Sinteza Alpha-PVP (scara 1-10 kg). Tutorial video complet.

Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
ar fi trebuit să funcționeze
care este rezultatul?
 

spaggydee

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 27, 2022
Messages
12
Reaction score
18
Points
3
Îmi cer scuze pentru răspunsul întârziat. Viața mi-a stat în cale împreună cu câteva experimente care mi-au consumat timpul.


Am avut o mână de sintetizatoare de succes care au avut randamente scăzute și am o mână de sintetizatoare care nu au produs nimic. Am păstrat toată "licoarea-mamă" de la ambele încercări, reușite și nereușite.

Acum am cam 2 galoane din această licoare-mamă, cea mai mare parte fiind probabil apă și contaminare cu sare de sodiu și carbonat.

Aveți vreun sfat privind reducerea și/sau extragerea produsului dorit?
 

pachemguy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 25, 2023
Messages
22
Reaction score
21
Points
3
Câtă metilamină s-ar folosi pentru 1 kg de bk ??
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
262 g este minimul absolut, în mod realist 280 g - 300 g.
Asta înseamnă 700 g - 750 g de soluție de MeNH2 40% în apă, uitați-vă la sinteza 4-MMC care utilizează EtOAc pentru prelucrare/cristalizare, deoarece nu va funcționa așa cum este descris aici pentru apă.
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Sigur. Mă refeream la prima postare din fir, care nu menționează alcali. Cel mai bun alcalin ar fi carbonatul de cesiu, dar se știe că și carbonatul de potasiu funcționează, personal oricum nu aș folosi MeNH2 în apă, deși o anumită cantitate de apă nu strică, asta devine într-adevăr mult. Aș folosi 1,2 echv. MeNH2.HCl și trietilamină pentru a elibera metilamina din sare și pentru a îndepărta HBr-ul format.

De asemenea, nu sunt sigur cât de activ este compusul rezultat, am sentimentul că pirovalerona ar putea fi superioară. Orice cunoștințe reale cu privire la această întrebare ar fi apreciate.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
de ce aveți nevoie de carbonat de cesiu? )))))))))
Tot ce trebuie să faceți este să legați acidul hidrobromic astfel încât să nu reacționeze cu metilamina...
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Cesiul nu este esențial, dar este de preferat, a se vedea articolul atașat.
 

Attachments

  • DMBJKRIZ3t.pdf
    131.6 KB · Views: 774

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
vorbim despre aminocetonă, în brevet doar amină. Simțiți diferența?
reacția merge bine oricum, doar alcalinul poate fi adăugat pentru a salva amina primară. alcalinul va elibera doar amina primară de restul acidului
da, ați uitat că amino cetonele într-un mediu puternic alcalin sunt predispuse la formarea de piperazine, prin analogie cu mefedrona.
 
Last edited:

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Substituția Sn2 pe o bromocetonă, sigur. Despre ce brevet vorbiți? Nu am menționat niciun brevet.
Toată supa este puternic alcalină în orice caz, substituția nu ar funcționa cu sarea unei amine. Pentru curățarea HBr-ului format se poate folosi trietilamina, de asemenea pentru transformarea MeNH2.HCl în bază fără a genera apă.

Nu sunt la curent cu formarea piperazinei, puteți să-mi indicați undeva unde se menționează acest lucru, niște referințe ar fi excelente.

S-ar putea lua în considerare adăugarea unei cantități mici de NaI pentru a cataliza Sn2 atunci când se face în solvenți protici sau în prezența apei.

O întrebare interesantă este, desigur, dacă și în ce cantitate are loc formarea hidroxiiminei și, dacă nu, o simplă încălzire a produselor organice într-un solvent adecvat ar rearanja această imină în aminocetona dorită.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
prin analogie cu reacția cu mefedrona, alcalinul catalizează formarea piperazinelor. nu există timp pentru a căuta, o căutare rapidă arată reacția de condensare a alfa-aminocetonei la piperazină într-o reacție puternic alcalină (da, nu chiar ceea ce aveți nevoie, dar plus sau minus este similar).
Da, este adevărat, nu este un brevet, nu am observat. În orice caz, dacă instalați sinteza, să-mi spuneți despre rezultate
 

pachemguy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 25, 2023
Messages
22
Reaction score
21
Points
3
Mulțumesc tuturor, voi încerca să sintetizez pirrolidina direct din l-prolină și carbonat de cupru Am doar acest tambur de 55gal de 40% de stabilire în jurul valorii de o zi ea găsi o utilizare bună
 

VamonosPest

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 9, 2022
Messages
20
Reaction score
25
Points
3
Este posibil să se utilizeze xilen în loc de acetat de etil?
 

