Sinteza heroinei din morfină

depot1223

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 1, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Acest lucru este furat din erowid post a fost făcut de un tip pe nume samson. Am pus o întrebare de bază și tipul nu avea nicio idee despre ce vorbește.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Unii membri de aici provin de pe forumuri mai vechi care au fost închise, iar noi vă aducem informațiile de atunci în prezent, cu mai multe informații și sinteze mai bune

C. R. Alder Wright în 1874 a fost primul care a făcut-o și uită-te la noi acum așa că tehnic erowid a copiat-o la fel de bine
 

Salvador

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 11, 2024
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
G.Patton Big
Îmi puteți spune cantitatea exactă de cloroform? Mulțumesc.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
aproximativ x5 din încărcătura lotului în grame
 
View previous replies…

Salvador

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 11, 2024
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Pentru fiecare kilogram de morfină bază, cât de mult cloroform trebuie adăugat?
 

YenaneY

Don't buy from me
Resident
Joined
May 8, 2024
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
Pot utiliza etanol în etapa 9?
 

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Ce se întâmplă dacă folosesc acid acetic glacial? Voi obține 6-monoacetilmorfină în loc de diacetilmorfină?
Și aș putea înlocui cloroformul cu diclormetan? Cred că da...

Ce se întâmplă atunci când nu pot pune mâna pe anhidridă acetică?
Aș putea pune un extractor soxhlet între balon și reflux, umplut cu un manșon de extracție plin cu o sită moleculară și apoi să folosesc acid acetic glacial în loc de anhidridă acetică? Sita moleculară ar trebui să absoarbă apa, astfel încât acidul acetic glacial să se deshidrateze, iar anhidrida acetică să fie produsă în timpul reacției și veți obține diamorfină (heroină) folosind acid acetic glacial în loc de anhidridă acetică. Ce părere aveți?
 

AcidBase

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 2, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Sunt curios. De ce este alcoolul etilic, eterul dietilic și HCL utilizate împreună pentru a converti baza în sare Hcl?
Ori de câte ori am transformat baza în Hcl, am folosit întotdeauna doar o soluție de Hcl diluată până când baza s-a dizolvat, am filtrat resturile și apoi am lăsat apa/hcl să se evapore, ceea ce m-a lăsat cu heroină hcl.

Care este avantajul de a folosi alcool etilic și eter dietilic cu hcl pentru a forma heroină hcl vă rog?
 

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
98
Reaction score
64
Points
18
Se pare că H.hcl nu este solubil în acest amestec de solvenți și poate precipita, astfel încât timpul de producție scade foarte mult prin omiterea evaporărilor, dar nu sunt 100% deoarece nu am făcut acest lucru
 

AcidBase

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 2, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Ah, are sens. Să sperăm că putem obține o confirmare.
 
Top