DIY Pill-Mix

delveree

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 20, 2022
Messages
14
Reaction score
3
Points
3
Realizată cu o presă manuală diy.
 

aryljones215

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 30, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Yo fam am o presă manuală diy la care am nevoie de ajutor. mă puteți ajuta?
 

Unreacted Freebase

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 20, 2022
Messages
15
Reaction score
6
Points
3
Din mesajul dvs. se pare că aveți nevoie de o forță de compactare mai mare. Asigurați-vă că mașina dvs. poate genera forța necesară sau/și că umpleți orificiul matriței după cum este necesar.
Problemele de curgere vă vor face să vă scărpinați în cap, crezând că nu aveți presiune, când, de fapt, nu există suficientă pulbere pentru a obține o tabletă tare completă.
Dacă nu simțiți nicio rezistență atunci când apăsați tableta, înseamnă că nu este generată suficientă compactare pentru a crea o tabletă tare și strălucitoare.
Adăugarea de raws precum cristal mdma face amestecul de tablete mai dens, astfel încât acesta se compactează mai greu și mai strălucitor. Aditivii de culoare metalică contribuie, de asemenea, la crearea unui comprimat mai dur și mai strălucitor decât un amestec alb simplu.
 

ModusVivendi

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 18, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
3
Bună ziua,

ce colorant pot folosi? Trebuie să fie insolubil în apă. Mi-e greu să găsesc ceva pe internet. Am văzut că clorofila ar putea fi ceea ce caut. Vă rog să mă ajutați cu ceva.

Vă mulțumesc anticipat.

Noroc
 
Last edited:

Unreacted Freebase

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 20, 2022
Messages
15
Reaction score
6
Points
3
Faceți câteva cercetări cu privire la pigmenți/coloranți/lacuri și mice. Odată ce ați identificat un tip adecvat, puteți să vă procurați și să cumpărați cu ușurință de pe Alibaba sau să găsiți un furnizor mai mic din zona dumneavoastră.
 

Jacka

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 27, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Am o mașină tdp-0 pentru fabricarea pastilelor, dar nu și excipienții, cum ar fi siliciul coloidal, stearatul de magneziu, celuloza microcrstayalline și fosfatul di-calcic, care sunt greu de obținut în țara mea.
Am văzut că amidonul și talcul au multe funcții de excipienți, în ce proporție aș putea folosi amidonul și talcul pentru a înlocui majoritatea excipienților deja menționați pentru a face pastile de 200 mg sau 250 mg?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Amidonul și talcul, nu sunt potrivite ca lianți. Abia recent am văzut un subiect despre comprimate de efedrină cu un liant povidonă. Poate că este disponibil în țara dvs.? Există, de asemenea, modalități de a face pastile fără lianți, dar acest lucru nu este posibil pentru toate substanțele, aveți nevoie de cristalizare controlată pentru o anumită dimensiune a cristalelor.
 
Last edited by a moderator:
Top