4-MMC - Ce este greșit aici.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Deci, se pare că singurele lucruri rămase sunt că reacția nu a atins temperaturile necesare, nu a reacționat suficient de mult timp sau au fost sub/ supra protonate de hcl. Și eu am eșuat cu această sinteză. De două ori, de fapt, în acetat de etil. Ultima dată am obținut cristale care arătau bine, aveau solvabilitatea potrivită în mai mulți solvenți, s-au topit la temperatura potrivită și 8s identice cu produsul pe care îl făceam, cu excepția faptului că avea 0 potență. Îmi fac propria clorură de metilamoniu și o rafinez. Sunt în pierdere. CH³NH²HCl arată diferit de clorura de amoniu. Emite gaz inflamabil când este neutralizat cu NaOH+ apă.... Eu nu înțeleg. 2-b-4-mp îți arde ochii și îți curge nasul în timp ce miroase a lichior portocaliu. Și eu sunt pierdut
 

experimentsci

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2023
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
De asemenea, am încercat o dată în acetat de etil și produsul nu a fost puternic. Nu știu, dar poate că reacția cu acetat de etil nu este o cale bună?
 

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Nu este cald în subsolul meu și durează mult să se usuce. Este încă umedă
 

Attachments

  • xBn1Sq6jCE.jpg
    xBn1Sq6jCE.jpg
    3.7 MB · Views: 133

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
187
Reaction score
138
Points
43
Deals
8
Pretindeți că obțineți un randament de peste 100% din BK4, nu-i așa?
 
View previous replies…

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
a fost 146g bine.
este încă umed, dar a pierdut acum 46g.
dacă uscat poate obține 75g face 60g pulbere uscată
 

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Ce se întâmplă cu tine? Îmi trimiți pozele tale prin DM, apoi postezi din nou toate pozele aici... Și acum? Eu nu înțeleg. Întrebarea era dacă îmi poate spune cineva ce a mers prost aici, pentru că am făcut totul ca de obicei, cu excepția faptului că am înlocuit benzenul cu DCM și, în mod ciudat, nu a precipitat niciun produs. Procedura este aceeași cu cea descrisă în aproape fiecare al doilea subiect de aici și, de asemenea, aceeași pe care mi-ați descris-o, cu excepția solventului.
Aveți ceva util cu care să contribuiți sau încercați doar să vă dați mare că nu ați avut nicio problemă? Am discutat deja același lucru prin DM, dar până acum, nu ați putut identifica o greșeală în abordarea mea... Deci, mă întreb ce încerci să comunici aici.

Acum, revenind la subiect... M-am gândit din nou și mi-am dat seama că solventul și metilamina mea erau ambele foarte reci, provenind direct din frigider când le-am amestecat. Nu sunt sigur că acesta ar putea fi motivul, deoarece am încălzit totul timp de 2,5 ore la 38°C, cu agitare, și chiar și în timpul încercării de agitare și coacere, s-a generat suficientă căldură în reacție. Pentru următoarea încercare, mă voi asigura că soluția mea de 2b4m/DCM și metilamina sunt cel puțin la temperatura camerei înainte de a le amesteca.
În caz contrar, va trebui să încerc din nou cu un solvent diferit data viitoare.
Mai are cineva vreo idee? Pur și simplu nu reușesc să înțeleg... În afară de înlocuirea benzenului cu DCM, nu am făcut nimic diferit de obicei și nimic diferit de ceea ce este descris în multe locuri pe acest forum.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Multe persoane își promovează metodele de sinteză în PD și oferă servicii plătite. Ei nu își creează propriile subiecte, ci postează în subiectele altor persoane.
În situații dificile cu sintezele, puteți contacta gratuit experții forumului în mesaje private. Și vom încerca să vă ajutăm.
Ți-am trimis un mesaj.

Este necesar să înțelegeți acțiunile dvs. pas cu pas și să faceți corecții.
 

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Arătați-mi și altor oameni imagine și spune ce faci pas cu pas. bro cum cineva te ajuta dacă nu văd munca ta??
Da, vă arăt că este posibil să obțineți pudră pură. Folosesc aceiași pași ca în video cu benzen și nmp. Nu am făcut pe dcm, dar cred că este un mod similar.
Am făcut de 3 ori doar în viața mea a făcut mmc. Am folosit 4-metilenopropiofenona și brom și pașii u au pe video.
Aveți, de asemenea, video cu acetat de etil și nmp numai.
 
Top