Biosynth: Fabricarea efedrinei la domiciliu

raw

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 7, 2022
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Hallo Am găsit acest tutorial pe web. este relativ vechi și pot fi dezvoltate noi proceduri. este vorba de producția de efedrină din drojdie. prin L-pac a redus metilamina la efedrină și pseudoefedrină. există cineva care a făcut acest lucru? eventual cineva ar dezvolta TEK cum să facă la domiciliu cu ușurință?

DISTRACȚIE cu producția de L-PAC!

Procesele de biotransformare care implică atât drojdia (Candida utilis), cât și piruvatul decarboxilază (PDC) pentru producerea de L-fenilacetilcarbinol (L-PAC) din substraturile benzaldehidă și piruvat sunt un domeniu interesant de studiu!
L-PAC este un intermediar în producția de efedrină și pseudoefedrină.
Vor fi propuse modele pentru acest proces cu un profil de alimentare cu substrat pentru benzaldehidă.
Aminoalcoolii vicinali chirali sunt elemente de bază esențiale pentru producerea unui număr de produse farmaceutice.
Compușii importanți care pot fi produși din precursori de aminoalcool vicinal chiral acoperă o gamă largă de categorii terapeutice și includ pseudoefedrina.
Brevetul US5834261

descrie un proces care poate fi utilizat pentru producerea unei game largi de aminoalcooli vicinali chirali, atât ciclici, cât și aciclici.
O caracteristică deosebit de notabilă a acestei metode este capacitatea de a controla configurația absolută la centrele chirale care poartă atât funcționalitatea amino, cât și cea a alcoolului, pentru a produce oricare dintre cei patru stereoizomeri posibili cu o puritate stereochimică ridicată.
Brevetul US5942644

(emis în august 1999), este legat de brevetul de proces descris mai sus.

Acest al doilea brevet acoperă intermediarii cheie care sunt implicați în producția de aminoalcooli vicinali chirali. Acești compuși includ hidrazidele și acizii hidroxamici care sunt precursorii imediați ai aminoalcoolilor vicinali chirali.
Procesul de producere a aminoalcoolilor vicinali chirali se bazează pe þ-cetoesteri ușor disponibili ca materii prime.

Exemple de þ-cetoesteri utili pentru producerea de aminoalcooli vicinali chirali includ compușii ieftini ester acetoacetic și esterii acidului þ-ceto-fenilpropionic.

Elementul central al acestei metode de producere a acestor aminoalcooli vicinali chirali este combinarea a două etape-cheie, fiecare dintre acestea desfășurându-se cu un rezultat stereochimic bine definit și controlabil.

Prima etapă este reducerea stereoselectivă a grupării ceto a unui þ-cetoester pentru a produce þ-hidroxiesterul corespunzător.

Această reacție este catalizată de o alcooldehidrogenază în prezența unui cofactor nicotinamidic.

Datorită echilibrului ușor între cei doi enantiomeri ai unui þ-cetoster 2-substituit în soluție apoasă, interconversia acestor doi stereoisomeri are loc rapid.

Reducerea cetonei de către o alcool dehidrogenază are loc cu un grad ridicat de stereoselectivitate, reducând numai unul dintre cei doi enantiomeri ai cetonei.
Reducerea cetonei este foarte stereoselectivă pentru producerea unui singur alcool stereoizomer.

Astfel, doi centri chirali sunt generați simultan prin această reacție enzimatică, iar această reacție asigură controlul stereochimiei atât în poziția C-2, cât și în poziția C-3 a 2-cetoesterului 2-substituit.

