Question Cristale de metilonă brună (probleme)

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Am cristalizat cristalele bk-MDMA, apoi le-am recristalizat cu apă dionizată (pentru a le face mai pure) și încă mai au o culoare maro (cred că din cauza impurităților), iar cristalele miros a metilamină, scopul meu este ca cristalele să fie transparente în culoare .
 

Attachments

  • Int31KT6xf.jpeg
    Int31KT6xf.jpeg
    6.9 MB · Views: 337

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
56
Reaction score
30
Points
18
Îți pot răspunde. deci din ce știu eu, precursorul, adică 2b34m, trebuie să fie curat, apoi 1 prin 2 trebuie să existe o baie foarte bună după aminare în apă și bicarbonat de sodiu, apa singură nu curăță produsul de metilamină după acritură, nu poate exista exces de acid și soluția freebase nu poate fi încălzită, trebuie ținută într-o baie cu gheață tot timpul. după 4, pulberea de hcl trebuie să fie albă pură, dacă are altă culoare - galbenă sau maro - există impurități. Dacă avem deja pulbere fină pură de metilonă hcl, atunci o putem cristaliza
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Minutul 0:44, după cum puteți vedea, culoarea cristalelor de 4-MMC este portocalie și nu cred că un astfel de laborator la scară largă sintetizează produse impure.
 
  • Like
Reactions: Sig
View previous replies…

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
JNH0hTEpUO

Aceleași cristale, după o a doua recristalizare, arată acum mai transparente decât înainte și de un maro mai deschis.
 

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
56
Reaction score
30
Points
18
mai mult timp se spală cu acetonă și se poate obține un cristal aproape pur
 
View previous replies…

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
După cristalizare/recristalizare, cum sunt spălate cristalele cu acetonă și cu ce cantități? Am luat un pahar mic și am adăugat puțină acetonă și cristalele de bk-MDMA și apoi am filtrat acetona din cristalele de bk-MDMA cu ajutorul hârtiei de filtru.
 
Top