Sinteza amfetaminei din P2NP prin Al/Hg (video)

Kai

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 7, 2021
Messages
25
Reaction score
22
Points
3
Mulțumesc pentru videoclip a fost destul de lămuritor la rău viteza mea de rețea crappy făcut-o vizionarea acest coșmar
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,708
Points
113
Deals
666
Instrucțiunile video sunt foarte convenabile pentru cei care abia fac primii pași. Pentru chimiștii mai experimentați, instrucțiunile simple sunt suficiente. Puteți descărca acest videoclip.
 

spongebomb

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Nov 8, 2023
Messages
17
Reaction score
5
Points
3
cu ani în urmă, videoclipuri ca acesta m-ar fi ajutat atât de mult să nu fiu nevoit să caut și să combin toate cunoștințele mele ca profan undeva printre jumătăți de adevăruri. Plus traducerea adesea incorectă ... nu totul a fost mai bun atunci ;)
 

Peanut

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jan 20, 2024
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Salut
Unde pot descărca videoclipul?
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Da, voi încerca.
Engleza mea este foarte slabă, așa că s-ar putea să dureze ceva să răspund
Mai întâi vreau să vă întreb despre P2PN
unde pot găsi un vânzător de încredere?
(nu știu dacă pot face această întrebare aici, dacă nu pot, spuneți-mi să o șterg, vă rog)
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
unde o pot solicita?
 

Hans-Dietrich

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 4, 2021
Messages
47
Reaction score
44
Points
18
Nicăieri.

Este un produs exclusiv penal. Încercați să sintetizați singuri. Acest lucru nu este dificil. Instrucțiunile sunt aici.
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
17
Points
18
Bine ați venit
Prietenul meu din videoclip, în special această imagine din pungă, spune că este hidroxid de sodiu și că este sub formă de cristale, iar hidroxidul pe care îl am este lichid. Îmi puteți explica acest aspect?

FnweGaoLV8

Al doilea lucru, este p2np aici, subiectul din videoclip este pulbere, cristale sau lichid, iar dacă este lichid, cum a fost transformat din cristale în lichid sau pulbere, vă mulțumesc
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
662
Points
93
Hidroxidul de sodiu are inițial o structură cristalină. Apoi, se obține o soluție alcalină prin adăugarea de apă. Fenilnitropropene este, de asemenea, o pulbere, dar pentru această reacție se face soluția sa în alcool izopropilic și acid acetic. Înainte de începerea sintezei, laborantul a pregătit o soluție de 10 g de 1-fenil-2-nitropropenă în 100 ml de alcool izopropilic și 50 ml de acid acetic.
0:04-0:40 - Prepararea unei soluții apoase de alcali. În acest videoclip, aceasta a fost făcută în avans, astfel încât soluția să se răcească până în momentul alcalinizării amestecului de reacție principal. Alcalinizarea continuă cu degajarea de căldură, iar dacă se utilizează o soluție alcalină proaspătă și fierbinte, atunci exotermia va fi mai pronunțată și va fi necesară răcirea forțată a masei de reacție.
 

tankikan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 28, 2021
Messages
37
Reaction score
18
Points
8
Bună. Vă deranjează să furnizați link-ul exact pentru referința mea de a sintetiza p2pn? Îmi pare rău noob cerere aici. Doar teamă că mă refer la postul greșit mai târziu. Mulțumesc în avans.
 

salaubry

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 23, 2021
Messages
8
Reaction score
5
Points
3
Există vreo problemă dacă înjumătățesc ingredientele din rețetă într-un balon cu fund plat de un litru?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
10 g pot fi într-un balon de 1 L dacă reacția este controlată, dar greu.
 
Last edited by a moderator:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Distribuția căldurii pentru balonul rotund, sunteți în regulă. Dar despre evaporări - utilizați solvent în exces sau condensator de reflux. Balon cu fund plat, mai accesibil de utilizat.
Dacă nu aveți de-a face cu arderea deschisă, atunci totul este în regulă
Da, este posibil să folosiți plastic pentru aceste reacții, dar cu anumite condiții
 
Last edited by a moderator:

salaubry

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 23, 2021
Messages
8
Reaction score
5
Points
3
Mulțumesc pentru răspuns!
Ceea ce aș dori să știu este dacă înjumătățind cantitățile reacția va fi aceeași.
În țara mea este greu de găsit baloane de 2 litri, am găsit doar baloane de 1 lt, perphaps pentru lege pe alchool distillery sau alte rahaturi...
Sunt fericit, acest forum mi-a deschis un univers!
 
Last edited:

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Video grozav! Tocmai am primit niște p2np și aproape gata de plecare, trebuie doar să obțin niște acid sulfuric și niște Hg. Vorbesc cu furnizorul despre niște Hg și am o întrebare pentru voi, pot obține nitrat și clorură de mercur, care ar trebui să iau? Clorura este mai ieftină decât nitratul, așa că presupun că ar fi mai bună, dar va dura o viață întreagă, așa că nu mă deranjează să investesc în ceva mai bun (45 $ pentru clorură și 70 $ pentru nitrat).
De asemenea, acidul sulfuric pur nu este disponibil pentru public acolo unde mă aflu, cred că pot obține 60% produse de curățare, credeți că aș putea fierbe / distila acest lucru până la un procent bun sau ar trebui să mă străduiesc mai mult să cumpăr produsul 95%?
De asemenea, am un balon conic cu fund plat de 5000 ml și unul de 2000 ml, cât de mult aș putea folosi?
De asemenea, aș putea folosi o damigeană de sticlă (21L sau 11,5L) și o baie de gheață și să fac 100g în condiții de siguranță? sau ar fi greu să lucrez cu aceasta/nu pot face față reacției exotermice?
Vă mulțumesc pentru timpul acordat, La mulți ani!
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Puteți fierbe acidul sulfuric, dar veți obține cantități masive de vapori corozivi și toxici. Prin urmare, trebuie să o faceți afară.
Atunci când fierbeți acidul, veți concentra, de asemenea, orice impurități care ar putea fi în acid, astfel încât veți obține un produs murdar. Pentru a depăși acest lucru, vă puteți gândi să distilați SA. Pentru aceasta, aveți nevoie de o sursă de căldură bună și de sticlărie bună, profesională, deoarece distilarea SA are loc la peste 300 de grade C. Căutați informații pe youtube și vă rugăm să vă informați cu privire la toate pericolele pe care le implică fierberea și distilarea SA înainte de a începe.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
662
Points
93
Este mai bine să utilizați nitrat de mercur, având în vedere că sunt necesare cantități foarte mici pentru sinteză, costurile vor fi nesemnificative. Dacă aveți dificultăți în a cumpăra acid sulfuric concentrat, puteți evapora apa dintr-o soluție de 65 %. Damigeana de sticlă nu este rezistentă la căldură, în timpul unei reacții exotermice, vasul se poate sparge și provoca multe probleme. Cel mai bine este să puneți primele sinteze în flacoane mici cu încărcături minime de fenilnitropropenă și, odată cu creșterea experienței, să creșteți treptat încărcătura de precursor. Videoclipul arată clar procesul în condiții ideale, dar în această reacție există probleme și numai experiența ajută la găsirea de soluții pentru acestea.
 
Last edited by a moderator:
Top