Modificări ale regulilor forumului

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Cred că monikerul "nu cumpărați de la mine" este redundant și descurajant. Oricine cumpără de pe acest site ar fi trebuit să citească regulile și acestea afirmă destul de clar că vânzătorii și producătorii sunt vânzătorii aprobați, astfel încât oricine nu afișează o plăcuță care indică una dintre acestea nu este aprobat de site pentru a vinde.
Mă simt ca și cum mi s-a dat pălăria de măgar și m-am așezat în colț preventiv.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Subestimați credulitatea și prostia oamenilor. Vrem să protejăm astfel de oameni de orice fel de escrocherie aici.
 
View previous replies…

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
74
Reaction score
61
Points
18
Ai dreptate, amice. Odată ce a devenit ilegal să mergem mai departe și să omorâm oameni enervanți... totul a fost în declin. 😠
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Nu există nicio problemă cu mesajul, dar formularea este cu siguranță una nefericită, pentru persoanele sensibile* acest lucru poate suna oarecum dezonorant. De asemenea, toată experiența arată că astfel de lucruri nu descurajează pe nimeni cu intenții rele, ci tind să îi irite pe cei onești.

*persoane sensibile sunt jumătate din Asia și toată Polonia ;)
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Îmi place faptul că vi se dă un statut de titlu de a nu cumpăra de la mine, arată clar cine sunt vânzătorii și producătorii. Orice tranzacție efectuată cu o persoană care are titlul "Nu cumpărați de la mine" este în mod clar pe propriul risc și încredere.

În plus, mă uit dincolo de asta, la cât timp o persoană are contul său. Este rezident sau membru, apoi ce activitate are pe aici. Natura deschisă a profilurilor de aici, care permite vizualizarea acestor informații, poate ajuta la încrederea într-o persoană. După părerea mea, suntem cu toții niște străini prietenoși.

Apoi, există aspectul de chimie, oamenii cu puțină sau fără experiență ar fi complet umiliți pe alte site-uri. Doar pentru că au pus întrebări dincolo de abilitățile lor, aici este mult mai iertător și despre siguranță, educație și nu ostracizarea unei persoane care pune întrebări.
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
Cel mai important lucru este ca toți membrii să rămână în siguranță, ceea ce cred că administratorii fac tot posibilul să facă
Și un alt lucru, toate sintetizatoarele de aici sunt disponibile în altă parte, dar ceea ce face acest loc unic este că veți obține sfaturi interne cu privire la modul de a le face mai bine cumpara oameni care au avut experiență de a le face
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
De asemenea, posibilitatea de a obține substanțele chimice necesare chiar pe forum este mare :)
 
View previous replies…

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Întotdeauna este un risc :) Mă bucur că am furnizori buni pentru precursorii mei și îmi imaginez că este o provocare pentru cineva care abia începe... multe teste și dezamăgiri :D
 

Wario

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 16, 2023
Messages
43
Reaction score
32
Points
18
Foarte adevărat acest forum este darul lui Dumnezeu m-am luptat timp de 4 ani legând un furnizor de precusor, deoarece am fost foarte interesat de chimia clandestină, și cea mai bună parte este că aceste statut va scădea numărul de înșelătorie, îmi place grădina maiestuoasă modele vendit
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Chiar așa este!

Ce este cu maiestuosul model de vending din grădină? Ce este locul acela?
 

Wario

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 16, 2023
Messages
43
Reaction score
32
Points
18
Se bazează în totalitate pe încredere, nu există escrow, este un forum psychedelic dw, ei sunt New seller trusted seller ans superstar, dacă îmi amintesc bine, semnalul trebuie validat de un administrator pentru a avea acces la forum
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Este interesant :) Aveți un link pentru mine?

Bazat pe încredere deplină îmi sună foarte psihonautic :D
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
În ceea ce privește punctul 4, desființarea grupurilor:
Recunosc că conținutul grupurilor ar trebui să fie accesibil pentru toți membrii. De asemenea, orice este postat pe un BB ca acesta este în domeniul public. permanent și proprietatea nimănui, ori de câte ori proprietarii de forumuri uită acest lucru și încep să creadă că dețin conținutul postat de utilizatori este începutul sfârșitului. Puteți vedea cum se desfășoară acest lucru pentru reddit chiar acum.

