Izomerizarea canabidiolului (CBD) în canabinoide psihoactive

JoeShit

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 15, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
Am încercat să fumez solidele ușoare de pe fund și s-a transformat într-o crustă albă, cam ca atunci când fumezi DMT, așa că presupun că solidele ușoare sunt gunoi
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Cel mai probabil este vorba de săruri de sodiu. Puteți arăta fotografia CBD-ului, care este calitatea acestuia? Ce acid clorhidric folosiți? Dacă totul este curat și de înaltă calitate, cel mai probabil temperatura este ridicată și agitarea poate să nu fie suficientă.
 

JoeShit

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 15, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
HFkqxSy53J

Atașat sunt reactivii mei, a doua fotografie este gunoiul care era pe fund și ultima fotografie este uscarea produsului meu. Am folosit acid citric și l-am fiert timp de 8 ore cu refluxul în funcțiune.
 

Attachments

  • 0Z3gMEFbvO.jpg
    0Z3gMEFbvO.jpg
    1 MB · Views: 610
  • uVj3cQKpPx.jpg
    uVj3cQKpPx.jpg
    1.1 MB · Views: 617

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Ce stare a CBD folosiți, produsul dvs. pare foarte impur
 

JoeShit

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 15, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
Este cel mai nerafinat ulei CBD pe care îl puteți cumpăra, este Full-Spectrum Alcohol-Extracted CBD Crude Oil from hemp Depot wholesale
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Vă recomand să utilizați pulbere pură de izolat CBD, deoarece CBD extras din spectrul complet este adesea de culoare închisă și conține multe lipide, care pot interfera cu reacțiile de izomerizare și pot face dificilă separarea produselor
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
De obicei, pulberea CBD pură se pretează la izomerizare, nu știu cât de pur este procesul cu uleiul
 

JoeShit

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 15, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
vi se pare un produs bun de utilizat?
 

Attachments

  • 0PEWIQbLV4.png
    0PEWIQbLV4.png
    172.2 KB · Views: 594

PossumKid

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 17, 2022
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
Îi puteți întreba ce puritate are?
De obicei, dacă este izolat, ar trebui să fie bun, dar faptul că scrie și "spectru larg" mă derutează un pic.
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
CBD izolat este cel mai bun substrat
 

OctaviusLegions

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 14, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Hei OP!
În prezent dețin doar etanol amestecat cu IPA (75%, 7%), va trebui să fac rost de etanol sau să folosesc vodcă sau ceva de genul acesta? Din cunoștințele mele, nu văd cum ar putea IPA să strice ceva, totuși m-am gândit să întreb în loc să mă chinui să aflu.
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Puteți utiliza acest amestec, după reacție asigurați-vă că nu aveți alcool izopropilic în produs
 

OctaviusLegions

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 14, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Am nevoie de asistență și un pic de ajutor cu privire la următoarele:

1. Dacă reactivii pe care i-am utilizat ar putea avea implicații negative asupra produsului și, în caz afirmativ, cum să le remediez în timpul izomerizării CBD în canabinoizi psihoactivi.

2. Subprodusul pe care l-am obținut

3. Calcularea potenței produsului final.



1) Mai întâi am înmuiat aproximativ 5g CBD skunk (8%CBD) cu 100ml Propan-2-ol (izopropanol)
în interiorul unui recipient de sticlă cu capac și am pus la congelator timp de câteva ore, de asemenea, am agitat recipientul de sticlă de câteva ori pentru a extrage tricomele. După ce am congelat recipientul, am turnat cele 5 g de flori de CBD amestecate cu Propan-2-ol într-un alt recipient de sticlă (astfel încât să nu apară probleme în baia de apă de 70°c). Înainte de a adăuga recipientul de sticlă în baie, am pus aproximativ 100 ml de acid acetic (32% vol).
În timpul băii de apă, am adăugat un alt capac peste capacul recipientului de sticlă. Am folosit al doilea strat pentru a plasa cuburi de gheață, astfel încât să comprim și să răcesc vaporii până când aceștia au căzut din nou în amestec. După sesiunea de reflux trebuia să separ acidul de propanol, dar nu am putut face rost de apă alcalină, așa că am folosit doar apă regularitet saturată cu natron ca să fac apa mai bazală, făcând pH-ul să crească.

2) Solvenții au făcut o reacție, lăsând un strat de culoare maro/roșcată în partea de sus, și un laver pal pn partea de jos. Presupunând că acidul a absorbit natronul, am separat cele două straturi. Cu toate acestea, la uscare, soluția pe care am separat-o s-a transformat în roci și fulgi cu o culoare portocalie gourgeos, roșu deschis, dar care nu este ulei... Ce este acest lucru și poate ar fi periculos de a pune într-o pastilă ca un comestibil de exemplu? Sunt destul de sigur, sa rămas peste natron, cu toate acestea am vrut doar să aud cel mai inteligent forum de pe pământ despre asta oricum pentru a fi sigur și poate învăța câteva lucruri.

3) Sunt destul de experimentat în fabricarea concentratelor, însă calcularea potenței este un pic dificilă. Există vreo ecuație matematică pentru acest lucru și există vreo diferență în ceea ce privește determinarea procentelor de potență? Și ecuația diferă dacă, de exemplu, produsul este fabricat din izomerizarea CBD?


Cele mai bune salutări, Otcavians a pierdut legiuni.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Pentru izomerizare, aveți nevoie de un CBD pur sub formă de pulbere
 

OctaviusLegions

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 14, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Am folosit flori, cu siguranță m-au drogat. Ca și cum aș fi fumat 5 blunt-uri la rând, dar fără amețeli și senzație de uscăciune în gură. M-am simțit ca un giggly AF, mai mult relaxat într-o formă de drog al corpului, dar fără să mă simt greu și încă îmi fac treaba. Am căutat THC delta 8 și 9, iar experiența mea de acum este exact așa cum este descrisă pe web.

Cu toate acestea, data viitoare, voi încerca să folosesc pulbere de cbd (99%). Dar spun doar, a funcționat bine pentru mine folosind flori, chiar am infuzat floarea mea cu ea după aceea jajaja
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Bine, experiența dvs. va fi utilă
 

thcman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 11, 2022
Messages
18
Reaction score
0
Points
1
există vreun loc de unde se poate cumpăra o pompă ptfe, mi-am făcut-o singur și s-a stricat, dar uleiurile au ieșit clare și au un gust pur, există vreun link pe aici sau știe cineva de unde se poate cumpăra una
 

Robespierre

Don't buy from me
New Member
Joined
May 16, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Am o întrebare referitoare la extracția CBD.
Cum anume îl extrageți?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Extracția prin alcool este cea mai simplă
 

XenocodeRCE

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 29, 2022
Messages
11
Reaction score
2
Points
3

atât DCM cât și EtOAc sunt cancerigene, există vreun înlocuitor sigur?

Ce înțelegeți prin "NPS"?
 
Top