Tot ce aveți nevoie pentru a începe să gătiți

Madre

PR manager
Joined
Sep 6, 2022
Messages
58
Reaction score
130
Points
33
Să presupunem că ați decis să încercați să preparați niște medicamente. Ați citit instrucțiunile, sunteți pregătit din punct de vedere moral. Acum este momentul să vă pregătiți locul de muncă, laboratorul de acasă. Nu contează dacă gătiți în bucătărie, în garaj sau într-o camionetă pe roți. Veți avea nevoie de echipament special, fie că este vorba de un balon sau de hârtie de turnesol.
În această secțiune, vom trece în revistă elementele de bază ale pregătirii locului de muncă și vom explica de ce echipamente și articole veți avea nevoie.

Desigur, cu cât sinteza substanței este mai complexă, cu atât echipamentul necesar este mai specific. Cu toate acestea, merită să ne amintim că acum vă aflați în secțiunea "Gătitul în bucătărie", unde vom prezenta doar cele mai simple și elementare moduri de gătit. Și în majoritatea acestor rețete, simplitatea metodei elimină echipamentele complicate și costisitoare în favoarea unor elemente mai accesibile. Puteți cumpăra tot ce aveți nevoie pentru gătitul de bază în aproape orice țară din lume, fără a stârni prea multe suspiciuni.

Pentru bucătarii avansați există, de asemenea, o secțiune FAQ laborator, unde puteți vedea în detaliu caracteristicile de lucru în laborator.
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
în sinteze bk mdma 4/3mmc 3/4cmc și pvp/mdpv doar câteva sticle de sticlă câteva găleți de plastic pompă pentru transfer de combustibil. betonieră burghiu. set filtru de vin aragaz electric.
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
bK-MDMA sinteza chimică nu necesită căldură, sau cel puțin sinteza pe care am găsit-o în acest forum, există o sinteză care necesită și căldură
 

WildDoc

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 5, 2023
Messages
11
Reaction score
2
Points
3
Burghiul din oțel inoxidabil va funcționa pentru MMC?
 

Nyarlathotep

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 26, 2023
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Nici pentru LSA nu este nevoie de mult.
- 3x sticle PET de 2 litri (dar dacă puteți 3x sticle de sticlă de 1 litru, asigurați-vă că le puteți închide bine cel puțin). Doar asigurați-vă că le curățați bine.
- Lamă de ras
- râșniță de cafea
- Dacă vă deranjează să pierdeți timp și să pierdeți ceva randament, procurați-vă o placă agitatoare. Nu este necesară, dar va trebui să agitați lucrurile cu mâna.
- 1 vas pyrex sau unul ceramic, nu e foarte important care.

Există unele opționale pe care le recomand și nu sunt atât de greu de obținut.
- PHmetru (pot fi cele de hârtie)
- Placă de agitare cu încălzire (ajută la evapare, dar nu dați căldura prea tare!!!)
- Sticle de sticlă de culoare chihlimbar (deoarece LSA este sensibil la lumina UV).
- În camera în care lucrați, lămpi cu filtre UV pentru a nu fi nevoiți să lucrați în întuneric.

Despre substanțele chimice, ei bine, acesta este un subiect de discuție în alt loc și nu voi continua eu.
 

nitroisit16835

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Bună ziua, sunt un începător și mi-ar plăcea să fac primul meu drog, am 24 de dolari în numerar și vreau să cumpăr sau să fac niște droguri, sunt deschis pentru toate tipurile
 

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
domnule, aveți nevoie de cel puțin 27 de dolari în numerar pentru a începe
 

madmoney69

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 29, 2022
Messages
161
Reaction score
156
Points
43
Ar fi bine să aveți cei 27 de dolari în bitcoin dacă doriți să începeți
 

Kuistot

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2022
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Bună, sunt foarte interesat de chimie și alte chestii, dar sunt cam pierdut cu tot echipamentul, deoarece sunt începător. Deci, mă întrebam care sunt elementele esențiale pe care trebuie să le cumpăr. Am deja un agitator magnetic, pahare, echipamente de laborator de bază, cum ar fi spatule și alte chestii, care credeți că ar trebui să fie următoarea mea achiziție? Vreau în principal să sintetizez canabinoizi sau triptamine, dar sunt deschis la orice
 

uominicarti

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 1, 2023
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Sunt începător în acest domeniu, pot să-mi prepar propriul psihedelic, cum ar fi psilocybe, LSD, mdma? ceva de genul acesta
 
View previous replies…

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
435
Reaction score
659
Points
93
Cele mai simple substanțe psihedelice pentru sinteză sunt mescalina și TMA.
 
