Sinteza cocainei din tropinonă

thankyou888

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 18, 2022
Messages
28
Reaction score
28
Points
3
Această sinteză a cocainelor a fost extrasă din Psychedelic Chemistry de Michael Valentine Smith (paginile 140-144).

<b>Prepararea 2-carbometoxitropinonei din tropinonă </b>

(1) Amestec de 1,35 g Metoxid de sodiu, 3,48 g Tropinonă, 4 ml Dimetilcarbonat și 10 ml Toluen.
(2) Reflux ½ oră, răcire la 0° și adăugarea a 15 ml apă conținând 2,5 g NH Cl.
(3) Se extrage cu 4X50 ml CHCI2, se usucă și se evaporă în vid și se dizolvă uleiul în 100 ml eter.
(4) Se spală de două ori cu un amestec de 6 ml carbonat de potasiu apos saturat și 3 ml hidroxid de potasiu 3N (se usucă și se evaporă în vid eterul pentru a recupera tropinona nereacționată).
(5) Se preia uleiul care se separă în NH4Cl apos saturat și se extrage cu CHCI2.
(6) Se usucă și se evaporă în vid pentru a obține un ulei care se dizolvă în acetonă fierbinte.
(7) Se răcește, se adaugă puțină apă și se freacă pentru a începe precipitarea a 1,5 g 2-carbometoxitropinonă.

<b> Preperarea metilecgoninei din 2-carbometoxitropinonă </b>

(1) Refluxul 2-carbometoxitropinonei și NaBH4 în metanol timp de șase ore pentru a obține 50% metilecgonină.

<b>Prepararea cocainei din metilecgonină </b>

(1) Se agită și se încălzește amestecul de 4 g Metilecgonină, 36 ml Benzen, 1,6 g Carbonat de sodiu și 7 ml Benzoil-Cl timp de zece ore la 96-100°C.
(2) Se evaporă în vid, se răcește la 0° și se adaugă 40 ml apă cu gheață.
(3) Acidificați cu HCI până la pH 5 și extrageți cu 3X20 ml eter.
(4) Se neutralizează soluția apoasă cu NH4OH 20% pentru a separa un ulei din care cocaina precipită în repaus.

Nu-i așa că această sinteză pentru producerea cocainei sintetice pare ușoară? Toți precursorii sunt ușor disponibili pe piață și, de asemenea, ieftini.

Vă rugăm să dați niște lumină pe subiect /u/HEISENBERG , /u/G.Patton , /u/William Dampier .
 

prophetmohammed

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 20, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
ați încercat această metodă? puteți furniza un tutorial video?
 

thankyou888

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 18, 2022
Messages
28
Reaction score
28
Points
3
Voi încerca cu siguranță și vă voi împărtăși tutoriale video

Bcz acesta este un lucru serios neexplorat.
Dacă acest lucru este posibil, atunci costul de producție al cocainei ar fi aproape de aproximativ 500-700 $

Și eu sunt interesat de acest lucru.
 

thankyou888

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 18, 2022
Messages
28
Reaction score
28
Points
3
Da, va produce cocaină racemică. Dar este aproape la fel de puternică ca cocaina.

Nu știu nimic despre pseudococaină. Aveți informații sau materiale mai bine definite pentru aceasta? @Hank Schrader
 

baggedbread

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 5, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
@thankyou888 de ani de zile vând diferite variante de "synthacaine" pe clearnet sights...
 

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
Cele mai multe forumuri RC darkweb au sinteza de cocaină, este formula corectă, dar randamentul destul de va fi scăzut, așa că vă recomandăm să o facă din plante, im nu expert la cocaina, dar frunze de coca este mai bine
 

thankyou888

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 18, 2022
Messages
28
Reaction score
28
Points
3
Dacă obținem chiar și un randament de 50 %, atunci, luând în considerare și prețul cocainei și prețul reactivilor, producția este foarte ieftină.
 
View previous replies…

thankyou888

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 18, 2022
Messages
28
Reaction score
28
Points
3
Am obținut un randament foarte mare decât acesta. În calitate de utilizator, am testat-o. Este foarte puternic. Am trimis eșantionul la controlul energiei. Când vom primi rezultatele, le vom actualiza.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Ce este controlul energiei? Teste analitice de laborator, am dreptate? Cât de mult de la 3,48 g Tropinone?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Ați numărat randamentul în moli?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Bună ziua. Nu am găsit date fiabile cu privire la posibilitatea de a sintetiza cocaina din acest precursor.
 

Tetrachlor

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Vreau să fac asta, mă puteți ajuta vă rog?

Pot obține 2-CMT
 

Tetrachlor

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Vă rog Spuneți-mi rezultatele.
Im foarte interesat de acest lucru.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Da, folosiți asta. Este de vânzare pe piață. Asta nu produce un carboxilat sau un ester etilic, din câte îmi dau seama. Creează un analog al cocainei. Există o sinteză bună pentru 2-cmt pe Google Scholar
 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
41
Points
28
Cum se numește substanța finală în cuvinte normale ? Trebuie să fie un nume pentru lucrul creat sau ?
 
Top