Question Cât de dificil este să importați pastă de bază de cocaină sau clorhidrat de cocaină din America Latină în Europa?

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Cât de dificil este să evitați controalele vamale și să găsiți un contact serios și legitim (fără a fi înșelat) la origine care este dispus să exporte în Europa?
vă mulțumesc tuturor!!
 
Solution
Rise of Coke Labs in Europe Signals ‘Death’ of the Smuggled Cocaine Brick

New article from vice, it says the cocaine is almost undetectable in plastic and if the person that receive the cocaine in Europe is caught is hard to proof that she knew that the product was impregnated with cocaine.

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Ce spuneți de ceaiul de coca mate de coca sau hoja? Cât de greu este ca acesta să fie trimis reambalat ca un alt tip de "ceai"?

Aș fi interesat de asta dacă cineva poate indica un site care nu este o înșelătorie sau să mă ajute aici.
 

auc

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Apr 30, 2023
Messages
73
Reaction score
18
Points
8
Metodele de expediere sunt prea multe și aproape toată lumea le cunoaște în țara mea. Ceea ce trebuie să aflați este dacă frunza de coca este legală sau ilegală pentru export atât în țara mea, cât și în țara dumneavoastră. Dacă este pentru a produce produsul pe care mulți îl doresc, ar fi imposibil de transportat din cauza cantității de frunze de coca care ar fi utilizate și, deoarece este de origine vegetală, trebuie să îndepliniți prea multe cerințe și să aveți o companie care să declare utilizarea și taxele, dar din câte am înțeles, este ilegal să exportați
 
View previous replies…

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Mulțumesc @auc pentru toate aceste informații. Pentru mine aș dori să fac o cantitate personală mică. 1 kg de frunze ar fi suficient. Nu mă ocup de vânzare, doar chimia mă interesează foarte mult. În țara mea, orice are legătură cu coca, cu excepția cazului în care este "de-cocanizat", este ilegal.

De aceea am întrebat: cred că frunza măcinată ar fi mult mai puțin cercetată decât cocaina în sine. Ar fi ușor să-i spun "ceai verde" și să-mi încerc norocul cu vama. La fel ca la comanda oricărui alt pachet de droguri, cred, va exista întotdeauna un risc inerent, dar cheia este întotdeauna ceea ce facem pentru a-l minimiza.
 

auc

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Apr 30, 2023
Messages
73
Reaction score
18
Points
8
Totul este posibil în viață, ar trebui să încerci. Îți recomand doar să nu dai informații despre reședința ta. 1k de frunze este nimic pentru a produce coca dacă acesta este scopul de a obține aproximativ 1kl de coca aveți nevoie de mai mult de 36 arroas de frunze că fiecare arroa este 25kl Sper că m-ai înțeles
 

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Da, știu că această frunză de 1 la 1,5 kg produce aproximativ 10 g +- dacă raporturile sunt corecte.
 

sadow

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
107
Reaction score
63
Points
28
Deals
11
Cred că ajunge, vama nu se uită la toate pachetele și mai puțin în țara de origine

Caut pe cineva care să-mi trimită 7 grame
 

auc

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Apr 30, 2023
Messages
73
Reaction score
18
Points
8
Ei sunt scanerele, în câteva secunde știu că un produs organic trece prin spatele colorat și îl revizuiesc, este foarte ușor de detectat. Trebuie să vedeți cine este îndrăznețul care vă poate trimite 7g, nu este rentabil pentru atâta febră
 
View previous replies…

sadow

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
107
Reaction score
63
Points
28
Deals
11
toate pachetele nu sunt scanate, este imposibil, cu excepția literelor
 

kamikaze3030

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇷
Joined
May 22, 2023
Messages
38
Reaction score
21
Points
8
Nu au suficienți angajați pentru a inspecta pachet cu pachet, imaginați-vă cantitatea de comenzi care trec pe zi pe la vamă. Unele pachete sunt confiscate, dar marea majoritate trec. Eu cred.
 

