Sinteza cocainei din tropinonă

thankyou888

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 18, 2022
Messages
28
Reaction score
28
Points
3
Voi încerca cu siguranță și vă voi împărtăși tutoriale video

Bcz acesta este un lucru serios neexplorat.
Dacă acest lucru este posibil, atunci costul de producție al cocainei ar fi aproape de aproximativ 500-700 $

Și eu sunt interesat de acest lucru.
 

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
Cele mai multe forumuri RC darkweb au sinteza de cocaină, este formula corectă, dar randamentul destul de va fi scăzut, așa că vă recomandăm să o facă din plante, im nu expert la cocaina, dar frunze de coca este mai bine
 

thankyou888

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 18, 2022
Messages
28
Reaction score
28
Points
3
Dacă obținem chiar și un randament de 50 %, atunci, luând în considerare și prețul cocainei și prețul reactivilor, producția este foarte ieftină.
 
View previous replies…

Tetrachlor

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Vreau să fac asta, mă puteți ajuta vă rog?

Pot obține 2-CMT
 

Tetrachlor

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Vă rog Spuneți-mi rezultatele.
Im foarte interesat de acest lucru.
 

Tetrachlor

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Aveți câteva întrebări.

Reducerea a 2cmt cu NaBH rezultă în 50% eme. Care este restul?

Și cum să separăm eme din acest amestec pentru utilizare ulterioară?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Diferența dintre ele este că un carbinol din 2-cmt este înlocuit de un hidroxil. 2-cmt câștigă 1 hidrogen . Ceilalți compuși probabil produși sunt metaborohidratul de sodiu și hidrogenul gazos (H2)
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
this what yous lookinggg for........

Într-un balon cu fund rotund de 100 ml uscat la cuptor s-a adăugat 1,00 g (4,25 mmol) de (+)-ecgonină metil ester HCl cu 7 ml de piridină uscată și s-a agitat într-o baie de gheață. Reacția a fost protejată de umiditate cu argon. S-a adăugat picătură cu picătură timp de 5 min o soluție de 0,8 ml (6,85 mmol) de clorură de benzoil în 5 ml de piridină. După ce adiția a fost completă, baia de gheață a fost îndepărtată și reacția a fost agitată 24 h sub argon. S-a adăugat acetonă uscată (200 ml), iar suspensia a fost filtrată prin filtrare prin aspirație. Clorhidratul brut de (+)-cocaină a fost spălat cu încă 100 ml de acetonă uscată. Produsul a fost uscat, rezultând 1,28 g (89%). Clorhidratul a fost dizolvat în 20 ml de apă, s-a făcut pH 8 cu hidroxid de amoniu 5% și s-a extras de 4 ori cu 50 ml de clorură de metilen. Solventul a fost uscat pe sulfat de sodiu și evaporat în vid. Baza liberă a fost recristalizată din eter dietilic și eter de petrol, rezultând 1,01 g (78%) de bază (+)-cocaină pură, [α]D24 +35,8° (c=1, 50% EtOH apoasă), mp 96,0-97,5°C. Literatura48 menționează (-)-enantiomerul la [α]D24 -35° (c=1, 50% EtOH apos), mp 98°C.

Racemia și (-)-cocaina pot fi sintetizate folosind aceeași procedură de benzoilare și curățare folosind (+)-EME și respectiv (-)-EME.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Diferența dintre ele este că un carbinol din 2-cmt este înlocuit de un hidroxil. 2-cmt câștigă 1 hidrogen . Ceilalți compuși posibili produși sunt metaborohidratul de sodiu și hidrogenul gazos (H2)
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Principalii metaboliți ai cocainei detectați în urină sunt
Benzoil ecgonină
Ecgonină metilester
1 are nevoie doar de o esterificare (o reducere și o metilare)
2 are nevoie doar de o benzoilare descrisă mai sus.

Nu spun să vă reciclați urina, dar. Ați putea
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Există 4 cărbuni chirali pentru 8 izomeri posibili, indiferent de ceea ce așteptați pentru randament, împărțiți-l la 8
LwJPBhFZb7
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Mi-e oarecum teamă să ajut.
 

