Dead drops sau livrare poștală?

The best sales method?

  • Dead drops are convenient and safe for the seller

  • Dead drops are convenient and safe for the buyer

  • Postal delivery are convenient and safe for the seller

  • Postal delivery are convenient and safe for the buyer


Results are only viewable after voting.

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Care este mai convenabil și mai sigur pentru vânzător și pentru cumpărător?
Dați două răspunsuri (din punctul de vedere al vânzătorului și din punctul de vedere al cumpărătorului)
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Cred că această întrebare este greșită.
Livrarea prin poștă este "convenabilă", dar mai puțin sigură.
Picăturile moarte sunt "sigure", dar nu convenabile.
Pentru ambele părți.
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Nu știu... Am experiență cu ambele și, în umila mea opinie, picăturile moarte sunt sigure și convenabile, iar livrarea prin poștă este incomodă, consumatoare de timp și nesigură.
 
View previous replies…

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Picăturile moarte sunt sigure și convenabile dacă locuiți în mijlocul tuturor clienților dumneavoastră. Atunci când sunteți chiar și puțin îndepărtat, a-i face pe oameni să conducă pe distanțe mari pentru a ascunde lucruri în locuri cu care nu sunt familiarizați, este agitat. De asemenea, să conduci distanțe mari pentru a găsi lucruri care au fost lăsate acolo este un inconvenient masiv.
Cea mai apropiată "așteptare rezonabilă pentru o livrare" este la aproximativ 15 km distanță.
Nu este sigur să conduci cu bunuri pe distanțe lungi, nu este bine să conduci până la ceva, să arunci o privire și să pleci din nou.
Îmi place la nebunie ideea livrărilor, dar nu văd cum ar fi fezabile în apropierea mea.
 

bad_coco_melon

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 11, 2023
Messages
44
Solutions
1
Reaction score
24
Points
8
Adică... tipul ăsta a spus-o cel mai bine. Picăturile moarte sunt rele, serviciile poștale sunt mai cool și mai zburătoare.
 

curious

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 11, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
De asemenea, amintiți-vă cum a fost prins Robert Hansen. Dead dropping documente clasificate. Nu e ca și cum cineva nu poate aștepta ca tu să apari... Nici un beneficiu major față de serviciul poștal IMO. Doar mai mult de conducere în jurul cu lucruri pe care, probabil, nu doresc să aibă cu tine.
 

Passliem

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 20, 2023
Messages
26
Reaction score
27
Points
3
Dragă Heisenberg are dreptate. Deaddrop este o potrivire perfectă atât pentru cumpărător, cât și pentru vânzător. Cu toate acestea, mulți dintre prietenii prietenilor mei au fost prinși folosind sistemul poștal. Tot nu înțeleg ce altceva vrei să știi.
 
View previous replies…

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Nu sunt deloc împotriva picăturilor moarte. Aș prefera să le am. Dar, din câte știu eu, nu există așa ceva disponibil nicăieri aici
 

Passliem

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 20, 2023
Messages
26
Reaction score
27
Points
3
Apoi, prevedeți ca aceștia să vină, deoarece produsele sunt în mâinile dumneavoastră. Lucrați în vrac.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Așa că am postat ieri în Întrebări despre livrarea dead drop în Spania. O grămadă de vizualizări și zero răspunsuri.

Deci, unde se întâmplă picăturile moarte? Ce țări fac uz de această metodă?
 

bad_coco_melon

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 11, 2023
Messages
44
Solutions
1
Reaction score
24
Points
8
NICIO ȚARĂ nu îl folosește, deoarece este un frate neserios. Fiți realiști, HEISENBERG face publicitate acestei metode doar pentru că este un vizionar. El vede potențial, dar acest potențial nu înseamnă nimic în comparație cu metoda actuală de expediere, serviciile poștale sunt prea convenabile pentru a folosi altceva.
 

Passliem

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 20, 2023
Messages
26
Reaction score
27
Points
3
haha, chiar ești sigur că nicio țară nu îl folosește, atunci vânzătorii din estul Europei nu au existat niciodată.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Aceasta este ceea ce vreau să spun - cred că picăturile moarte au fost discutate înainte ca fiind predominante în locuri precum Polonia și Serbia - dar nu știu unde se extinde la...
Adică îmi place ideea, și a face drop este mai riscant pentru vânzător și mai puțin riscant pentru client cred, dar rețeaua de droppers trebuie să fie în loc...
Vreau să spun că aș lăsa cu plăcere pentru oamenii din această zonă, dar cum ajunge produsul la mine, există destui cumpărători? Pentru că nu vreau să fac parte din rețeaua de aprovizionare, vreau doar să fiu logistică pentru livrarea ultimei mile haha
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Dead drops este, de exemplu, ascunderea medicamentelor sub un copac, în interiorul unei pungi care arată ca un gunoi? Asta pare atât de mult de muncă.
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Dar dacă aveți o pădure în apropiere, pentru persoanele care locuiesc în zone rurale, acest lucru pare perfect, este foarte ușor să găsiți locuri pentru a ascunde drogurile, fără prea multă muncă.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Pur și simplu nu există suficienți clienți în zonele rurale...
 

Nyarlathotep

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 26, 2023
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Este frumos să produci într-o zonă rurală, deși ai problema distribuției și, bineînțeles, a lipsei de clienți...
 

Nyarlathotep

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 26, 2023
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Nu prea am de ales, nu există o piață pentru ceea ce vreau să produc pe teritoriul meu. Așadar, dacă vreau să scot niște bani din asta, va trebui să o vând W.W., ceea ce, evident, nu pot să fac, așa că trebuie să plec cu serviciul poștal.
 

Passliem

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 20, 2023
Messages
26
Reaction score
27
Points
3
Acum, ascultați-mă cu atenție, dacă nu aveți o echipă organizată și profesionistă, nici nu puteți visa să expediați medicamente la nivel internațional.
 
View previous replies…

Passliem

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 20, 2023
Messages
26
Reaction score
27
Points
3
Da, înțeleg la ce vă referiți. Nu pot spune nimic sigur pentru că nu vă împărtășiți țara. atunci trebuie să vă folosiți propria creativitate. în cele din urmă, de exemplu, dacă transportați droguri în țară, acest lucru nu reprezintă o mare problemă, puteți găsi chiar ceva pentru dvs. din videoclipurile de pe youtube, cum ar fi ascunderea într-o sticlă de apă. stay safe My FreshMeat.
 

Passliem

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 20, 2023
Messages
26
Reaction score
27
Points
3
Aș dori, de asemenea, să spun că dropoffs sunt deja utilizate în principal pentru transporturile internaționale de droguri (mașini care trec granițele, submarine în ocean, planoare, etc.), dar ar fi util să avem o echipă și aici(opțional).
 
Top