Question 2-fdck

sadow

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
107
Reaction score
63
Points
28
Deals
11
Bună ziua, ați putea să-mi spuneți care medicament este care? De exemplu

2-fdck = ketamină
mdphp = mdma

Aș vrea să știu cu ce substanță ilegală seamănă. Există vreuna asemănătoare cu cocaina? și alta care seamănă cu mdma?

Dacă există vreun forum care să explice acest lucru, îl puteți da mai departe? Multe mulțumiri

Nyws1RHxnX
 

Attachments

  • lSULsQMhqe.jpg
    lSULsQMhqe.jpg
    105.2 KB · Views: 312

Ig0r

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
5
Reaction score
8
Points
3
Bună, Sadow!

Există câteva lucruri luate în considerare cu întrebarea ta.
În primul rând, 2fdck nu este ketamină, este adevărat că este derivat din aceasta
dar nu este ketamină literală și nici nu seamănă cu efectul său distinct.
În această logică, aproape toate PCE-urile ar putea fi considerate ketamină.

MDPHP nu este în niciun caz MDMA și nu seamănă câtuși de puțin cu efectele sale.
Este o pirovaleronă derivată din MDPV și alfa-PHP. Este in vivo un NDSRI complet (nici inhibitor al recaptării de eph, dopamină
seratonină), în timp ce MDMA acționează ca un inhibitor slab al recaptării, dar ca un puternic
eliberator puternic. Din punct de vedere farmacologic, afinitatea SERT a MDPHP este doar o fracțiune din cea a MDMA.

A treia parte: trebuie să evitați cu orice preț 4CMC, este o neurotoxină puternică, analogul beta cetonic al 4CMA
care este derivat cu o grupă N-metil din 4CA: o neurotoxină utilizată de cercetători pentru a ucide selectiv celulele seratoninei.
În literatura științifică, 4CMC s-a dovedit a fi aproape la fel de otrăvitoare ca 4CMA in vivo,
pe scurt, omoară celulele creierului.

2mmc : analog 2-metil al 4mmc (mefedronă) un stimulent, în timp ce 2mmc este un dopaminergic slab
3cmc : derivat 3 cloro al 3mmc (metafedronă) un stimulent, un eliberator de dopamină, deși mai puțin puternic decât 3mmc
NEP : derivat nor-etil al pentedronei, stimulent cu acțiune scurtă și NDRI complet
2FDCK v OPCE : Ambii derivați ai ketaminei (OPCE este un derivat tehnic al PCE) disociativ, 2fdck acționează mai mult timp datorită lipofilicității grupării fluor din moleculă, seamănă slab cu ketamina și este mai unic în efecte.
3MMA : derivat 3-metil al metamfetaminei, stimulent moderat care probabil eliberează dopamină după tendința 4,3,2
Eutylone : derivat al Methylone, derivat bk al mdma. Entactogen și stimulent, durează mai puțin și este mai puțin recreativ decât cei 2 compuși numiți anterior.
5MMPA: Mefedren, derivat tiopentilic al 4mmc, vizibil mai slab decât compusul său părinte
6APB: Benzofuran derivat din MDA, entactogen puternic (dar mai puțin toxic) cu efecte asemănătoare MDMA
MDPHP v 4CMC: Am vorbit despre asta x)
JWH210 : canabinoid sintetic înrudit cu JWH 018, într-un studiu s-a dovedit a fi ciototoxic în doze de 5mg/kg

Sper că v-am ajutat, DM-urile mele sunt întotdeauna deschise

Cu stimă
 

sadow

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
107
Reaction score
63
Points
28
Deals
11
Salut frate, nu înțeleg foarte bine engleza, un stimulent bun ar fi 3 cmc și 3mmc
 
Top