4MMC freebase cu HCl/acetonă nu a reacționat

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Și nu înțeleg de ce am atât de mult 4MMC în timp ce am folosit doar 20g de 2b4m https://ibb.co/Dbrvm0Z
poate pentru că am lăsat baza liberă în sticlă timp de 5 ore?
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Ce solvent ați utilizat?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
În mod normal, adăugarea acidului se face cu stratul apos, din mai multe motive.

Primul motiv, nu pierdeți produsul, se duce tot în stratul apos. acetona și acidul dau impurități, acetona dizolvă mefedrona destul de bine și cu atât mai mult în prezența apei din acid.

Al doilea motiv, dacă ph-ul dvs. a ajuns chiar la 1, atunci când apa se evaporă, tot acidul va zbura cu vaporii de apă.

Culoarea produsului, după cum vă amintiți, se datorează adesea amestecului de 4-metilpropiofenon în bk4 (2b4m). S-a observat că atunci când ph-ul scade sub 6, impuritățile încep să cadă

Și spălați solventul din metilamină calitativ, atunci nu va exista exces de greutate și nu va arde nasul.
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Stratul apos, te referi la stratul superior cu metilamină/apă??

Nu știu de ce, pH-ul meu trece de la 6-7 la 1-2 cu câteva picături.. Am cumpărat un pH meter, așa că o să verific exact pH-ul !

Am spălat cu acetonă și pulberea mea este așa : https://ibb.co/Yhk2LKT Da, este albă, dar pot vedea câteva mici reliefuri verzi

Dar cred că voi recristaliza cu IPA
 
View previous replies…

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Deci trebuie să pun apă înainte sau după HCl pentru a extrage cât mai mult posibil 4MMC?

Nu, probabil că nu știu mai bine, dar pentru mine laptele alb a fost un rezultat bun, dacă trebuie să acidific cu apă, o voi face
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
aveți nevoie doar de apă înainte de HCl pentru a dizolva pulberea, deci veți lua maximum (dacă spălați în plus stratul dсm cu o mică porție de apă). Apoi, trebuie să evaporați cu atenție apa (puteți într-un vid sau într-o baie de nisip, de exemplu, principalul lucru este să nu supraîncălziți peste 110 grade). De obicei, spăl stratul apos cu un solvent organic pentru curățare, apoi evapor parțial stratul apos și îl pun pe cristalizare (am postat anterior fotografii cu cristale de 20 mm în diametru, acestea sunt realizate folosind o tehnologie similară)
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Iată o fotografie https://ibb.co/ZWcfSyy
Această pulbere este obținută din deșeuri de licoare-mamă după cristalizări multiple. am decis să nu arunc lichidul portocaliu rezidual, l-am curățat și am obținut o pulbere. Fotografia din stânga este începutul cristalizării în soluție.
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Deci, dacă înțeleg după metilare, aveți 2 straturi, în partea de sus aveți metilamină/apă și în partea de jos aveți 4MMC freebase, acidificați înainte de a elimina stratul superior sau după? (scuze, sunt francez, nu englez, chiar și cu google translate am unele dificultăți în a înțelege sensul...) Și după, vă spălați 4MMC freebase cu vid sau baie de nisip. Am MgSO4 pentru a elimina toată apa, dar nu prea știu cum să îl folosesc, să pun MgSO4 în 4MMC freebase, să pun o cantitate mică de apă, să amestec și să elimin toată apa?

Sunt atât de rău scuze :confused:
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
1. A descompune (a arunca) un strat de apă cu metilamină
2. Clătiți bine stratul de dcm cu apă (eu fac un volum egal, adică dacă avem 1 litru de dcm, clătesc de 4-5 ori cu un litru de apă, pentru un total de 4-5 litri de apă)
3. Adaug apă la stratul de dcm spălat (pentru fiecare gram de bk4 original, iau 4 ml de apă)
4. Adaug încet acidul clorhidric, amestecând cu grijă în porții, între adițiile de acid, amestecând încă 3-5 minute. Adaug acid la ph 6, ultimele porțiuni de acid sunt mult mai mici decât primele porțiuni.
5. Separ stratul de apă (îl las), spăl stratul de dcm cu apă curată (pe baza a 1 gram de bk4 inițial 0,5 ml de apă) și amestec cu grijă, se poate spăla de două ori.
6. Conectăm straturile de apă (apă de la pașii 3 la 5) și evaporăm la o temperatură care nu depășește 110 grade. După evaporare, amestecul în sine cristalizează, se răcește și se triturează cu acetonă.
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Aruncați acid HCl și mai târziu apă 2 sau 3x și apă u încălziți și u obțineți mmc apă scoateți pulbere u obțineți simplu.
Dar la scară mare este mult de lucru
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Nu am o baie de nisip sau vid :(((( Am 13g 4MMC pentru 20g 2B4M, deci un randament de 65%, am nivelul sus ahah ! :))))

Deci tu încălzești apa și și obții pulberea 4MMC, și după? Și uleiul tău 4MMC? Ce veți face?
 

