28578-16-7 To mdp2p help

Handsomerx

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 27, 2023
Messages
14
Reaction score
3
Points
3
Acest lucru este atât de frustrant.
Am urmat procesele la T și prima dată am produs un ulei clar rezistent, această a doua oară distilând sub vid care nu depășește 106c am produs un lichid complet clar care miroase a solvenți.
Nu mai știu.
Iată câteva poze de după adăugarea uleiului pmk la 300 ml de naOH (16%) încălzit și stired pentru. 2hours. Apoi am adăugat încet h2so4 și acid oxalic și am fiert din nou. S-a adăugat xilenă după ce s-a răcit și apoi s-a spălat cu h20, bicarbonat de sodiu și saramură, de mai multe ori
Acestea sunt imaginile după adăugarea la pâlnia sep
 

Attachments

  • QtR9X3zy5f.jpeg
    QtR9X3zy5f.jpeg
    4.9 MB · Views: 313
  • Hn2Sxdi1VN.jpeg
    Hn2Sxdi1VN.jpeg
    5.8 MB · Views: 576

LoneChemist

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 3, 2023
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Bună ziua, prietene;
Întrebarea dvs. nu este clară, sau intențiile dvs. Înțelegerea mea este următoarea:
CAS 28578-16-7 este PMK Glicidat de etil. Acesta se prezintă în mod obișnuit sub formă de pulbere.
PMK (Piperonyl methyl ketone) este pur și simplu un sinonim/un alt nume pentru MDP2P și este întotdeauna un ulei.

În descrierea citată mai sus, ați încercat hidroliza pe ceea ce este deja MDP2P?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
faceți un mic experiment de hidroliză în acid fosforic. Culoarea dvs. este dezgustătoare, mergeți greșit.
 

Handsomerx

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 27, 2023
Messages
14
Reaction score
3
Points
3
Nu, este ulei de glicidat de etil pmk, numărul CAS de mai sus.
Mulțumesc pentru sugestie, dar nu am acid fosforic.
Acum am un ulei roșu limpede... voi încerca să-l distilez în vid astăzi.

sau voi face mai mult.

Dar vrei să spui că aș putea lua acest glicidat de etil pmk (achiziționat din China) și să îl folosesc doar în aminare reductivă? Dacă da, asta nu pare corect.
 
View previous replies…

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Nu cred că funcționează așa, dar lucruri mai ciudate s-au întâmplat.
Oricum, MDP2P este un solid la rt, are un punct de topire de 88C, cel puțin din ceea ce am citit.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Unde am spus-o? bineînțeles că nu se poate, doar cetona poate fi utilizată în aminarea reductivă
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
MDP2P este lichid, chiar și după depozitarea în congelator la -20C timp de aproximativ o săptămână.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Am distilat MDP2P sub vid, punctul de fierbere a fost @190C chiar și cu vid, dar rezultatul a fost verde deschis și, după reducerea cu MeNH2 în MeOH, a produs un frumos cristal MDMA alb (testat biologic).
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Idee gratuită pentru dvs. Balon cu trei gâturi + termometru + pâlnie de picurare + condensator curbat / drept / alonge / balon receptor.
Se amestecă într-un balon 1 la 1 pmk glicidat și acid fosforic, se încălzește sau se folosește un agitator magnetic sau o țiglă și o piatră de fierbere într-un balon. Fierbeți timp de o oră la o temperatură de 100+ grade, controlați că ar exista evoluție de gaze (similar cu fierberea), după o oră începeți să adăugați apă picătură cu picătură, menținând temperatura peste 100 grade, cetona pură va zbura cu vaporii de apă fierbinte. Determinați sfârșitul reacției atunci când gazele nu mai emit și apa din frigider va fi transparentă (nu tulbure). În plus, reacția pe care o aveți cetona va zbura continuu departe de reacție (există mai puține șanse ca aceasta să se îmbolnăvească de la încălzirea îndelungată în acid fierbinte), al doilea plus imediat cetona pură la ieșire.
 

Cruela

Don't buy from me
Member
Joined
Aug 13, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Această idee gratuită este doar pentru Wax pmk sau funcționează în pulbere pmk?
Și apoi ar trebui să distilez cetona?
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Nu contează dacă este vorba de glicidat sau de sare de sodiu, în ambele cazuri are loc hidroliza. Mâinile nu au ajuns să verifice glicidații 3.4MD, ar trebui să funcționeze similar cu glicidatul BMK.
 

Cruela

Don't buy from me
Member
Joined
Aug 13, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Poate că întreb greșit, am înțeles că această metodă funcționează numai cu PMK Methyl glicidate efectiv interzis.
Produsul pe care îl avem este glicidatul de etil PMK
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Nu am glicidat de etil, dar fabrica susține că tehnologia de hidroliză este similară. Hidroliza în acid fosforic funcționează și cu dietil(fenilacetil)malonat.
Nu văd nicio problemă pentru dvs. să încercați hidroliza în acid fosforic pe o cantitate mică de substanță.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
citiți despre reacția Darzan (condensarea Darzan)
 
Top