4-mmc devin roșii. De ce?

craris100

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 4, 2023
Messages
56
Reaction score
34
Points
18
Vă rog @$!$, nu am de gând să vă plătesc 5000 € și nimic pentru această sinteză.
Nu mai oferiți rețeta dvs., vă rog, încerc să ajut și alți oameni.
O lună încercând să-mi vinzi procedura ta de rahat în fiecare zi prin Telegram, te rog oprește-te.
 

HeavenChem

Don't buy from me
Resident
Joined
May 5, 2022
Messages
11
Reaction score
7
Points
3
Produsul său este prea acidifiat. Cum poate fi bun?
 
  • Haha
Reactions: $!$

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
287
Reaction score
82
Points
28
Mai mult acid ca ph3 nu este nici o problemă în cazul în care u vedea alte culori ca Red Brown sau galben? Este ca laptele alb pur :p
 

Attachments

  • kMEHhpWqbx.jpg
    kMEHhpWqbx.jpg
    318.8 KB · Views: 17
  • 78DoVaW6Iy.jpg
    78DoVaW6Iy.jpg
    319.8 KB · Views: 17

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Merită să măsurați punctul de topire al probei dvs. 2b4m, acesta ar trebui să fie de aproximativ 74-77 grade. Bănuiesc că există impurități în 2b4m
 

HeavenChem

Don't buy from me
Resident
Joined
May 5, 2022
Messages
11
Reaction score
7
Points
3
Problema poate fi, de asemenea, în DCM dacă furnizorul său a adăugat alcool acolo. Am avut aproape aceeași problemă. Această culoare nu poate fi spălată cu acetonă sau acetat de etil. Doar alcoolul izopropilic ajută, dar cu pierderi mari
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Diclormetanul conține de obicei etanol, acesta fiind necesar pentru stabilizarea diclormetanului. 0,5 la sută etanol este puțin probabil să afecteze reacția atât de mult, dar 2b4m murdar afectează cu ușurință. Poate că nu există impurități de etanol în diclormetan pentru analiză.
 

HeavenChem

Don't buy from me
Resident
Joined
May 5, 2022
Messages
11
Reaction score
7
Points
3
DCM stabilizat nu va afecta, dar dacă furnizorul a adăugat mult mai mult, poate provoca probleme majore pe care le-am avut.
 

DavidNichols

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 7, 2023
Messages
22
Reaction score
19
Points
3
Etanolul nu va cauza și probleme. Este un produs secundar de metilanilină provenit dintr-un precursor murdar.
 

chudakrekt

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 16, 2024
Messages
4
Reaction score
4
Points
3
La acidifiere, temperatura nu trebuie să depășească 30*C, dacă crește - se pune în apă
Utilizați viteza mixerului 180-250
Utilizați alcool izopropilic pentru a adăuga acid După ce ați ajuns la Ph 5-5,5, puteți evapora un sfert din lichid și îl puteți pune în congelator, sărind astfel peste etapa de obținere a făinii și obținând imediat cristale :)
Am creat mai mult de 600 kg din această substanță, cred că voi scrie manuale pentru acest forum în care voi spune despre toate greșelile posibile ale începătorilor, voi arăta toate trucurile și opțiunile de sinteză posibile
 

HeavenChem

Don't buy from me
Resident
Joined
May 5, 2022
Messages
11
Reaction score
7
Points
3
Lol, mixer de metal pe procesul de acidificare? Sună ca un eșec de culoare gri pe finisaj
 

HeavenChem

Don't buy from me
Resident
Joined
May 5, 2022
Messages
11
Reaction score
7
Points
3
Problema poate fi în supra-acidificarea locală.
Când adăugați acid prea repede, 4-MMC se transformă în rahat.
Puneți paharul pe o baie de gheață cu agitator magnetic și sub pâlnia de separare. Temperatura reacției nu trebuie să depășească 25-30 de grade Celsius. Folosiți aproximativ 2-3 picături de acid clorhidric concentrat pe secundă pe 1000 g de bromocetonă-4
De asemenea, culoarea roșie poate fi dată de alcoolul din masa de reacție. Asigurați-vă că DCM-ul dumneavoastră este pur.
 

chudakrekt

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 16, 2024
Messages
4
Reaction score
4
Points
3
Despre viteza de adăugare este adevărat, dar există metode cu mișcare foarte rapidă Puteți utiliza, de asemenea, acid clorhidric IPA
 
Top