URMĂTORUL: Cum procedează oamenii pământului.

~~~~~~~~~~HOW EARTH PEOPLE DO IT~~~~~~~~~~~~

În cazul în care nitemares dvs. nu includ niciodată voci metalice care vin prin difuzoare
cerându-vă să aruncați gălețile de plastic de 5 galoane și să ieșiți cu
mâinile sus, felicitări... s-ar putea să fiți pe Pământ.
Pământenii găsesc multe utilizări minunate pentru umila găleată de plastic de cinci galoane, după cum vom vedea în curând.
Orice pământean care dorește să producă L-PAC acasă poate descoperi că aceste dispozitive utilitare valorează mult mai mult decât greutatea lor în aur.
Pentru a produce L-PAC prin metode de biosinteză, trebuie mai întâi să se decidă ce se va fermenta în găleți.
În cursul cercetărilor mele, am descoperit că lichidul obținut prin zdrobirea, măcinarea, presarea și filtrarea sfeclei de zahăr obișnuite este, de fapt, cea mai bună substanță posibilă de utilizat pentru această metodă, datorită alimentării naturale cu enzime, dar
nu este nici pe departe singura, conform unchiului preferat al fiecăruia, chiar și apa poate fi folosită ca punct de plecare!
După obținerea lichidului care urmează să fie utilizat, se poate dori fortificarea acestuia cu puțin zahăr de bere.
În cei 4,5 galoane de extract de sfeclă lichefiat se pot adăuga aproximativ 5 lb de zahăr de bere până când zahărul nu mai dorește să se dizolve, motivul fiind conținutul deja ridicat de zahăr al extractului.
Următoarea cerință este să adăugați drojdie. Nu orice drojdie va fi suficientă.
Pentru scopurile noastre, tulpina numită Candida Utilis este considerată a fi cea mai bună, însă experimentul este încurajat.
Candida Utilis se bucură de o largă popularitate și poate fi obținută cu ușurință.
Adăugarea corectă a drojdiei este un subiect de dispută.
Mulți "experți" spun că se adaugă doar o cantitate mică, cum ar fi câteva pachete de drojdie de bere.
Alții afirmă că este necesar să se adauge o cantitate de drojdie egală cu zahărul adăugat. Mi s-ar părea că un avantaj ar fi acela că procesul va avansa mult mai rapid (trei sau patru zile, față de trei sau patru săptămâni) dacă
se adaugă o cantitate mai mare de drojdie.
Drojdia este scumpă dacă o cumpărați pachet cu pachet.
Majoritatea berarilor știu cum să crească cantitatea de drojdie.
Cei care nu știu sunt din nou încurajați să cumpere un manual al berarilor care să detalieze metoda.

O altă substanță necesară este benzaldehida.

Producția de L-PAC va fi direct proporțională cu cantitatea de benzaldehidă utilizată. Se așteaptă ca randamentul să fie cuprins între 60 și 80% din greutatea benzaldehidei adăugate.

Odată ce elementele necesare au fost procurate, se poate începe biosinteza.

Primul pas constă în amestecarea nutrientului, care este lichidul, și a zahărului. Apoi se adaugă drojdia la amestec.

Aveți grijă să evitați contaminarea amestecului!

După combinarea ingredientelor, puneți capacul liber pe găleata de 5 galoane. După aproximativ o oră, se poate observa începutul procesului de fermentare; se consideră că este necesară trecerea a cel puțin 10 ore pentru a permite procesului de fermentare să devină complet activ.

După zece ore trebuie adăugată benzaldehida. Pentru acest profil de hrănire, cantitatea adecvată este calculată la 60ML.

După adăugarea benzaldehidei, fermentația trebuie lăsată să avanseze într-un loc răcoros, ferit de lumina soarelui. În timpul desfășurării acestui proces, nu trebuie să se producă șocuri fizice, cum ar fi lovituri și trepidații, deoarece acestea întârzie procesul. Dacă aveți o formație de Rock and Roll și vă antrenați în garaj, nu vă faceți biosinteza acolo.

URMĂTORUL: A FUNCȚIONAT! ACUM CE?

~~~~~~~~~A FUNCȚIONAT! ACUM CE? ~~~~~~~~~~~~~

Acum, după ce fermentația s-a încheiat, precursonul pentru efedrină plutește în găleata de 5 galoane.
Nu vă face prea mult bine acolo, nu-i așa?
Următorul lucru pe care doriți să îl faceți este să recuperați fenilpropanolul în care drojdia a transformat zaharurile cu ajutorul benzaldehidei.
Cea mai directă metodă de recuperare este utilizarea unei centrifuge, dar puțini dintre noi au una la îndemână. O metodă mai practică pentru producătorii la scară mică este filtrarea.
Acum că aveți lichidul filtrat, este timpul să începeți extragerea fenilpropanolului.
Pentru a extrage fenilpropanolul, va trebui să utilizați un solvent nepolar, aici puteți alege între acetonă, tolulen sau xilen (preferința personală este pentru acetonă).
Cei aproximativ 200 ml de NP trebuie adăugați la amestec, agitați, apoi lăsați să se separe, apoi decantați, păstrați-l, bunătățile dvs. sunt acolo. Repetați acest procedeu de trei ori.
La sfârșitul celei de-a treia spălări ar trebui să aveți fenilpropanol în solvent.
Apoi va trebui să distilați solventul/fenilpropanolul pentru a elimina solventul.
După ce solventul a dispărut în mare parte, va trebui din nou să distilați, dar de data aceasta va trebui să utilizați vidul în procesul de distilare. Va trebui să extrageți între 14 și 18 torr, iar produsul se va prezenta sub formă de fenilacetilcarbinol la o temperatură cuprinsă între 105c și 155c.
Tot ce mai rămâne de făcut este o aminare reductivă destul de standard, după care vă veți trezi în posesia efedrinei pure fără gak.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Bună, biosinteza este prea dificilă în condițiile de acasă. Majoritatea oamenilor nu pot produce l-Pac prin această metodă.
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/clean-green-ephedrine-manufacturing-process.410/
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/l-ephedrine-synthesis-from-l-phenylacetylcarbinol-l-pac.1342/
 
