Synteza tramadolu (Ultram)

Plinius

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
36
Reaction score
15
Points
8
Cześć wszystkim,

Po ponad 8 próbach nie udało mi się wyprodukować tramadolu, przynajmniej nie więcej niż 5 mg, ale prawdopodobnie inną cząsteczkę.

Wiem, że moja reakcja Grignarda jest poprawna, temperatura do zapłonu 3-bromoanizolu + płatków Mg wydaje się wynosić 70 ° C +/- 2 ° C przy stałym mieszaniu (mieszanie jest ważne, aby zarysować powierzchnię Mg i usunąć tlenek). Przynajmniej w jednym dobrym punkcie.

Myślę, że mój problem wynika z syntezy Mannicha: mój produkt NIE krystalizuje w acetonie: kryształy automatycznie tworzą gęstszą fazę ciekłą.
Usunąłem 95% acetonu i sprawiłem, że gęstsza faza ciekła odparowała na płytce 60°C, aby zebrać białe kryształy.

Ale potem, jeśli spróbuję je ponownie skrystalizować z acetonu, w ten sam sposób, produkt straci 70% masy i zachowa te same właściwości.

Ponieważ chlorowodorek 2-dimetyloaminometylo-cykloheksanonu powinien topić się w pobliżu 157-158 ° C, zakładam, że nie jest to oczekiwany Mannich.HCl, prawda?

Czy ktoś może dać mi jakąś wskazówkę? A może lepiej samemu spróbować i podzielić się wynikami?

(tutaj zdjęcie "fałszywego" Mannich.HCl surowego 10mmol, przed rekrystalizacją).
 

Attachments

  • gfz01QYmLN.jpg
    gfz01QYmLN.jpg
    1.2 MB · Views: 382

IHeisenberg

Don't buy from me
New Member
Joined
May 29, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Mam problem z grignardem
Teraz praktycznie reaguję 2-dimetyloaminometylocykloheksanon z odczynnikiem Grignarda i widzę wzrost temperatury z każdą kroplą wolnej zasady, ale kiedy wygaszam reakcję chlorkiem amonu, widzę niewielki wzrost temperatury z zaledwie kilkoma kroplami.
Po destylacji rozpuszczalnika i dodaniu kwasu (kwas solny) produkt nie krystalizuje.
Być może do reakcji dostała się wilgoć, ponieważ aparat nie był dobrze uszczelniony.
Czy ta wilgoć może zniszczyć reakcję przed wygaszeniem.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Dlaczego wygasiłeś reakcję za pomocą NH4Cl?
 

IHeisenberg

Don't buy from me
New Member
Joined
May 29, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Przypomnienie ☝🏻☑️
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Proszę, nie spamuj w ten sposób. Zamiast tego warto napisać do mnie na DM.
 
Top