The Alchemist

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
45
Reaction score
25
Points
8
Sunt foarte interesat să văd un videoclip pe această temă. Se pare că OP a realizat sinteza cel puțin o dată. Veți posta rezultatele din CE sau ne veți spune proporția de izomeri? Care a fost costul de producție? Dacă izomerii sunt asemănători cocainei, dar nu cocainei, ce randament raportați? Dacă produsul dvs. conține izomeri de cocaină, nu este chiar cocaină, ci un amestec.

Am putea să o extragem din plante, dar nu suntem toți în America de Sud. Am putea produce droguri similare, dar dacă producem droguri similare, atunci există deja droguri mai bune, imo.

Poate răspunde cineva dacă această cale este viabilă la scară mică dacă nu se intenționează să se obțină profit din ea? De cât ar fi nevoie pentru a produce, să zicem 30gs?
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Cel mai bun lucru pe care îl pot face 🤷🏻‍♂️
 

Attachments

  • vTUxDL6Gaj.jpeg
    vTUxDL6Gaj.jpeg
    268.6 KB · Views: 165

Germanium

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 20, 2022
Messages
23
Reaction score
4
Points
3
Este posibilă sintetizarea metilecgonidinei din metilecgonină?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Greșeala mea, am citit invers. implică o reducere și o hidroxilare, dar nu cunosc calea
 
Last edited:

Germanium

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 20, 2022
Messages
23
Reaction score
4
Points
3
Am găsit-o prea dificilă pentru mine haha
Analogii cocainei, cum ar fi RTI-31, au fost interesanți și am vrut să încerc să le sintetizez.
Oricum, vă mulțumesc foarte mult!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
CHINEZII vă vor vinde 2-cmt, care este la doar câteva reacții distanță. Am primit o ofertă de preț de la ei, dar nu mi-am putut permite pe baza temerii mele că nu aș putea reuși. Mi-au oferit 150 de dolari pentru o mostră de 10 g. Așa că probabil te uiți la... idk, 10.000 kg?
Știu că funcționează pentru că aproximativ 1 din 200 de mostre testate de drugs-data, unde o trimiți prin poștă și plătești 100 de dolari, este cocaină sintetică.
 

Germanium

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 20, 2022
Messages
23
Reaction score
4
Points
3
Dacă doresc să sintetizez din 2 cmt, care este procedura?
Orice exemple ar fi utile...
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Am scris despre aceasta, fie mai sus, fie într-un alt fir de discuție pe această temă. O reacție de alchilare (metilare) și o esterificare Fischer sunt cele 2 reacții. Puteți găsi exemple cam în orice schemă de sinteză a cocainei. Nu aș sugera una în detrimentul alteia bazându-mă pe faptul că nu am făcut-o.
 

Germanium

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 20, 2022
Messages
23
Reaction score
4
Points
3
Bine. Mulțumesc!
Voi căuta mai mult și voi citi postările anterioare.
 

Germanium

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 20, 2022
Messages
23
Reaction score
4
Points
3
Acest site descrie parola de sinteză, dar eu personal mă îndoiesc că va funcționa.

Proiectarea căii de sinteză
Calea de sinteză a metilecgonidinei implică transformarea esterului metilic al ecgoninei în metilecgonidină printr-o serie de reacții chimice.

Materii prime
Ester metilic al ecgoninei, iodură de metil, hidroxid de sodiu, acid clorhidric, bicarbonat de sodiu, etanol

Reacție
Etapa 1: Esterul metilic al ecgoninei reacționează cu iodura de metil în prezența hidroxidului de sodiu pentru a forma esterul metilic al N-metil ecgoninei.
Etapa 2: N-metil ecgonina metil ester este apoi hidrolizată cu acid clorhidric pentru a forma N-metil ecgonină.
Etapa 3: N-metil ecgonina este apoi reacționată cu bicarbonat de sodiu și etanol pentru a forma metilhelecgonidină.
 
Top