  • Like
Reactions: raw

lucidfear666

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 6, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Veți constata că este economicl doar la scară largă
 

J-man

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 8, 2022
Messages
21
Reaction score
4
Points
3
Bună, În general, ce în opinia dvs. profesională cu privire la cel mai bun / cel mai ușor mod de a obține efedrină / ffed? Brewing, Extragerea din pastile sau că metoda de gazare ne-ați dat un link la? că unul de fapt arata grozav, dar ar fi nebun dificil nu? Salutări din țara Aus :)
 

J-man

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 8, 2022
Messages
21
Reaction score
4
Points
3
**"Gazare" nu este, probabil, modul corect de a o menționa... 😅
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Bună ziua, În opinia mea, cele mai simple modalități sunt extracția din pastile și plante. Într-un scop la scară largă, cele mai bune modalități sunt sintezele din 1-fenil-1,2-propandion sau L-PAC.
La ce link vă referiți?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Depinde de disponibilitatea reactivilor. În cazul în care doriți să faceți metamfetamină, aș dori să vă recomand calea de sinteză prin P2P.
 

J-man

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 8, 2022
Messages
21
Reaction score
4
Points
3
Ceea ce s-a lucrat a fost calea red-p/Iodine/pfed. În cea mai mare parte din extracția pilulelor. Dar dacă puteți sugera o modalitate mai bună, sunt numai urechi. Și dacă mi-ați putea spune, de asemenea, un sintetizator ușor pentru p2p, de asemenea, ar fi grozav, pentru că am de gând să întreb haha mulțumesc.
 

J-man

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 8, 2022
Messages
21
Reaction score
4
Points
3
Mulțumesc, deci ambele sunt p2p pentru Meth. Știți o modalitate simplă de a face p2p?
 

J-man

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 8, 2022
Messages
21
Reaction score
4
Points
3
De asemenea, am citit în comentariile unor fire că metoda p2p nu va produce D-Meth. Este adevărat acest lucru? D-Meth este rezultatul dorit aici...❄🧊 Și vă mulțumesc pentru că v-ați făcut timp să-mi vorbiți despre aceste lucruri, vă asigur că sunt complet academice 😋
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1

J-man

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 8, 2022
Messages
21
Reaction score
4
Points
3
deci trebuie doar să înlocuiți amfetaminele cu Meth racemic și rezultatul va fi D-Meth? Super! Dar D-Meth ar fi sulfat sau îl puteți face HCl?... Deci, sulfat D-Meth? va fi în continuare cristale clare până la opace după recristalizare?
 

J-man

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 8, 2022
Messages
21
Reaction score
4
Points
3
De asemenea, dacă cineva și-ar prepara efedrina, apoi ar utiliza-o într-un circuit moscovit sau hipofosforic, ar produce D-metil? sau ar trebui să facă acest truc cu acid tartric? Noroc
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Folosiți acid clorhidric în loc de sulfuric.
da, veți obține un amestec racemic prin aceste metode
 

J-man

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 8, 2022
Messages
21
Reaction score
4
Points
3
Bine, minunat. Mulțumesc.
 

Zetetic

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 2, 2022
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Salutări!
Ați putea să-mi arătați cum se obține metamfetamina din
1-fenil-1,2-propandionă la domiciliu?
Poate informația este deja aici pe forum? Eu nu am putut găsi :-(

P.S.
Îmi pare rău! Am găsit în postările voastre! Vă mulțumesc pentru munca dvs. grea!
 
Last edited:

pseudorando

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
11
Reaction score
2
Points
3
Acest lucru nu pare să fie cazul. Vreți să detaliați?
În mod ideal, cineva ar trebui să obțină tulpina o singură dată și apoi să își cultive propria aprovizionare de acolo.
Dacă nu sunteți în măsură să recomandați nicio sursă (sau nu sunteți dispus să o faceți de teamă că ar putea fi examinată), atunci aveți informații despre cum ar putea cineva să își cultive propria tulpină?
Este o presupunere, dar având în vedere că drojdia suficientă pentru fabricarea alcoolului crește în mod natural pe fructe, pâine etc., mă întreb dacă nu cumva Candida Utilis crește pe aceste sfecle de zahăr? Probabil că nu, dar cu siguranță ar fi convenabil, da.
 
Top