Undercoverfedboy

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 18, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
3
Am câteva întrebări cu privire la acest proces. În video, pașii 13 și 15 sunt săriți? Adăugați hidroxid de sodiu la soluție și în ce cantitate? Am încercat procedura aseară și apa a căzut la fund. Orice ajutor ar fi foarte apreciat! Edit: pasul de halogenare este cel în cauză.
 

fuctupkornfan

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
1
Cât de ușor ar fi acest lucru pentru un domeniu cu puține sau deloc cunoștințe de chimie? De asemenea, care ar fi bugetul pentru procurarea tuturor materialelor?
 

fuctupkornfan

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
1
Cu siguranță pare cea mai ieftină opțiune și având în vedere cât de dificilă este găsirea acestui produs. S-ar putea să fie cea mai ușoară. Sunt doar curios ce consecințe juridice ar putea fi date pentru utilizarea sa prrsonală?
 

airsoft45

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 20, 2022
Messages
3
Reaction score
4
Points
3
etapa de bromurare produce brom real ca produs secundar?
 

Shehry

Don't buy from me
Member
Joined
May 22, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua stimați membri, am o întrebare din cauza cunoștințelor mele reduse de chimie. vă rugăm să consultați Etapa 2. Aminație, punctul 9, După distilarea acetatului de etil se adaugă acetonă apoi se adaugă HCl pentru cristalizarea sării pvp.HCl. Întrebarea mea este dacă în această etapă există pirrolidină nereacționată, aceasta va reacționa, de asemenea, cu HCl și va fi transformată în sare solubilă în apă sub formă de pirrolidină.HCl. Prin urmare, va fi extrem de dificil să scăpați de această substanță chimică periculoasă și nedorită. De ce nu se spală amestecul de reacție cu apă după amestecarea completă a pirrolidinei și înainte de distilarea acetatului de etil pentru a elimina orice pirrolidină care nu a reacționat. Sunt sigur că aprecierea mea va fi greșită, dar cum...? vă rog să mă învățați pentru propria mea satisfacție. Vă urez mult noroc tuturor.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
În această sinteză, se presupune că reziduul de pirrolidină se va volatiliza la distilarea cu acetat de etil. Dacă nu se distilează, acesta poate fi spălat cu apă.
 

Ukspice

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 5, 2022
Messages
29
Reaction score
8
Points
3
PRAF DE MAIMUȚĂ - MDPV

Este la fel ca a-PVP?

Care este diferența atunci când încercați să sintetizați MDPV?...
 

Ukspice

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 5, 2022
Messages
29
Reaction score
8
Points
3
Mi s-a spus să fac:
PRAF DE MAIMUȚĂ - MDPHP/MDPV

Este același proces ca și producerea a-pvp

Dar folosiți în schimb acest reactiv:
CAS nr. 63740-98-7
1-(Benzo[d][1,3]dioxol-5-yl)pentan-1-one

ÎNTREBAREA este care substanță chimică este înlocuită în procesul??????

care: Valerophenone (CAS 1009-14-9) sau 2-Bromovalerophenone
este înlocuită cu:
1-(Benzo[d][1,3]dioxol-5-yl)pentan-1-one

Pentru a realiza praful de maimuță ?????
 

Ukspice

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 5, 2022
Messages
29
Reaction score
8
Points
3
@William Dampier

Am nevoie de ajutor cu măsurătorile

În loc să folosesc :Valerophenone
Voi cumpăra lichid : 2-Bromovalerophenone

Dacă vreau să folosesc 1 litru

2-Bromovalerofenonă


Care este cantitatea de reactivi de care voi avea nevoie pe I litru:


- Acid hidrobromic (HBr) 48%;?

-peroxid de hidrogen (H2O2) 35%;?

-Pirrolidină (CAS 123-75-1);???

-acetat de etil ;???

-carbonat de sodiu (Na2CO3) 20% soluție apoasă;???

-Eter dietilic (Et2O) ????

-EtOH 50 ???

- Acid dibenzoil-D-tartaric ??

-Diclormetan (CH2Cl2) 830 mL;

-Hexan ????

Acid clorhidric conc. 35% (HCl);.??

AR FI DE MARE AJUTOR DACĂ ÎMI PUTEȚI OBȚINE MĂSURĂTORI PENTRU UTILIZAREA A 1 LITRU DE 2-BROM. PLEASE?????

Astfel încât să pot calcula costul pe reacție, de asemenea, este estimarea randamentului aproximativ 20% pierdere
1 litru = 800g a-pvp?
 
Top