Question Un burghiu electric cu un vârf de amestecare face aceeași treabă ca un agitator suspendat?

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Mă întreb dacă un burghiu electric cu un vârf de amestecare îndeplinește aceeași funcție de amestecare ca un agitator suspendat, știu că burghiul electric este manual, automat și nu are cronometru, spre deosebire de agitatorul suspendat care este autonom, automat și are cronometru.
dar există și o mare diferență între prețurile celor două, burghiul electric este foarte ieftin față de agitatorul Overhead, fiind și mai puternic.
Aștept un răspuns de la un expert în domeniu.
Vă mulțumesc tuturor!!! ;)
 

madmoney69

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 29, 2022
Messages
161
Reaction score
156
Points
43
va face treaba, dar va trebui să o țineți. în timp ce mixerul poate amesteca și să fiți departe nu trebuie să vă bucurați de niciun gaz de metilamină
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Mult zgomot, iar agitatoarele suspendate aproape că nu fac zgomot
Nu sunt durabile, vor înceta să funcționeze curând dacă motorul nu este fără perii
Produc scântei, deci pot declanșa un incendiu sau o explozie pentru unele reacții
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
O altă întrebare pe care o am despre mixere este:
care este diferența dintre un mixer ieftin de 100w de la Vevor pe care îl putem cumpăra de pe aliexpress pentru 65 de euro și mixerele de 500 sau 1000 de euro?
 

eddycordon

Don't buy from me
New Member
Joined
May 21, 2023
Messages
27
Reaction score
13
Points
3
Puteți să o preparați într-un shake de sticlă și veți obține același efect
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18

burghiul este o idee proastă. nu va dura mult deoarece nu este proiectat să funcționeze continuu.
dar ventilatorul își va face treaba. ventilatorul ieftin poate fi transformat în agitator suspendat. ventilatoarele sunt ieftine, fără perii și cu viteză reglabilă
 

elementshifter

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 27, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
3

Da, cineva a înțeles înaintea mea ventilatoarele un ventilator de tavan este grozav de utilizat ca alternativă pentru un mecanism de direcție coerent Am dobândit aceste cunoștințe din cărți de laborator clandestine Lucrul esențial este că stir-ul trebuie să fie flexibil și suficient de lung pentru a putea face față rotațiilor motorului ventilatorului de tavan
 

elementshifter

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 27, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Cu siguranță, unele puncte cheie pentru menționate pe acest fir un burghiu este oribil mai ales dacă sunteți în jurul valorii de fumuri care sunt inflamabile sau explozive sau combustibile este ceea ce vreau să spun, deoarece există o scânteie în interiorul motorului burghiu, de asemenea, nu o sursă de putere consistentă și plus, ar trebui, de asemenea, să fie în picioare deasupra concoction dvs. tot timpul pentru a amesteca și care este doar pierde o o mulțime de productivitate și, de asemenea, există unele lucruri pe care trebuie să le amesteci peste noapte sau 24 de ore sau 48 de ore, nu există nici o modalitate de a face un burghiu să reziste chiar și 10 minute în linie pentru 20 de minute în linie și să nu simți impulsurile de a dori să renunțe la un ventilator de tavan și deasupra capului sigur este cel mai bun concept de utilizat Voi încerca să obțin ilustrația pentru tine cât mai curând posibil
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
un burghiu electric este utilizat pe scară largă în chimia clandestină, oricine este măcar puțin familiarizat cu sinteza subterană ar ști acest lucru... folosiți doar un burghiu și montați-l pe capacul cubului de reacție pentru a evita orice sperietură cum ar fi udarea sau saltul unei scântei electrice... dar fiecare este liber să aleagă...
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
Ca toate acestea, va necesita și va avea nevoie de unele ajustări pentru a putea face din el un instrument bun, dar cu puțină ingeniozitate funcționează perfect pentru multe sinteze și se adaptează nevoilor dumneavoastră, vor exista și excepții, logic
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
am întrebat-o, din cauza sintezei dvs. bk-MDMA.
 
Top