Sinteza 4mmc

CristalKing

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 9, 2022
Messages
12
Reaction score
7
Points
3
DCM este, de asemenea, bun, dar nu uitați că stratul organic va fi în partea de jos și stratul de apă va fi UP:

1) Dizolvați 1 kg sau 2-Br-3-cloropropiofenonă sau în 4 l DCM
2) Adăugați la aceasta 2 l de metilamină 40% și amestecați 4 h. Dacă lucrați cu cantități mai mari, de exemplu 50 kg de 2br3, trebuie să dați metilamină foarte încet 1-1,5 h pentru a menține temperatura nu mai mare de 39 grade ..., după ce ați adăugat toată metilamina amestecați 3h
3) se separă stratul organic inferior și se spală de 2 ori cu apă.
4) se amestecă 0,390 ml HCl 37% cu 300 ml de apă
5) se adaugă soluția de acid în stratul organic și se menține maxim aproximativ 20 de grade. Se amestecă 15 min în cantitate mare mai mult ...(poate apărea un precipitat al produsului final)
6) După 15 min încălziți totul la 39 de grade, până când tot precipitatul se dizolvă în stratul de apă. Nu mai amestecați și mențineți temperatura la 39 de grade până când straturile se separă.
7) Decantați stratul de apă și adăugați 1200 ml de acetonă în acesta. Aduceți totul la fierbere ușoară și apoi turnați-l într-o cuvă de cristalizare. Dacă nu apare nimic la temperatura camerei, puneți cuveta în frigider la 5 grade timp de 2 zile.
Așteptăm o fotografie a produsului final... ;)
 

breathing.fire

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 19, 2022
Messages
38
Reaction score
12
Points
8
De ce după pus înăuntru trebuie să gătești fără asta Nu vezi două straturi?
 

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
Am adăugat 300 ml de Hcl în 300 ml de apă freebase îngroșată rapid cu agitare și adăugare lentă
 

Attachments

  • rDH30nGbOg.jpg
    rDH30nGbOg.jpg
    157.6 KB · Views: 181

little-flower

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 3, 2023
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua tuturor"", Am testat reacția cu toluen, dar în balon este alb, ca laptele când am pus 2B4M în toluen,,,
este bine? este o culoare normală?
 
Top