Distilare și sisteme de distilare

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Este convenabil să se utilizeze sistemul de distilare (sau distilare în vid) pentru a distila baza liberă? Sau yeldul în acest caz este prea scăzut?
Din câte îmi amintesc, punctele de fierbere ale bazelor libere din familia amfetaminei se situează în jurul valorii de 105C, deci probabil va fi în jurul valorii de 85-95C dacă se face cu vid.
Ce temperatură trebuie menținută dacă se face fără vid într-un balon normal cu fund rotund?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
View previous replies…

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
De ce nu folosiți hexan pentru a bolborosi, atunci ph-ul dvs. va fi întotdeauna corect.

Și după ce leșia ta și o distilezi în vid din nou, astfel încât să poți turna direct HCL rece pe ea în loc să generezi gaz pentru a crea direct cristale culoarea ta roșie nu o face potrivită pentru creșterea cristalelor cioburile vor fi tulburi din cauza P.h. scăzut.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Bună ziua. Îmi puteți explica ce anume vreți să spuneți despre hexan?
 

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Oh wow, da, asta e prea multă apă. Am o grămadă de MDMA care este prea întunecată pentru a o vinde rapid. Nu am reușit să fac reactorul să funcționeze corect sub vid. Recomandați distilarea pmk după transformarea în ceară sau a MDMA freebase?
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Dacă bolborosiți într-un solvent nepolar, cu excepția xilenului pentru că se reduce ( am aflat cu o bază scumpă în interior), participă afară ca o sare. excesul de HCL se duce în aer.
În general toate impuritățile rămân apoi în stratul de hexan.

În loc să spălați cu acetonă rece, puteți spăla metamfetamina și în hexan fierbinte.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Este mai ușor să recristalizați MDMA după sinteză.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Bună idee! Vă mulțumim pentru explicație.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Aici video despre distilarea în vid în direct.
 

Attachments

  • lMnvbcCZJ3.mp4
    2.1 MB · Views: 0

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
Tocmai am unul similar, de asemenea, cu pompa de vid de apă pe care o folosesc, problema este că poate trage doar până la 300mmhg, prea slab, chiar și pompa de vid portabilă nu este suficient de puternică.

Aveți recomandări cu privire la ce pompă de vid să folosesc pentru acest lucru? Voi face cercetări cu privire la care ar fi cea mai bună înainte de a cumpăra orbește orice este supraevaluat

KfMqViJ0OR


56DkbClT0H
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Conectați două jeturi de salt cu apă în paralel (Y connect) aveți doar unul.


Și da cea mai bună pompă este imo q vevor pump 1hp ca 10 CFM este rotativă cu palete check Ali. Preț normal 25 microni și face 15 000 litri airba oră.

Oh de fapt prețul a crescut de la 190 la 315 poate nu mai există stoc în Polonia
 

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Vreți să spuneți distilați? Temperatura este destul de ridicată. Reactorul nu a vrut să se amestece când era sub vid.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Când am spus recristalizare, m-am referit la recristalizare. Nu distilare.
 

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Nu sunt sigur ce vreți să spuneți atunci. Întrebarea mea inițială a fost despre distilarea pmk Vs MDMA freebase
 
Top