Sinteza 4mmc

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
Avem nevoie de:
-1 kg 2bromo 4 metylopropiofenon
- 4 l toulen
- 3,5 l metyloamina
- aceton


1.Adăugați în reactor 2B4M.apoi adăugați toulen turnat și așteptați până când se dizolvă.

2.Adăugați încet metilamina și amestecați încălzirea 90 minute în 40°, după acest timp opriți încălzirea și amestecați încă 30 min.

3. Opriți amestecarea, așteptând ca amestecul să se împartă în două straturi. stratul superior rămâne. Se clătește cu apă de 1-2 ori.

4.Adăugați amestecul apă 2 l și acid clorhidric 750 ml și adăugați la amestec.

Acum au fost testate diferite metode:
1. Metoda. Se toarnă amestecul în plăci și se usucă cu aer. Când este uscat se curăță cu acetonă și obținem pulberea. Prin această metodă, 74% din randamentul pulberii a fost obținut într-o cantitate mică.

2. Metodă
Adăugăm la amestec sodă caustică 340 g cu apă 800 ml rece. Și când se separă
Acum mefedrona pură se va separa de apă. Mefedrona crește. Separăm mefedrona și adăugăm la aceasta 2 l de metanol + 400 ml de acid clorhidric. ar trebui să avem aproximativ 750 ml de mefedronă pură în soluție. O turnăm pe plăci și așteptăm să se usuce. Apoi scuipăm cu acetonă și avem pulberea.

3. Metoda.

A treia metodă este cu acetonă rece și acid clorhidric, dar nu am încercat și nu știu proporțiile
:)
 

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
Dar când se utilizează 40° totul merge bine. Este mai bine mai mult în 60°?
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Ar fi bine să utilizați DCM ca solvent pentru reacție, dacă utilizați benzen și temperatura de reacție este ridicată sau timpul de reacție este prea lung, se vor produce impurități dăunătoare, cum ar fi pirazina
 

CristalKing

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 9, 2022
Messages
12
Reaction score
7
Points
3
yeld 74% a fost bun, dar în produsul final aveți o mulțime de metilamină HCL. Produsul final cu o mulțime de metilamină HCl este dificil de recristalizare și pentru a obține ace mari frumoase, doar pulbere cristalină mică. Pentru reacție, folosiți prea multă metilamină, ar trebui să fie maxim x2 la 2Br4, deci 2 l, și prea mult HCL, ar trebui să fie maxim 415 ml pentru 1 kg de 2br4, optim este 0,38 ml HCl de 37%. Dacă veți da mai mult acid, produsul final va fi mai alb, dar ph-ul va fi mai scăzut 1-2.
 

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
Am doar un butoi dcm. Nu știu cum să o fac. La ce oră, la ce temperatură? Mă puteți ajuta? Acum încerc să fac 2b3chloro lichid. Salutări
 

CristalKing

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 9, 2022
Messages
12
Reaction score
7
Points
3
DCM este, de asemenea, bun, dar nu uitați că stratul organic va fi în partea de jos și stratul de apă va fi UP:

1) Dizolvați 1 kg sau 2-Br-3-cloropropiofenonă sau în 4 l DCM
2) Adăugați la aceasta 2 l de metilamină 40% și amestecați 4 h. Dacă lucrați cu cantități mai mari, de exemplu 50 kg de 2br3, trebuie să dați metilamină foarte încet 1-1,5 h pentru a menține temperatura nu mai mare de 39 grade ..., după ce ați adăugat toată metilamina amestecați 3h
3) se separă stratul organic inferior și se spală de 2 ori cu apă.
4) se amestecă 0,390 ml HCl 37% cu 300 ml de apă
5) se adaugă soluția de acid în stratul organic și se menține maxim aproximativ 20 de grade. Se amestecă 15 min în cantitate mare mai mult ...(poate apărea un precipitat al produsului final)
6) După 15 min încălziți totul la 39 de grade, până când tot precipitatul se dizolvă în stratul de apă. Nu mai amestecați și mențineți temperatura la 39 de grade până când straturile se separă.
7) Decantați stratul de apă și adăugați 1200 ml de acetonă în acesta. Aduceți totul la fierbere ușoară și apoi turnați-l într-o cuvă de cristalizare. Dacă nu apare nimic la temperatura camerei, puneți cuveta în frigider la 5 grade timp de 2 zile.
Așteptăm o fotografie a produsului final... ;)
 

breathing.fire

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 19, 2022
Messages
38
Reaction score
12
Points
8
De ce după pus înăuntru trebuie să gătești fără asta Nu vezi două straturi?
 

CristalKing

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 9, 2022
Messages
12
Reaction score
7
Points
3
Îmi pare rău, am făcut o mică greșeală. Vă rugăm să adăugați 400-415 g de acid HCL 37% pentru 1 kg de Br, nu 390 ml pentru că este puțin prea mult. ( g nu ml ) ! Dacă faceți o cantitate mică, puteți da 400 g, dacă cantitatea este mai mare, folosiți mai bine 410-415 g HCL pentru 1 kg Br, deoarece reacția este puțin exotermică și puțin gaz HCL poate trece în aer ......
 

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
Cât costă, în ml, 400 g de acid clorhidric?
 

Pan Cyga

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 2, 2022
Messages
9
Reaction score
4
Points
3
Soluția de metilamină poate fi de 30 %? Pot avea acces doar la aceasta.
 

johnny.b

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 30, 2022
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Este mai bine să se amestece HCl cu apă și straturi separate sau HCl 33-35% fără apă și fără amestec cu acetonă va fi de lucru pentru?
 

Chenzen

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 4, 2022
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Utilizați aceton și hcl este mai bine ca și cum ați utiliza apă
 

johnny.b

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 30, 2022
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Puteți să-mi spuneți ce proporții vor fi bune pentru a amesteca HCL și acetonă.
Am văzut oameni folosesc 1:8 eveniment 1 :10 mai puțin nu va fi de lucru?
 

johnny.b

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 30, 2022
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Acest strat de jos pentru sigur Puteți arunca nu este nimic bun personal?
 

johnny.b

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 30, 2022
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Am făcut totul ca în rețeta dvs. și acest lucru este încă lichid aby idee?
 

Netflix

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
54
Reaction score
52
Points
18
De 2 ori apa de spălare singură nu este suficientă clătirea ar trebui să fie de la 3 la 5 apa nu trebuie să fie goală la sfârșit și de ce apă și acid clorhidric apoi au nevoie de o mulțime de frotiu prea multă muncă și mirosuri
 

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
Am adăugat 300 ml de Hcl în 300 ml de apă freebase îngroșată rapid cu agitare și adăugare lentă
 

Attachments

  • rDH30nGbOg.jpg
    rDH30nGbOg.jpg
    157.6 KB · Views: 181

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
Ce se poate face acum, cum se rezolvă?
 

Didi

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 13, 2022
Messages
31
Reaction score
18
Points
8
Cu Aceton wash simplu
 
Top