4MMC freebase cu HCl/acetonă nu a reacționat

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Mi-am făcut 4MMC freebase, dar a trebuit să merg la serviciu, așa că am lăsat freebase-ul într-o sticlă timp de 5h, iar când m-am întors acasă, am văzut un ulei galben, dar foarte foarte galben, așa că am luat 10ml (pentru 20g de 2b4m) și am pus picătură cu picătură HCl și am scăzut prea mult și am avut o culoare roșie când am testat pH-ul, așa că a fost 1-2 cred, după ce am pus 50ml de acetonă și pH-ul a fost aproximativ 4-5, deci a fost bine, dar nu a fost nici un lapte alb, a fost încă un ulei portocaliu, așa că am decis să pună uleiul într-o placă pyrex și să aștepte mâine, în această dimineață am văzut cristale pe placa, voi vedea în seara asta dacă există schimbare, știi ce sa întâmplat? De ce, chiar dacă nu era lapte alb, soluția a făcut cristale de 4MMC?
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Și nu înțeleg de ce am atât de mult 4MMC în timp ce am folosit doar 20g de 2b4m https://ibb.co/Dbrvm0Z
poate pentru că am lăsat baza liberă în sticlă timp de 5 ore?
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Trebuie să știți că sunteți chimist
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Ce solvent ați utilizat?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
În mod normal, adăugarea acidului se face cu stratul apos, din mai multe motive.

Primul motiv, nu pierdeți produsul, se duce tot în stratul apos. acetona și acidul dau impurități, acetona dizolvă mefedrona destul de bine și cu atât mai mult în prezența apei din acid.

Al doilea motiv, dacă ph-ul dvs. a ajuns chiar la 1, atunci când apa se evaporă, tot acidul va zbura cu vaporii de apă.

Culoarea produsului, după cum vă amintiți, se datorează adesea amestecului de 4-metilpropiofenon în bk4 (2b4m). S-a observat că atunci când ph-ul scade sub 6, impuritățile încep să cadă

Și spălați solventul din metilamină calitativ, atunci nu va exista exces de greutate și nu va arde nasul.
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
când văd cum faci mefedrona, nici nu aș vrea-o gratis. grămezi de prostii scrii un masacru.
Eu am cumpărat de la același vector cetona și am o pudră albă pură și eficiență ridicată. doar că nu știi să o faci bine și asta e sinteza și asta e problema.
Sunt elementele de bază ale chimiei și tu faci ghicitori egiptene din asta. xD
 

Attachments

  • df6oqVPJue.jpg
    df6oqVPJue.jpg
    4.5 MB · Views: 329
  • x1HETGvrdO.jpeg
    x1HETGvrdO.jpeg
    5.1 MB · Views: 584
  • mWQS7FngXu.jpg
    mWQS7FngXu.jpg
    4 MB · Views: 323
  • 0wPI2iVtkL.jpg
    0wPI2iVtkL.jpg
    3.8 MB · Views: 321

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
asta îmi spune o persoană care gătește mefedronă în borcane de sticlă în bucătărie, folosește lenjerie intimă în loc de filtru. Nu mă interesează ce crezi tu, nivelul tău de cunoștințe demonstrează laboratorul tău de bucătărie. )))
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Stratul apos, te referi la stratul superior cu metilamină/apă??

Nu știu de ce, pH-ul meu trece de la 6-7 la 1-2 cu câteva picături.. Am cumpărat un pH meter, așa că o să verific exact pH-ul !

Am spălat cu acetonă și pulberea mea este așa : https://ibb.co/Yhk2LKT Da, este albă, dar pot vedea câteva mici reliefuri verzi

Dar cred că voi recristaliza cu IPA
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Trebuie să separați stratul superior de apă cu metilamină după reacție (dacă utilizați diclormetan). stratul de diclormetan trebuie clătit bine de metilamină (regula generală mai multe spălări, dar cu o cantitate mică de apă).

Atunci când se adaugă acid la diclormetan, apa trebuie adăugată în prealabil, calculul fiind de 5 ml de apă per gram de mefedronă. După neutralizarea bazei libere cu acid, separați apa (vă recomand să spălați bine stratul de diclormetan de câteva ori cu apă și să evaporați această apă, va exista încă pulbere în ea) și evaporați, astfel încât să obțineți randamentul maxim de pulbere. Apoi, spălați pulberea cu acetonă rece ca gheața.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
phmetrele din plastic nu agreează solvenții organici , este mai bine să utilizați benzi de testare universale bune. Îmi place cehoslovaca, foarte precisă.
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Nu prea înțeleg, deci îmi spuneți să pun apă în 4-mmc freebase și să pun acid după? Acidul meu HCl este 36-38%, deci există apă în interior...