View previous replies…

uominicarti

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 1, 2023
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Ar trebui să cheltuiesc o grămadă de bani pentru asta, nu? Adică, nu este la fel de simplu ca și cultivarea ciupercilor
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Aici vorbim despre sinteză. Cultivarea ciupercilor nu este o sinteză. Și da, chimia poate fi uneori destul de costisitoare
 

SkunkedGorillaz

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Interesant, nu m-am uitat niciodată la sinteza mescalinei, dar este cam ciudat, fiind cel mai simplu psihedelic de fabricat, că nu se vede prea mult pe dealerii de pe stradă.

Mescalina mi s-a părut una dintre cele mai greu de procurat molecule. Sincer să fiu, nu am putut să o găsesc acum 10 ani, așa că am început să cultiv și să colecționez cactuși activi pe atunci. Am o grădină de cactuși destul de bolnavă și am provizii nelimitate din medicamentul meu preferat.

Presupun că, fiind cel mai simplu psihedelic, procurele sunt destul de greu de obținut, ceea ce o face o substanță mai rar întâlnită?
 

Wario

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 16, 2023
Messages
43
Reaction score
32
Points
18
Cum se poate înlocui condensatorul cu reflux
 

beherit

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
O oală sub presiune, tuburi de cupru, șuruburi/porți/conectori de cupru, ceva pentru etanșarea scurgerilor (epoxi, de exemplu) și o găleată de 20L.
 

oon1

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 3, 2024
Messages
6
Reaction score
5
Points
3
Fără lipsă de respect, dar a crezut cineva în afară de mine că ar fi cu adevărat benefic pentru noi, noobs, să citim câteva cărți de chimie organică? Dacă sunteți nou ca mine, citiți, citiți, citiți și apoi citiți mai mult! Am început cu chimie pentru manechine le-au mutat Ober la cărți de text,apoi materiale publicate. Serios, fii deștept!!! educă-te mai întâi,apoi pune întrebări.
 

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
187
Reaction score
137
Points
43
Deals
8
Presupun că fiecare bucătar citește cărți și urmărește videoclipuri despre chimie
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Îmi imaginez că există o mulțime de pseudoreducători shake and bake sau HI care nu înțelegeau ce naiba fac atunci când au învățat de la un prieten: cum să "încălzească asta cu aia" sau "arunce toate astea într-o sticlă de sifon timp de 30 de minute" și apoi cum să genereze gaz HCl. Este posibil ca abia după ce au dobândit experiență și au fost expuși la terminologia și cunoștințele oficiale să fi înțeles ce se întâmplă atunci când adaugă aceste lucruri împreună. O formă de inginerie inversă, dacă vreți.

Am început să învăț singur din manuale cu mult timp în urmă. Nu am fost în stare să exersez niciun experiment sau să urmăresc niciun videoclip. În teorie, poți face toate acestea pe hârtie, dar nu este același lucru până nu le aplici. Acum, că am posibilitatea să exersez tehnici și să experimentez cu obiecte și substanțe tangibile în fața mea, învățarea este o briză combinată cu studiul. Având în vedere că am construit această fundație cu mult timp în urmă, este mult mai ușor să recunosc și să îmi amintesc - "Oh, îmi amintesc că am citit despre asta". Sau să fiu capabil să îmi imaginez efectuarea unui synth pe care nu l-am încercat niciodată și să pot spune "OK, despre asta vorbeau" etc.

Nu pot sublinia îndeajuns, oricine vrea să fie un bucătar, să citească, să studieze, să practice și să înceapă cu lucruri mici și ÎN SIGURANȚĂ! S-ar putea să fiți capabili să vedeți o rețetă de metamfetamină și să o scoateți la capăt fără cunoștințe sau prea multă experiență, dar asta e probabil cât de departe va merge, și probabil se va termina rău pentru voi în cele din urmă. Vă rugăm să realizați că vă asumați un risc de fiecare dată când aruncați toate aceste lucruri împreună dacă nu înțelegeți exact cu ce aveți de-a face și ce încercați să faceți. Dacă nu aveți cunoștințe de chimie, de unde să știți dacă o rețetă produce droguri, otravă sau explozibili? Educați-vă!
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
123
Reaction score
67
Points
28
Push the cook button the push the ANYKEy și BOBS YER UNCLE
 
Top