Deci, de asemenea, conținutul grupurilor nu ar trebui să fie ascuns, privilegiile de postare ar trebui să rămână limitate la membrii grupului, există multe motive bune pentru acest lucru și sunt destul de evidente, este vorba despre calitatea discuțiilor și posibilitatea de a se concentra pe aspecte specifice, cum ar fi puritatea produsului în detrimentul profitului pe termen scurt. Sau profitul peste orice altceva, de ce nu.

thx
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Bună ziua.
De ce a dispărut statutul meu de producător?
L-am primit și am zburat în vacanță cu afaceri,
la sosire statutul meu nu a fost găsit. V-am trimis toate fotografiile din laborator
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
De ce aveți nevoie de statutul producătorului pe forumul nostru?
 
View previous replies…

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Sunt producător, este foarte simplu.
Dacă există propuneri serioase, atunci suntem gata să cooperăm și să furnizăm precursori și să formăm oameni în condiții reciproc avantajoase. În toate aceste luni am primit scrisori neserioase în mesaje personale în care oamenii nu înțeleg ce vor.
V-am demonstrat că eu sunt producătorul a aproape toate substanțele care sunt utilizate în scopuri comerciale.
Ca utilizator obișnuit, o persoană nu merită atenția cuvenită din partea celorlalți. Producătorul este la un alt nivel.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Bună, Hank. Regulile au fost schimbate, după cum poți vedea. Acum, trebuie să aveți anunțuri cu substanțele dvs. fabricate în BB Market sau BB Listing pentru a obține un astfel de statut. Nu vă restricționăm să vă postați produsele în vrac.

Dacă vrei să-l recuperezi, te rog, postează anunțuri cu produsele tale în piață.
 

PolandoEmingarnte

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 30, 2023
Messages
72
Reaction score
19
Points
8
în acest fel se pierd chimiști excelenți care fac bani din instruirea oamenilor și din vânzarea reactivilor, din ce am dedus, acum producătorul este obligat să vândă aici pe forumul de medicamente. Mulți producători o fac din pasiune nu pentru profit și probleme cu legea vânzând unor drogați care au 18 ani. Apoi se duce la poliție și începe o anchetă. Dacă aceasta este politica nu va fi niciodată un forum pentru oameni pasionați doar pentru cpunows și dealeri care nu se cunosc deloc despre chimie și vor să fii ca pablo escobar hahah
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Salut echipa BB :)

M-am gândit mult la descicionarea eliminării grupurilor de pe forum.

Înțeleg cât de important este să moderați mai bine secțiunea comercială a forumului și, prin urmare, să interziceți grupurile comerciale.
Dar cum rămâne cu grupurile locale sau cu simplele grupuri comunitare?

Nu ar fi un beneficiu pentru comunitate menținerea acestora, deoarece acestea sunt adesea un loc în care noii utilizatori pot găsi cu ușurință contacte în țara lor sau în domeniul lor de expertiză.
Cred că menținerea grupurilor comunitare + grupurile locale și mai degrabă introducerea unui moderator care poate urmări îndeaproape activitățile din grupuri ar aduce mai multe beneficii forumului decât interzicerea tuturor grupurilor :)

Greets,

Gordon
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
Acesta este motivul pentru care au apărut trupele. Ne-am gândit la același lucru.
Dar există o problemă, aceea că nu suntem în măsură să le moderăm calitativ. Am prefera să deschidem o secțiune separată pe forum pentru orice grup lingvistic/țară.
Dar pentru a face acest lucru, trebuie să găsiți pe cineva care este capabil să modereze secțiunea. Achiziționați publicitate, promovați forumul pe piața locală. Dedicați-vă în totalitate acestei activități. Această activitate nu ar trebui să fie un hobby, ar trebui să fie ocupația principală.

Dacă sunteți gata să o faceți, trimiteți strategia dvs. de dezvoltare și vom discuta termenii de cooperare.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Mă bucur să aud că sunteți deschis să discutați astfel de lucruri.

Cred că cel mai bine este să discutăm în continuare în DM-uri :)

O zi bună!
 
Top