auc

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Apr 30, 2023
Messages
73
Reaction score
18
Points
8
Ei bine, dacă credeți că este atât de ușor, ar trebui să încercați 😉 În ceea ce mă privește, ne-am săturat să facem multe lucruri și știm cum funcționează aceste probleme în țara noastră, așa că pot contrazice pe oricine crede că este atât de ușor. Vă invit să o faceți pentru că eu nu o fac. Eu aș face-o și că am totul mai ușor și mai accesibil
 

auc

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Apr 30, 2023
Messages
73
Reaction score
18
Points
8
Ei bine, dacă credeți că este atât de ușor, ar trebui să încercați 😉 În ceea ce mă privește, ne-am săturat să facem multe lucruri și știm cum funcționează aceste probleme în țara noastră, așa că pot contrazice pe oricine crede că este atât de ușor. Vă invit să o faceți pentru că eu nu o fac. Eu aș face-o și că am totul mai ușor și mai accesibil
 

auc

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Apr 30, 2023
Messages
73
Reaction score
18
Points
8
complet fals
 

sadow

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
107
Reaction score
63
Points
28
Deals
11
Eu plătesc transportul și materialul și dau o adresă unde să îl primesc în Europa dar nu pot face

dacă ajunge bine dacă nu atunci nimic hahaha îmi țin gura dar mă îndoiesc că TOATE scrisorile și coletele sunt înregistrate
 

sadow

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
107
Reaction score
63
Points
28
Deals
11
Eu plătesc transportul și materialul și dau o adresă unde să îl primesc în Europa dar nu pot face

dacă ajunge bine dacă nu atunci nimic hahaha îmi țin gura dar mă îndoiesc că TOATE scrisorile și coletele sunt înregistrate
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Bulksplit plicuri de expediere?,to usa possible?
 

auc

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Apr 30, 2023
Messages
73
Reaction score
18
Points
8
Pașii care se urmează sunt: ajunge la vamă, trece printr-un scanner dacă se vede că este ceva prăfuit și dă un ton în scanerele de pe ecrane se verifică că simplu fără să se spargă etichetele pun mai multe modalități printre acestea această mașină care este mai punctuală și câinii antidrog verifică constant mirosurile, aici este un alt nivel de verificare, de aceea știm că practic totul cade
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Scanere de urme, prima etapă, și ultima, nu au nevoie de câini.
 

auc

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Apr 30, 2023
Messages
73
Reaction score
18
Points
8
câini sunt necesare brusc în țara lor care nu se ocupă de această problemă. ca în țara noastră există tot felul de controale
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Aveți [Reship Repacking] Companies] în Columbia,pentru expedieri internaționale către Europa?
 
View previous replies…

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Aveți posibilitatea să predați pachetul curierului?
 

auc

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Apr 30, 2023
Messages
73
Reaction score
18
Points
8
Am posibilitatea de multe lucruri, dar repet că nu este profitabil pentru noi
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Everybody nows thouse machines nothink new.Does it possible convert to diffrent cas product?and send to China,and from china to europe?
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Fantasy form,,,,Convertiți în formă de bază și amestecați cu, lipici epoxidic acetonă, cumpărați două, protectori de ecran cu lumină albastră pentru computere,sticlă călită și lipiți împreună, pentru a face transparent. pe 4corners aplicați adevarat lipici epoxidic, nu amestecat cu formă de bază, sa exotic nu ieftin.
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Creșterea laboratoarelor de cocaină în Europa semnalează "moartea" cărămizii de cocaină de contrabandă

Un nou articol din Vice, în care se spune că cocaina este aproape nedetectabilă în plastic și că, dacă persoana care primește cocaina în Europa este prinsă, este greu de dovedit că știa că produsul era impregnat cu cocaină.
 

auc

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Apr 30, 2023
Messages
73
Reaction score
18
Points
8
În cauciucuri a fost camuflată, dar această modalitate este deja veche și în această toamnă au căzut aproape toate tipurile de forme de expediere, deoarece aici sunt foarte bine pregătiți pentru această problemă. Și dacă credeți că este ușor, cei care văd această problemă de expediere ca fiind foarte ușoară ar trebui să încerce. Succes.
 
Solution
Top