany jako taki w USA.
 

oldkaw

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2022
Messages
6
Reaction score
6
Points
3
Doskonały środek do usuwania pniaków. Wywierć otwory we wspomnianym pniu. Wlać azotan do otworów. Wlać płyn do zapalniczek na węgiel drzewny. Pozostawić na 10 minut. Zapal tę dziwkę. Do rana kikut będzie całkiem zdegradowany. Wypłukać i powtórzyć.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63

To by działało dla azotanów, tak. Głównie azotanu potasu. Ale to były azotyny.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
No i jeszcze chemia zapachowa, estryfikacja alkoholi.
Stężony kwas siarkowy (katalizator)
Bezwodnik octowy

może być używany do tworzenia różnych zapachów poprzez acetylowanie szeregu alkoholi. Na przykład alkohol benzylowy, który wytworzy zapach brzoskwini. Można go również wykorzystać do produkcji banzaldehydu.
 

ryry1984

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 20, 2022
Messages
3
Reaction score
9
Points
3
baza metyloaminowa

i to może być głupie, ale muszę to umieścić:

p2p

Czy możemy zrobić podobny wątek do tego, ale ze szklanymi naczyniami?

po co mi rotowap?
po co mi 10000 ml kolba rb itp.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Niestety, myślę, że P2P jest zbyt blisko produktu końcowego, by to usprawiedliwić. Potencjalnie można by próbować powoływać się na chemię perfumeryjną, ale nikt by tego nie kupił.

Rotowap to idealna maszyna do wielu zastosowań chemicznych. Musiałbyś tylko sprawić, by ktoś uwierzył, że masz fundusze na zakup zabawki za 800 euro dla swojego niewinnego małego hobby. Widziałem jednak gorsze rzeczy - ludzie kupują rowery, buty i niebo za znacznie więcej.
10-litrowy RB to jednak przesada. Trudno to wytłumaczyć.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Benzaldehyd, nitrobenzaldehyd: synteza indygo "Cóż, panie władzo, zawsze myślałem, że synteza barwników jest taka interesująca!".

Faktycznie, barwniki są świetnym źródłem wymówek. Wszystko zależy oczywiście od skali.
 

Heartburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
18
Reaction score
13
Points
3
Rotovap: jesteś hobbystą i czasami wytwarzasz olejki eteryczne ze skórki pomarańczy, lawendy, mięty itp. (potrzebujesz również co najmniej jednego ekstraktora Soxhleta, aby Twoje wyznanie było godne zaufania).
10L RBF: kupiłeś go na wyprzedaży garażowej (jeśli jesteś w USA) lub w jakimś internetowym sklepie z używanymi rzeczami za kilka euro, ponieważ jesteś producentem wina i ten rbf służy jako balon do fermentacji wina.
 

dnkr

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 11, 2022
Messages
19
Reaction score
7
Points
3
(Zapytanie) - TMCP-Indole

Nie za dużo informacji na ten temat. Podobnie jak w przypadku większości chemikaliów, które zamawiam, moja ogólna wymówka brzmi: "Badam i opracowuję nowy produkt czyszczący [lub] odżywkę botaniczną", ale miło byłoby wiedzieć, czy indol tmcp ma jakieś inne zastosowanie
 

Heartburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
18
Reaction score
13
Points
3
Czysty indol można wytłumaczyć wytwarzaniem śmierdzących torebek herbaty do odstraszania szczurów/moli w ogrodzie, ale ten, o który pytasz, nie ma więcej znanych zastosowań niż wytwarzanie syntetycznych kannabinoidów, chyba że śmierdzi podobnie do indolu i masz własne podwórko, wtedy możesz argumentować "kupowaniem skażonego indolu przeciwko kretom z Internetu", ale wymaga to również dodatkowego alibi.
 

dnkr

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 11, 2022
Messages
19
Reaction score
7
Points
3
Zdecydowanie dziwnie pachnie... jak zapach starego moczu lol. Dobrze wiedzieć, że muszę być mądrzejszy w tej kwestii, dzięki!
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93

Zamawianie w Chinach nie wymaga zbyt wiele - można zamawiać w imieniu klienta jako prywatny sprzedawca towarów chemicznych. U mnie zadziałało, od razu otrzymałem ofertę
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
czy ktoś ma dobrą wymówkę dla p2np? i co może zrobić policja, jeśli nie mam dobrej wymówki, jest to legalne, więc nie powinni być w stanie zrobić tak wiele, prawda? dziękuję
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Ogólnie rzecz biorąc, nie ma prawdziwego usprawiedliwienia dla prekursorów tak bliskich produktowi końcowemu. Nawet Wikipedia nie potrafi znaleźć innych zastosowań dla P2NP niż produkcja amfetaminy.

A nawet jeśli nie jest to nielegalne... jeśli urzędnicy celni zobaczą przesyłkę P2NP do osoby prywatnej, to przypuszczam, że skontaktują się z policją w celu przeszukania lokalu tej osoby, zainicjowania nadzoru lub umieszczenia jej na liście obserwacyjnej.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
p2np jest nielegalne.
w przypadku legalnych produktów żaden prawnik nie zezwoli na sprawdzenie informacji w tle lub nakaz przeszukania legalnego produktu.
kupujesz międzynarodowo.
Nawiasem mówiąc, celnicy mają pełne ręce roboty przy sprawdzaniu nielegalnych przedmiotów na granicach.
 
Last edited:
Top