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
bună frate, m-ai putea ajuta... Am vrut să cristalizez această bază liberă... după acidificarea bazei libere cu acid... încălziți baza liberă la 110 ° și aruncați-o în acetonă rece Și așa mai departe? sau ar trebui să amestecați baza liberă cu un solvent înainte de încălzire?
 

Attachments

  • vLUZ5sBX18.jpg
    vLUZ5sBX18.jpg
    391.6 KB · Views: 306

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
amestec baza liberă acidificată încălzită cu acetonă sau încălzesc baza liberă și apoi o arunc în acetonă?
 

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
este normal ca cristalele mdma să se formeze lent după turnarea de acetonă rece în freebase
 

Attachments

  • ip0vtVew1G.mp4
    4.3 MB · Views: 0

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
O baie de nisip este un recipient metalic cu nisip, iar încălzitorul este o sobă electrică obișnuită.
Evaporați apa în care se află mefedrona cu acid, obțineți o pulbere, spălați-o cu acetonă până devine albă (spălările cu acetonă ar trebui, de asemenea, să devină în cele din urmă incolore). Spălați cu acetonă în congelator, o parte din făină va cădea din ele (da, acesta este un produs mai murdar).
Cristalele pot fi obținute din vodcă, acesta este cel mai simplu mod.
Când adăugați un acid la o bază liberă, baza liberă formează o sare (nu există bază liberă de ulei).
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Evaporați apa la 110 grade, răciți reziduul și numai după aceea umpleți cu acetonă, filtrați bine. Repetați clătirea cu acetonă dacă pulberea nu este albă sau dacă spălările cu acetonă sunt puternic pătate.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
alcoolul dizolvă puternic mefedrona. adecvat numai pentru creșterea cristalelor cu condiția să recuperăm resturile de pulbere din licoarea-mamă.
acetatul de etil spală impuritățile rele din mefedronă, în plus, este foarte activ chimic și conține de obicei acid acetic.
numai acetona uscată îndepărtează bine impuritățile sau diclormetanul / dicloroetanul (după acestea, mai trebuie să clătiți cu acetonă, otravă organoclorată)
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
pentru a obține un răspuns, trebuie să scrieți ce ați făcut exact.
ps. topic despre mefedronă, nu despre 3,4-metilendioxi-metamfetamină
creați subiectul cu cea mai bună variantă
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Made mmc nu au nevoie de echipamente de laborator pentru a face pe scară largă, de asemenea, dacă u sunt Smart u nu au nevoie.
Pe dcm este de mult de lucru și nevoie de tu mult echipament.
 

Attachments

  • 9iNWBTZ5VR.jpg
    9iNWBTZ5VR.jpg
    4 MB · Views: 330
  • TrXk6Fd378.jpg
    TrXk6Fd378.jpg
    4.1 MB · Views: 308
  • NGnAy3JOPQ.jpg
    NGnAy3JOPQ.jpg
    4.7 MB · Views: 318

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
doar lenjerie intimă necesară pentru filtrare. down shifter și fii mândru de asta)))
dar serios, standardele de laborator au fost inventate de idioți, dacă te ascult. EtOAc lol
Acetatul de etil este supus hidrolizei în alcool și acid, iar tu îi dai și un alcalin)))
 
Last edited:

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Dacă mmc este legal u se poate juca cu echipamente de laborator.
Dar dacă u vrea făcut 500kg pe zi u au reactor de sticlă 1000l
Doar 100l și este scump. în Polonia folosiți un reactor de plastic 1000l și amestecați acid acetonă și terminați laboratorul ilicit nu vă jucați cu un laborator frumos făcut rapid vindeți rapid și cumpărați.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
500 kg reactorul său 8000l nevoie, în cazul în care pe un lucru până.
Cine utilizează 1000l sticlă))) Numai din oțel sau acoperite cu PTFE. Unii oameni folosesc polietilenă, dar plastifianții vor ajunge în pulbere.
Echipamentul bun și ciclul de producție corect accelerează procesul și îmbunătățește calitatea.
Nu e treaba ta să mă înveți, cântarul tău e departe de 500 kg odată sau pe zi, tu gătești câteva kg și încerci să-ți justifici gătitul de rahat, e mult mai ușor să nu încerci să fii mândru de rahat și cu atât mai mult să nu-l publici. Acum încercați să vă acoperiți pentru un motiv oarecare, acest lucru este ridicol)))
 

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8

a trebuit să reîncălzești baza liberă sau ai aruncat doar acetona rece? Sau trebuie doar să amestec acetona rece cu baza liberă la temperatura camerei?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
:D:D:unsure::unsure::unsure: Bad English shots fired! Luarea acoperirii pe thoust noggins!
 
Top