Amfetamină din P2P (fenil-2-propanonă)

longlivehank

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 10, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua, Yusuf, care este ultima situație? Poți găti metamfetamină?
 

Mr.Blanks00

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 2, 2022
Messages
43
Reaction score
19
Points
8
Bună ziua, am încercat să o gătesc, dar nu a funcționat după 5 încercări, am eșuat, dar când am făcut amfetamină a funcționat, mă gândeam dacă p2p-ul meu a avut o problemă, dar am măsurat punctul de fierbere și a fost p2p corect, chiar dacă am un videoclip de a face meth clar, și l-am urmat, dar nu am obținut nimic...
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28

Ați făcut hidroliza n-formilamfetaminei cu naoh + metanol sau ați făcut hidroliza cu acid?
Puteți vă rog să postați sinteza scurtă cum ați făcut de la p2p la amfetamină? (cu timpul de reacție și temperatura, vă rog)
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

Nu știam că se poate face basificare cu NaOH+metanol?
deci ceea ce vreți să spuneți este că după ce vă gătiți N-formy-ul cu HCl timp de două ore, sunteți basificat cu NaOH+metanol ?
nu înțeleg asta ???
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
cât Naoh utilizați pentru 100 ml N-formy
și cât metanol folosiți pentru dizolvarea Naoh-ului?
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

acest lucru nu are nici un sens la al după ce am primit ph14 dacă adăugați decât acidul din nou ph scade înapoi la 1, de asemenea, dacă adăugăm metanol ph scade din nou

@HIGGS BOSSON @G.Patton

@Yusuf

Îmi pare rău, editarea nu este posibilă
 
Last edited:

Mr.Blanks00

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 2, 2022
Messages
43
Reaction score
19
Points
8
bună ziua, am amestecat 40 mlp2p, 100 ml etanol, amoniac 25% 200 ml, folie de aluminiu, 20 grame, pentru amalgam, am încălzit reacția timp de 3 ore la o temperatură, 69-80 grade. după care am filtrat și am obținut un strat de bază alb fără ulei, 25 de grame, am făcut amfetamină cu amestecat uleiul cu acetonă și picurat acid sulfuric până la ph6, și am pus la frigider, și am obținut 8 grame de precipitat de pulbere albă după uscare și cântărire, dar când am extras amfetamina din soluția apoasă pe care am extras-o cu eter de petrol, am obținut doar 1 gram... Cred că așa este, prieteni.
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28

Există 2 opțiuni atunci când se face hidroliza, prima este cea normală, de școală veche, cu acid HCL, deci n-formilamfetamină + 37% hcl și se fierbe timp de 2 ore
A doua opțiune care este ținută în secret (și nu știu de ce????) este Hidroliza cu NaOH + Metanol, deci se toarnă n-formilamfetamina + soluție NaOH + Metanol în interiorul vasului de reacție și apoi se fierbe timp de 2 ore, cred

Dar cineva care are experiență cu Hidroliza cu NaOH + Metanol ar trebui să clarifice situația și să explice cum funcționează cu adevărat
@Hank Schrader
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

Ieri am preparat o soluție din 300 ml metanol + 35 gr NaOH care necesită 3 ore pentru rezolvare, dar cred că este mult mai bine așa
Pentru că oricum avem nevoie de metanol într-un stadiu ulterior . și apoi ești sigur că nu mai rămâne apă în soluție.

dar cred că mai aveți nevoie de HCl pentru a fierbe cu N-formy timp de trei ore.
Următoarea mea încercare va fi după fierberea HCl + N-formy timp de două ore separat și basificat cu amestec metanol / NaOH
și fără toluen, NICIODATĂ
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28

Nu asculți prietene, am scris că există 2 moduri de Hidroliză o faci din nou în felul tău, vei eșua din nou!
Fierbeți N-formilul cu soluție de NaOH 50% + metanol, în raport de 1:1:1, și postați aici dacă există vreun succes, astfel încât să învățăm cu toții din acest experiment
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

Cum se prepară în prealabil soluția de NaOH cu apă sau metanol?

De asemenea, am întrebat înainte de a adăuga soluția de NaOH la N-formy dacă trebuie să o fierb din nou, iar ei au spus că nu
Pentru că temperatura nu trebuie să fie mai mare de 60°c

Pentru mine, acest lucru nu are sens, dar asta este ceea ce oamenii spun aici.
Eu personal cred că aceste sinteze pot funcționa doar dacă adăugăm gaz HCL la soluție.
dar este foarte greu de realizat acest lucru.
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28

Nu am încercat să fac acest mod de hidroliză cu naoh+metanol, deci va trebui să faceți experimente pentru dvs.
nu este nevoie să adăugați gaz hcl în soluție, căutați sulfat de amf. nu clorhidrat de amf.
trebuie doar să faceți mai întâi leuckart (pe care l-ați făcut deja), apoi să fierbeți n-formilul fie cu acid hcl, fie cu naoh+metanol pentru a efectua hidroliza
apoi efectuați distilarea cu abur a reacției finale și gata, baza liberă curată ar trebui să fie acolo
 

turk

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 29, 2022
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
Bună ziua, pentru distilarea cu abur luați doar lichidul negru sau adăugați altceva
nu scoateți apa pe care o folosiți pentru naoh ?
doar distilați totul cu abur ?
 

Felix34-73

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 19, 2022
Messages
39
Reaction score
14
Points
8
Putem folosi eter de petrol în loc de eter etilic?
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28

Nu am experiență cu această reacție
așa că, dacă o veți face, vă rugăm să postați aici pe forum, astfel încât să învățăm cu toții
această sinteză trebuie să vadă lumina zilei în cele din urmă, deoarece a fost ținută în întuneric prea mult timp în scena subterană....
 

jokerr

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 25, 2022
Messages
15
Reaction score
13
Points
3
p2p- amfetamină
Există vreo altă sinteză eficientă?
Puteți, vă rog, să ne împărtășiți o sinteză mai eficientă?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Mi-e teamă că asta este tot pentru amfetamină. benzil metil cetona este mai potrivită pentru metamfetamină
 

Mr.Blanks00

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 2, 2022
Messages
43
Reaction score
19
Points
8
Salut, prietene, care este motivul pentru care spui că ești îngrijorat de p2p la amfetamină, nu este în literatura de specialitate că erowid spune că p2p la amfetamină poate produce o puritate de 99%, chiar dacă este încă racemat, poți explica.
 

jokerr

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 25, 2022
Messages
15
Reaction score
13
Points
3
Există o alternativă la eterul dietilic (Et2O)?
Poate fi utilizat DCM?
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

nu folosiți toluen, nu funcționează deloc .
Cred că destinația abur este cea mai bună.
lichidul meu negru se transferă într-un lichid galben deschis.
dar este nevoie de mult timp, iar prima mea încercare nu a fost atât de bună.
Am avut doar un pic din 100ml lichid negru.

În următoarea încercare am folosit un balon cu 3 gâturi, am conectat pâlnia mea de separare în formă de pară la acesta și am umplut cu apă.
încet, cu picături, adaug apa în balonul în care se află lichidul negru.
De fiecare dată când apa se conectează cu lichidul negru, se obține abur.
Acest abur refluxează și îl colectez într-un cilindru
 
Top