Question Iarbă infuzată cu fentanil. Este un lucru real?

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Astăzi am dat peste o declarație a unui vânzător de buruieni într-un DNM în care acesta susținea că un procent foarte mare de buruieni din UE sunt acum amestecate cu fent.

Am petrecut ceva timp citind documentele UNODC încercând să văd dacă acest lucru este menționat undeva și am găsit ZERO mențiuni în secțiunea privind canabisul. În secțiunea privind opiaceele (ambele sunt în broșura trei anexată) se menționează în mod nominal utilizarea fentului în falsificarea diverselor alte substanțe chimice (nu prea multe în ceea ce privește denumirea, în afară de heroină), iar cele mai multe dintre acestea se limitează în mare parte la America de Nord.

A văzut cineva oameni care să facă așa ceva cu iarba? Adică puterea chestiilor cultivate hidroponic este mult mai mare astăzi decât era acum un deceniu, de ce ai pune fent în iarbă?

Oricum, sunt în căutarea unor informații pe care mințile voastre strălucite le-ar putea conține.

Un an nou fericit etc etc
 

Attachments

  • wWrdqmYDzK.pdf
    14.6 MB · Views: 621

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
În zilele noastre, marijuana poate fi îmbibată cu tot ceea ce este la îndemână. Fie că este vorba de canabinoid sintetic sau fentanil.
Acest lucru se datorează faptului că în zilele noastre se poate cumpăra legal și ieftin marijuana CBD care arată foarte bine, dar căreia îi lipsește THC.
Pentru a da unei astfel de plante un efect narcotic, oamenii o impregnează cu fentanil și alte substanțe.
+ fentanilul îl face pe client să revină pentru mai mult și mai mult.
Desigur, acum există o nouă alternativă la THC - HHC, are un potențial cu 20-25% mai mic decât THC și până acum este legală în majoritatea țărilor europene, dar nu toată lumea o are în stoc și continuă să impregneze iarba CBD sau iarba agricolă care arată ca marijuana adevărată.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Ați văzut de fapt acest lucru în practică?

Sunt de acord cu @spanara că un fumător de iarbă experimentat va ști imediat dacă arde cânepă vs iarbă.

Am un coș de HHC-O, dar nu l-am încercat încă, îl păstrez pentru o zi ploioasă (eu nu prea fumez iarbă)
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
În țările CSI, seria UR-144 sau JWH este adăugată la marijuana slabă. Pot spune cu siguranță că canabinoizii sintetici precum (ur144 / JWH-018) sunt aproape imposibil de distins de cei naturali. Singurul lucru este o intrare rapidă și o ieșire rapidă, dar dacă folosiți prelungitoare, efectul durează mai mult.

În ceea ce privește fentanilul, nu este nevoie de foarte mult, 1,2-1,5 mg de fentanil la 1 g de marijuana este suficient pentru ca efectul să nu fie puternic resimțit, iar persoana să se obișnuiască cu produsul și să devină dependentă.
În orice caz, nu cred că este corect, așa că nu recomand să faceți acest lucru.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Nu intenționez să fac acest lucru - doar că testez deja diverse substanțe pentru fent și acum mă gândesc că trebuie să testez și rezerva de iarbă a fiului meu. Testele Fent vor deveni un hobby costisitor pentru mine...
 

spanara

scammer
Joined
Dec 21, 2022
Messages
33
Reaction score
15
Points
18
Deals
9
chestia cu iarba cbd este că miroase a cânepă...
deci ar putea fi un lucru, dar un fumător "adevărat" ar detecta acest lucru imediat.
 
Top