Sinteza amfetaminei din P2NP prin Al/Hg (video)

SD850IS

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 30, 2021
Messages
6
Reaction score
6
Points
3
Nu reușesc să găsesc acetonă anhidră... De fiecare dată când am folosit acetonă în trecut pentru o sinteză a fost acetonă de la un
magazin de hardware, marca se numește klean strip. Care este diferența și poate fi utilizată acetona de la un magazin de hardware în

sinteza amfetaminei????

 

m03

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 16, 2022
Messages
15
Reaction score
3
Points
3
Întreb din curiozitate... dacă nu am putea achiziționa balonul cu fund plat de 2 l care se vede în primul videoclip și l-am înlocui cu un balon de lapte, căldura l-ar face să se topească și ar contamina sinteza?
De asemenea, în același prim videoclip, folosim toate cele 50 g de hidroxid de sodiu pentru soluție?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Puteți efectua un experiment: turnați apă fierbinte de 60-70 de grade în acest tip de sticlă și păstrați-o timp de 10-15 minute. Luați în considerare faptul că nu puteți atașa un condensator de reflux la această sticlă.
da
 

m03

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 16, 2022
Messages
15
Reaction score
3
Points
3
utilizarea fără reflux va cauza probleme în cadrul sintezei?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Solventul va fi evaporat parțial sau complet.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Nu sunt de acord cu dvs., puteți determina destul de precis dacă o persoană este legitimă sau nu, punând câteva întrebări.

Și nu, motivul pentru oamenii SMART este de a nu da contactele lor în mod public, tot ceea ce este public este dintr-o dată sub lista de supraveghere a forțelor de ordine. Cu cât știu mai puțini oameni despre unii furnizori, cu atât mai bine pentru cei care sunt serioși și lucrează cu operațiuni la scară largă.

Nu sunt de acord cu G.Patton într-o anumită măsură, da, BBlistings oferă surse legitime, dar acestea nu sunt reglementate atunci când vine vorba de prețuri. Am vorbit cu unii și argumentele lor sunt rizibile.

Prețurile ar trebui să fie reglementate pe forumul care corespunde pieței externe și să continue să fie reglementate și să nu folosească sistemul de valori al "pieței deschise" din SUA.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Înseamnă o economie de piață. Nimeni nu va vinde cu pierderi. Dacă vom reglementa prețurile, nimeni nu va lucra cu noi. Putem reglementa doar îndeplinirea tranzacției ca serviciu de escrow.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
G.Patton,

Nu sunt de acord cu dvs. nici la acest post.

Oamenii vor lucra aici dacă există o piață, iar cererea, după cum putem vedea, este mare pe forum.

Reglementarea unei piețe are nu înseamnă pierderi pentru vânzători, nu așa funcționează economia. Dacă aveți o piață reglementată, înseamnă că mai mulți potențiali clienți vor fi interesați să lucreze pe forum, iar membrii se vor simți mai în siguranță.

Să exemplificăm:

Unul dintre voi, vânzătorii actuali de aici de pe BB-list, vinde P2nP / 1KG pentru 200$ prețul țintă în Europa este de 100$. Ceea ce înseamnă că vânzătorul face un profit de cel puțin 100%, cum ar fi o pierdere dacă piața ar fi reglementată la 100$/KG? Bineînțeles că vor obține un profit, nu de 100%, ci poate de 20%.

Aceasta este o afacere și ar trebui tratată în consecință, cred că forumul va face mai multe pierderi pe termen lung din cauza unei piețe nereglementate, deoarece, după cum puteți vedea, majoritatea membrilor caută de fapt surse în afara forumului, deoarece oamenii știu că piața este mult mai ieftină în afara forumului și calitatea este egală.
 

melk

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 13, 2022
Messages
44
Reaction score
13
Points
8
Sunteți o persoană foarte ciudată.
Dacă oamenii întreabă de un produs, pretindeți că îl găsiți întotdeauna și îl alocați sub prețul normal .
dar niciodată nu răspundeți direct . Numai că este adevărat, într-un mod foarte viclean.
Nu am încredere în tine să fii sincer.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Nu v-am înțeles punctul de vedere.

Dacă doriți să discutați acest subiect în continuare, vă rog, trimiteți-mi un PM.
 

andre010

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 11, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Bună ziua, mă puteți ajuta vă rog?

Este posibil să iau lithiumaluminiumhydrid în THF (LiAlH4) în loc de Al/Hg cu metoda dvs. prezentată în videoclip?

Pot copia metoda dvs. de sinteză cu utilizarea LiAlH4 în THF?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Nu, domnule. LiAH este numai pentru utilizare în laborator, este foarte piroforic.Citiți fișa tehnică de siguranță a produsului cu care doriți să lucrați, vă rog!De asemenea, aveți procedura de reducere a LiAH undeva în această secțiune, dacă căutați și vedeți, veți observa într-adevăr că sunt foarte diferite.

NaBH4 este un înlocuitor bun, verificați subiectul.
 

andre010

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 11, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
3

auch mit LiAH-Reduzierung
deci cu NaBH4 în loc de Lialh4 în THF aș putea copia procedura din videoclipul dvs.?
 

Benz88

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Apr 4, 2022
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
Bună băieți, am realizat cu succes această sinteză de mai multe ori cu rezultate foarte bune. Din păcate, mirosul de izopropanol deranjează. Ce se întâmplă cu acetatul de etil? Este posibilă înlocuirea izo cu acetat de etil? Vă mulțumesc anticipat dragă comunitate.
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
da, această sinteză funcționează perfect cu acetat de etil, utilizați doar mai puțin acid acetic decât cu izopropanol, altfel totul va fi bine.
 

andre010

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 11, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Cunoașteți o procedură de sinteză a amfetaminei din reducerea cu LiAlH4 în THF pentru a o descrie rapid și pe scurt?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5

Poftiți, vă rog să nu vă ardeți casa
shulgin descrie și el acest lucru de câteva zeci de ori în pikhal
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Nu chiar, căutați procedura NaBH4 în acest subforum. prima este gratuită a doua vă găsiți :p
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18

Puteți să distribuiți acest furnizor sau să-mi trimiteți un mesaj privat?
 

Jack

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 24, 2021
Messages
53
Reaction score
17
Points
8
Poate cineva să-mi descrie cu lux de amănunte momentul exact în care ar trebui să scurg soluția mercurică din aluminiu atunci când pregătesc un amalgam de aluminiu? Nu este clar dacă trebuie să existe un precipitat gros de culoare gri sau nu.
 
Top