Sinteza DET (și analogii DMT, DiPT, MiPT) din indol prin LiAH. Manual video.

Novator

Resident
Joined
Oct 30, 2021
Messages
39
Reaction score
800
Points
83
Et₂O (eter dietilic) - este un înlocuitor echivalent pentru MTBE.

Proporții:


Atunci când este posibil, realizăm videoclipuri pentru cele mai populare reacții chimice. Noi videoclipuri în curând 🎬
 
Last edited:

花谢花开

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2023
Messages
16
Reaction score
3
Points
3
Mă bucur să vă cunosc 1. Bună ziua, aș dori să vă întreb dacă reflow-ul pentru 16-26 de ore trebuie încălzit? Care este temperatura de încălzire? Vă mulțumesc. Vă rog să răspundeți și vă mulțumesc. 2 În firul de fabricare a 5-meo-diptului, se poate folosi metil terț-butil eter ca solvent? Voi aștepta întotdeauna cu nerăbdare răspunsul dumneavoastră, altfel nu voi putea dormi. Vă rog să răspundeți, astfel încât să pot dormi bine. Vă mulțumesc foarte mult. o persoană care are nevoie de ajutor
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Trebuie să folosiți A/C. Temperatura corectă este semnificativ de importantă pentru manipularea anumitor substanțe.
 
View previous replies…

花谢花开

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2023
Messages
16
Reaction score
3
Points
3
Se poate utiliza în schimb eter metil terț-butilic pentru etapa finală de spălare?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Nu știu sigur, se poate utiliza dioxan în loc de eter de petrol.
 

花谢花开

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2023
Messages
16
Reaction score
3
Points
3
Am văzut că ați postat un tutorial nou, dar sunt încă interesat de acest lucru. Bună ziua, pot să mai pun o întrebare? Este posibil să se utilizeze metil terț-butil eter ca solvent atunci când se face 5-meo-dipt pe acest fir? 2. Aproximativ la ce temperatură trebuie să fie încălzită reflow-ul timp de 16 până la 26 de ore?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Bună ziua din nou. Mulțumesc pentru cuvintele amabile. După cum am spus, nu pot spune cu siguranță cu privire la metil terț-butil eter ca solvent, cred că nu va fi o idee atât de bună. Puteți efectua un experiment la scară mică.
În ceea ce privește temperatura, este vorba de temperatura la care amestecul este fiert (depinde în principal de punctul de fierbere al solventului utilizat).
 

花谢花开

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2023
Messages
16
Reaction score
3
Points
3
Cunoașteți semnificația existenței soarelui? O rază de lumină de la soare luminează un grup de oameni care se tem de întuneric, iar tu ești ca o rază de lumină, făcând lumea colorată. Tu ajuți un grup de oameni care vor să ajute. Ești liber pentru mai mult decât anii petrecuți pe pământ. Oamenii își amintesc că a existat cineva care i-a ajutat și i-a făcut să simtă că lumea nu este numai răutăcioasă și enervantă.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Aceasta este o chimie Frumoasă, dar atât de departe de aminarea reductivă ușoară, la temperatură scăzută, a triptaminei, folosind aldehida relevantă....

Cu toate acestea, este destul de incredibil să vezi prin ce trebuia să treci dacă doreai să încerci oricare dintre acestea înainte de descoperirea acestei reacții la temperatură scăzută.

De asemenea, de fiecare dată când văd pe cineva folosind un rotovap, devin gelos....să-mi amintesc că fac experimente la scară EXTREM de mică - mă bucur să văd că folosești același sistem de extracție ca și mine, totuși! Aceasta înseamnă că sunt, probabil, în siguranță!
 
Top