Question Cristale de metilonă brună (probleme)

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Am cristalizat cristalele bk-MDMA, apoi le-am recristalizat cu apă dionizată (pentru a le face mai pure) și încă mai au o culoare maro (cred că din cauza impurităților), iar cristalele miros a metilamină, scopul meu este ca cristalele să fie transparente în culoare .
 

Attachments

  • Int31KT6xf.jpeg
    Int31KT6xf.jpeg
    6.9 MB · Views: 335

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
56
Reaction score
30
Points
18
Am văzut firul tău despre cum să faci metilonă, arată foarte bine, iar acum brusc nu o mai poți face, de ce? wow
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Am sintetizat deja metilona de mai multe ori cu succes,
(am testat-o cu un kit antidrog și a fost pozitiv), dar obțin cristale impure, HCl de metilonă (pulbere) înainte de cristalizare dacă o obțin albă și strălucește.
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
Este clar că ați eșuat în sinteză și nu ați curățat bine baza liberă. Atunci când separați baza liberă de stratul de apă, trebuie să amestecați stratul de bază deja separat cu multă apă, baza dvs. liberă. Acest lucru poate dura mai multe spălări. Veți ști că baza liberă este curată atunci când nu mai emană niciun miros de metilamină și veți verifica dacă pH-ul apei de curățare vă dă un pH neutru 5, atunci veți avea o bază fără impurități de urme de metilamină și veți putea obține cristale complet transparente.
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Am spălat freebase-ul de 3 ori cu apă distilată, nu există nicio modalitate de a elimina mirosul de metilamină, nu am făcut chestia cu pH-ul.
 

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
56
Reaction score
30
Points
18
Îți pot răspunde. deci din ce știu eu, precursorul, adică 2b34m, trebuie să fie curat, apoi 1 prin 2 trebuie să existe o baie foarte bună după aminare în apă și bicarbonat de sodiu, apa singură nu curăță produsul de metilamină după acritură, nu poate exista exces de acid și soluția freebase nu poate fi încălzită, trebuie ținută într-o baie cu gheață tot timpul. după 4, pulberea de hcl trebuie să fie albă pură, dacă are altă culoare - galbenă sau maro - există impurități. Dacă avem deja pulbere fină pură de metilonă hcl, atunci o putem cristaliza
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Minutul 0:44, după cum puteți vedea, culoarea cristalelor de 4-MMC este portocalie și nu cred că un astfel de laborator la scară largă sintetizează produse impure.
 
  • Like
Reactions: Sig
View previous replies…

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
56
Reaction score
30
Points
18
acest laborator nu este 4mmc, ci 4cmc și da, au făcut produse murdare pentru că atunci nu se spală freebase bun și obține ca aceste rahaturi murdare :( am fost a se vedea am mult arestat laborator în Polonia, dar au făcut o mulțime de produse murdare...
Acesta este laboratorul 3cmc, de asemenea, a fost arestat în această lună
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Tăvile albe care apar în videoclip sunt folosite pentru cristalizarea sau recristalizarea medicamentelor?
De ce se folosesc evantaie, care este funcția lor?
ce solvent este acela? De ce a devenit ca negru, eu cred că este incolor dar când a intrat în contact cu medicamentul și-a schimbat culoarea.
Vă mulțumesc!!!
 

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
56
Reaction score
30
Points
18
ce funcție îndeplinesc ventilatoarele haha la urma urmei, acestea lucrează cu substanțe chimice și ventilația în laborator este esențială. Tăvile Plastin sunt utilizate pentru cristalizare folosind fie apă cu alcool, fie acetonă. Ei nu acidifică cu acetonă + hcl și folosesc un filtru pentru că durează prea mult timp, ei fac acid hcl și apă și cristalizează imediat
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
De ce Polonia este principalul sintetizator al acestor medicamente? Nu am văzut niciodată videoclipuri cu raiduri dintr-o altă țară din Uniunea Europeană în care să se fi confiscat atât de multe săruri de baie.
 

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
56
Reaction score
30
Points
18
pentru că în polonia se cumpără ușor toate substanțele chimice și mulți oameni mănâncă 3cmc 4cmc acum 4mmc nu se găsesc
 

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
56
Reaction score
30
Points
18
în același mod se poate face bk mdma, dar trebuie să se utilizeze dcm sau toulen și se poate utiliza hcl și apă și mai târziu se face cristal
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Folosesc apă deionizată pentru cristalizarea/recristalizarea bk-MDMA, 3 ml de apă deionizată pentru fiecare gram de bk-MDMA, pun bk-MDMA împreună cu apa deionizată într-un pahar mic, apoi fierb apa și pun apa fiartă într-un pahar mai mare, apoi iau paharul mic care conține apa deionizată & bk-MDMA și pun respectivul pahar mic în paharul mare (fără ca apa din paharul mare să intre în paharul mic) și apoi amestec cu un băț până când bk-MDMA se dizolvă corect și apoi pun lichidul dizolvat de bk-MDMA într-un borcan mic de plastic și îl las în aer liber până la formarea cristalelor în 48-72 de ore până la formarea corectă a cristalelor.
De cele mai multe ori nu rămâne lichid în borcanul de plastic, ci doar cristale uscate, dar atunci nu știu cum să spăl aceste cristale, cred că ar trebui să le spăl cu apă deionizată, iar apoi să filtrez apa deionizată de pe cristale și apoi să usuc respectivele cristale.
Mulțumesc!!!
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
De ce nu se mai sintetizează 4-MMC?
 

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
56
Reaction score
30
Points
18
Wash u can only with aceton no water haha metylone and water mix together but acetone no mix with metylone haha
 

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
56
Reaction score
30
Points
18
pentru că atunci nu știu cum să facă 4mmc și au făcut cmc de rahat
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
După recristalizarea bk-MDMA, odată ce cristalele sunt uscate, ar trebui să le spăl cu acetonă?
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Par a fi profesioniști, habar nu am, din moment ce trebuie să facă mulți bani și pot angaja chimiști buni.
 

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
56
Reaction score
30
Points
18
like was say u need have pure 2b34m no brown white next u need wash freebase good this all
 
Top