Question Looking for a vendor Gamma-butirolactonă GBL/GHB

evolutionzzz

Don't buy from me
Member
Joined
Aug 10, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Scopul urmărit este obținerea de GBL sau GHB. Oricine citește acest lucru știe toate problemele care vin cu asta. Deci, în căutarea unui ajutor.
Deci, clienților mei nu le place BDO, când spun nu le place, vreau să spun că îl URĂȘTE. Cu toate acestea, ei par să iubească GBL & GHB, desigur (cine știe)
Oricum, știm cu toții că devine din ce în ce mai dificil să pui mâna pe el, mai ales fără a fi înșelat de zeci de ori mai întâi. Această postare urma să întrebe cum să o sintetizeze, dar nu sunt chimist, am ZERO cunoștințe în acest domeniu și îmi imaginez că orice încercare pe care aș face-o ar duce la incendiu. O mulțime de foc. De asemenea, nu vreau/nu pot să plătesc suma ridicolă de peste 1500 de dolari pentru care oamenii o vând pe majoritatea acestor piețe.
Înainte de a fi inundat cu oferte de la oameni spunându-mi să Western Union / trimite Bitcoin / etc... Nu ne pierdeți timpul amândurora. Orice tranzacție pe care o fac, va fi printr-o platformă de plată, cum ar fi piața breaking bad. Ceva cu un serviciu de escrow, nu sunt prost și NU EXCEPȚII...

Idei pe care trebuie să le obțin:
1) Doar să-l cumpăr. Desigur, acest lucru ar fi ideal, pentru a găsi un furnizor care poate fi de navigare și a vedea acest post. Dar nu sunt foarte optimist. DIN NOU, NU CUMPĂRÂND BDO.
2) Găsirea unei modalități de a-l comanda de la Sigma Aldrich sau de la un distribuitor al acestora. Am încercat să creez un cont folosind o afacere legală, dar nu a mers. Mai ales la prețul la care îl vând, aceasta ar fi calea ideală. Am văzut pe cineva sugerând unei alte persoane de aici să treacă printr-o companie care cumpără de la Sigma Aldrich, dar încercarea mea a eșuat (au refuzat-o pentru că au spus că nu expediază în Statele Unite, dar îmi imaginez că ar fi refuzat-o oricum din cauza problemelor juridice) Poate cineva cunoaște o persoană/companie care are capacitatea de a cumpăra de la ei și vinde pe o piață darkweb?
3)Synthesis.... Îmi place să cred că sunt foarte inteligent și plin de resurse... Ceea ce înseamnă, de asemenea, că îmi cunosc limitele. Există un proces care ar putea fi făcut de un amator fără laborator și fără cel mai mare buget?
4) Separarea de un produs legal... Știu că există produse legale cu GBL în ele. Există un produs care să fie în mare parte GBL, ieftin și cu care să fie relativ ușor de lucrat? Prin ușor mă refer la: separarea prin încălzire/congelare sau utilizarea unui produs chimic sau altceva pentru separare.
5) GHB în formă uscată/de cristal: Am văzut un vânzător care avea GHB în formă de cristal? În acest fel, expedierea ar fi mult mai ușoară și ei susțin că puteți folosi apă distilată și atât. Prețul lor nu este la fel de rău ca GBL de pe piață, dar este încă mult prea scump.

În cele din urmă, încerc să obțin GBL sau GHB 5-10L la un preț decent. Și o ultimă dată pentru toți spammerii, nu sunt interesat să cumpăr BDO.
 

JohnWebb

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 17, 2022
Messages
39
Reaction score
45
Points
18
Cum rămâne cu ruta GABA în GHB, dehidrogenarea 1,4-BDO în GBL sau sinteza GHB din tetrahidrofuran? Nu cred că este atât de complicat.
Uitați-vă AICI - poate vă va ajuta.
 
Last edited:

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Voiam să spun că este posibil ca GHB să fie una dintre cele mai ușor de realizat sinteze, imediat după extracțiile din plante!
 

Cranston

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2023
Messages
76
Reaction score
44
Points
18
De la GBL la GHB este într-adevăr foarte ușor. Iar GBL este încă legal în multe părți ale lumii. Poate fi cumpărată ca detergent. (De fapt, este un detergent foarte bun)
OMS a discutat despre interzicerea GBL, dar a decis să nu o facă.
 

Inferior

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 18, 2023
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
în europa este ieftin și ușor de obținut pe clearnet look indusclean și site-uri de genul acesta
Este posibil să utilizați serviciul de expediere prea dm mine dacă aveți nevoie de mai multe informații Este ușor
 

PNicole

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 18, 2023
Messages
18
Reaction score
28
Points
3
Iată un sfat: există o modalitate de a obține produse de curățare industrială care vor conține până la 80% GBL, restul fiind nafta și alți solvenți nepolari. GBL este un degresant și este greu de înlocuit. Pentru a obține GBL, trebuie să treceți prin companii legale și să solicitați fișele tehnice de securitate și toate documentele de siguranță. Pe etichetă nu va scrie "GBL cleaner" sau ceva stupid. Va fi un degresant.

Ei nu vă vor da procentul exact, ci va fi un interval. De obicei, 60-80% și este posibil să fie 80%. Ați putea pierde timpul făcând distilații fracționate, tratamente cu carbon și filtrare prin celită, dar în final, dacă aveți o idee despre cantitatea de GBL din amestec, pur și simplu adăugați cantitatea de apă necesară pentru produsul GHB concentrat finit. Cred că a fost 3 X (nu-mi amintesc din vârful capului).

Apoi, stratul nepolar va pentru pe partea de sus. A fost surprinzător de ușor de separat. Se adaugă NaOH necesar în formă solidă pentru a se transforma în GHB. Asigurați-vă că niciunul dintre "adulteranții" din formulă nu ar putea fi solubil în apă. Rețineți, există o mare diferență între cuvântul Degreaser și "GBL" pentru listele de ambalare. Oricum ar fi, trebuie să fiți întotdeauna precauți.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Se pare că aveți nevoie de Multi Gel Remover®

Este GBL și doar celuloză.
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
U ai o resursă bună și o modalitate de a o separa?
Cred că atunci este singurul brand care poate fi achiziționat mai mult apoi mai puțin ușor / legal.
Nu am găsit o alternativă mai bună...
 
View previous replies…

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Aveți un tutorial?
 

Chemical Ali

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 27, 2023
Messages
12
Reaction score
4
Points
3
Foarte ușor de sintetizat. Cineva a menționat calea de transformare a GABA în GHB. Aceasta se numește reacția Sandmeyer BTW.

SWiM poate susține această recomandare, el însuși o face în mod regulat ca sare de sodiu (cristale de Na-GHB).

Cu stimă,
Ali
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Ghb pulbere, doza este foarte necunoscută pentru mine, se pare că trebuie să luați o mulțime, pentru a obține efecte, oamenii încearcă 3grame, și se plâng cu nici un efect, ulei cu alcool funcționează foarte bine.
 
Top