Sinteza Alpha-PVP (scara 1-10 kg). Tutorial video complet.

VamonosPest

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 9, 2022
Messages
20
Reaction score
25
Points
3
Cu ce aș putea înlocui pirrolidina?
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Metilamină. Veți obține, de asemenea, un produs bun.
 
View previous replies…

Caleb

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2023
Messages
27
Reaction score
27
Points
18
Desigur, acest lucru nu este adevărat. Precursorii pot fi considerați legali în unele părți ale UE, dar sunt acele regiuni din mijlocul UE în care primești 9 ani de închisoare doar pentru că ai comandat acele substanțe chimice "legale".
Nu vă faceți griji dacă aveți nevoie de acțiune, vă vor lua cu asalt casa, vă vor arunca pe podea și vă vor încătușa. De fapt, fac acest lucru pentru infracțiuni mult mai mici, cum ar fi deținerea unui grinder.
 

Caleb

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2023
Messages
27
Reaction score
27
Points
18
Desigur, nu există niciun argument în: "Produsul chimic1 nu este listat ca fiind ilegal." Faptul doar că poate fi utilizat pentru a produce un drog ilegal este ușor suficient pentru a obține o propoziție completă. Site-ul bun despre asta este: Când oamenii te vor prinde, vei avea o soartă mult mai rea.
Am auzit că și în alte părți ale lumii, cum ar fi Texas, este cam la fel. Prin urmare, această neglijență de aici nu este de înțeles.
 

Polka999

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 31, 2023
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Bună ziua. Pot înlocui acetona anhidră cu doar acetonă? sau poate altceva.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
435
Reaction score
659
Points
93
Este mai bine să folosiți acetonă. Dacă aveți "doar" acetonă, atunci aceasta poate fi drenată.
 

rado

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 30, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Ce solvent pentru sinteza Alpha-PVP este mai bine să utilizați în locul acetatului de etil, astfel încât să poată fi acidificat în exces de apă și solventul să nu se amestece cu o bază apoasă
 

Cranston

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2023
Messages
76
Reaction score
44
Points
18
Deci... Până în prezent, întrebarea mea rămâne fără răspuns, care sunt substanțele chimice toxice tipice rămase în sintezele alfa*. Unele loturi pot face ravagii în plămâni, iar pentru siguranța sănătății această informație este foarte importantă.

@William Dampier, @G.Patton, @HIGGS BOSSON, sunteți niște chimiști extraordinari. Cu siguranță aveți răspunsuri!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Bună ziua. Dacă urmați tutorialul nostru video, nu veți obține nicio substanță toxică în produsul dvs.
 

Cranston

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2023
Messages
76
Reaction score
44
Points
18
De fapt, nu am fabricat încă nimic. Vorbesc despre produsele realizate de alții.

Am crezut că voi, experții în chimie, cunoașteți posibilele impurități și le puteți spune. Dar am auzit că nu toată lumea știe că Permanganatul de potasiu este utilizat de laboratoarele chinezești atunci când produc substanțe pentru noi.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Puteți descrie gândirea și logica dumneavoastră referitoare la permanganatul de potasiu și dependența acestuia de impuritățile produselor finale?
 

Cranston

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2023
Messages
76
Reaction score
44
Points
18
Așadar, încerc să răspund singur la întrebări: Părerea mea este că Pyrrolodina este principala impuritate care cauzează probleme respiratorii.
Nu este evident doar pentru că este utilizată în sinteză, ci și pentru că punctul său de fierbere este foarte apropiat de cel al pirilor, ceea ce ar putea explica de ce ajunge atât de repede în plămâni.

Dar un lucru NU înțeleg: Ar trebui să fie spălată foarte bine cu acetonă anhidră rece. Așadar, cum este posibil să se afle încă în unele produse?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Un exces de pirrolidină va fi distilat cu acetat de etil. În plus, aceasta are o stare lichidă în condiții normale și poate fi ușor determinată. Dacă vedeți a-PVP lichidă, nu o folosiți și spălați/uscați.
Pot să vă spun că nu am văzut niciodată o astfel de a-PVP, deși am văzut o mulțime de mostre.
 

Caleb

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2023
Messages
27
Reaction score
27
Points
18
deci ce sunt impuritățile alea? un prieten fanboy al meu a spălat cu acetonă niște a-pvp de la un vânzător de pe acest site. era plin de yelloe sh*t, pardon cuvintele astea. ce sunt alea?
de ce nu verificați calitatea și pericolele pentru sănătate aici?
 

viking1111

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 4, 2023
Messages
6
Reaction score
2
Points
3
Bună ziua, în ceea ce este cea mai bună pulbere de recristalizare am încercat să pun 1: 1 cu aceton și la congelator, dar pulberea sa încă vine
 

Aggro38

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Schemă frumoasă, a vedea cât de mult contribuie fiecare reactiv sau substrat la proces este uluitor chiar și după multe reacții. Am folosit site moleculare în Acetonă răcită pentru a o ajuta să rămână uscată înainte de adăugare, precum și răcirea FB, și am avut precipitații de până la și peste 95% randament racemic destul de frecvent.
 

efanefan

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 1, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua, aș dori să vă întreb dacă pot folosi fenhexanona pentru a produce alfa-PHP? De asemenea, utilizați peroxid de hidrogen și acid hidrobromic pentru bromurare și dezaminare pirrolidină? Vă mulțumesc foarte mult
 

dr_strangelove

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 16, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Un evaporator rotativ se află în lista de echipamente? Dar, parcurgând instrucțiunile și înregistrările video, nu am observat să fie utilizat unul. Îmi scapă mie ceva? Sau este ceva care NU este 100% necesar pentru acest lucru? Să sperăm că este aceasta din urmă. Deoarece cel mai ieftin pe care l-am văzut este de două ori mai scump decât restul listei de echipamente combinate
 

dr_strangelove

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 16, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Ar funcționa o placă de încălzire cu un agitator magnetic? Sau există un motiv anume pentru care ar trebui utilizat un agitator suspendat? Nu sunt nici pe departe un chimist. Așa că vă rog să mă iertați dacă întrebările mele sunt prostești
 
Top