Acesta este rezultatul meu data trecută când am făcut 4-mmc : https://ibb.co/4mJFQLj

pH-ul meu nu a fost 1-2 ci 6-7 (culoarea testului de pH a fost verde) și după ce am pus HCl până la 6-7, am pus acetonă și am văzut lapte alb cu 4mmc rock, nu este o metodă bună? Pentru că am făcut aceeași metodă pentru această sinteză reală, am pus doar HCl la mult..

Există atât de multe sinteze idk care este cel mai bun 😅
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Puteți numi bună o metodă în care pierdeți multă pulbere din cauza unui amestec de acetonă și apă?

da, este mai ușor să acidificați totul în apă, nu există suficientă apă în acidul clorhidric pentru a extrage complet pulberea în apă.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
deși faceți cum știți, probabil știți mai bine))) mai puțină concurență pe piață)))
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
alcoolul dizolvă puternic mefedrona. adecvat numai pentru creșterea cristalelor cu condiția să recuperăm resturile de pulbere din licoarea-mamă.
acetatul de etil spală impuritățile rele din mefedronă, în plus, este foarte activ chimic și conține de obicei acid acetic.
numai acetona uscată îndepărtează bine impuritățile sau diclormetanul / dicloroetanul (după acestea, mai trebuie să clătiți cu acetonă, otravă organoclorată)
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
pentru a obține un răspuns, trebuie să scrieți ce ați făcut exact.
ps. topic despre mefedronă, nu despre 3,4-metilendioxi-metamfetamină
creați subiectul cu cea mai bună variantă
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Made mmc nu au nevoie de echipamente de laborator pentru a face pe scară largă, de asemenea, dacă u sunt Smart u nu au nevoie.
Pe dcm este de mult de lucru și nevoie de tu mult echipament.
 

Attachments

  • 9iNWBTZ5VR.jpg
    9iNWBTZ5VR.jpg
    4 MB · Views: 330
  • TrXk6Fd378.jpg
    TrXk6Fd378.jpg
    4.1 MB · Views: 308
  • NGnAy3JOPQ.jpg
    NGnAy3JOPQ.jpg
    4.7 MB · Views: 318

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
doar lenjerie intimă necesară pentru filtrare. down shifter și fii mândru de asta)))
dar serios, standardele de laborator au fost inventate de idioți, dacă te ascult. EtOAc lol
Acetatul de etil este supus hidrolizei în alcool și acid, iar tu îi dai și un alcalin)))
 
Last edited:

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Dacă mmc este legal u se poate juca cu echipamente de laborator.
Dar dacă u vrea făcut 500kg pe zi u au reactor de sticlă 1000l
Doar 100l și este scump. în Polonia folosiți un reactor de plastic 1000l și amestecați acid acetonă și terminați laboratorul ilicit nu vă jucați cu un laborator frumos făcut rapid vindeți rapid și cumpărați.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
500 kg reactorul său 8000l nevoie, în cazul în care pe un lucru până.
Cine utilizează 1000l sticlă))) Numai din oțel sau acoperite cu PTFE. Unii oameni folosesc polietilenă, dar plastifianții vor ajunge în pulbere.
Echipamentul bun și ciclul de producție corect accelerează procesul și îmbunătățește calitatea.
Nu e treaba ta să mă înveți, cântarul tău e departe de 500 kg odată sau pe zi, tu gătești câteva kg și încerci să-ți justifici gătitul de rahat, e mult mai ușor să nu încerci să fii mândru de rahat și cu atât mai mult să nu-l publici. Acum încercați să vă acoperiți pentru un motiv oarecare, acest lucru este ridicol)))
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Freebase pur.
 

Attachments

  • s8MfEw1RQj.jpeg
    s8MfEw1RQj.jpeg
    5.6 MB · Views: 551
  • m4pYgCuWSt.jpeg
    m4pYgCuWSt.jpeg
    4.7 MB · Views: 315

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Am avut această culoare când am lăsat soluția într-o sticlă în timp ce 5h
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
bază pură liberă lichid incolor lol
 
Top