Sinteza Alpha-PVP (scara 1-10 kg). Tutorial video complet.

TERMOBAR

Don't buy from me
Member
Language
🇷🇺
Joined
Feb 23, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Bună seara, scuzați-mă, pot să vă cer ajutorul? Am făcut o sinteză de Alfa pvp pe baza acestei rețete https://bbforum.eu/tags/a-pyrrolidinovalerophenone Am făcut totul așa cum este descris, cu excepția distilării acetatului de etil, am adus acidificarea la 5, am pus-o în congelator, iar sărurile nu au căzut, cum pot rezolva situația?Apoi, am evaporat soluția la 1/2 la o temperatură de 74-77 și am pus-o din nou în congelator și totul fără rezultat, poate cineva a întâlnit acest lucru?Vă rog să mă ajutați!
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Dacă există acid, trebuie să îl evaporați la temperatură scăzută sau sub vid. Puteți obține resturile ca rășină neagră. Trebuie să utilizați acetonă uscată chimic pură pentru a cristaliza aceasta. Dacă este acetonă de uz casnic, atunci pot exista probleme. În plus față de acetonă, există și o metodă de purificare dacă puteți obține rășina și o dizolvați în apă. Extrageți apa cu un solvent din impurități și cristalizați produsul dintr-o soluție apoasă la răcire.
 

TERMOBAR

Don't buy from me
Member
Language
🇷🇺
Joined
Feb 23, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Bună ziua, vă mulțumesc pentru ajutor, totul a funcționat pentru mine, întreaga problemă, așa cum am înțeles, a fost în acetatul de etil după stricarea completă și diluarea sa cu acetonă uscată, am fost re-acidificat și apoi sărurile au căzut.
 
Top