Cum să comandați precursori/echipamente în siguranță?

purple_rain

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
15
Reaction score
2
Points
3
Ar trebui să folosesc un nume fals? Nu pot folosi adresa altcuiva decât a locuinței mele, dar este sigur să folosesc adresa mea de acasă? Ar conta dacă aș cumpăra sticlărie simplă (pahare, baloane, condensatoare de reflux etc.) de pe eBay sau amazon?
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Sticlăria nu este o problemă și nici nu este ilegală, deci cred că sunteți în regulă. De asemenea, nu sunt sigur ce înțelegeți prin "precursori" în acest caz, dar dacă vă referiți la compuși care sunt clasificați prin lege drept precursori, nu veți putea cumpăra majoritatea acestora decât dacă aveți un intermediar într-o companie de chimie care vi le poate obține. De asemenea, nu orice companie de chimie poate produce precursori. De obicei, aceștia sunt vânduți doar companiilor de farmacologie, de exemplu. Nu puteți comanda precursori fără licență. De asemenea, dacă comandați substanțe chimice, eu nu aș folosi un nume fals. Acesta este tipul de lucruri care te pun pe o listă de supraveghere - folosirea unui nume fals și comanda la adresa ta. Pentru polițiști acest lucru sună ca și cum ai ascunde ceva. Găsiți o utilizare legitimă pentru substanțele chimice pe care le comandați. Dacă sunteți întrebat despre asta, spuneți-le.
 

purple_rain

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
15
Reaction score
2
Points
3
Vă mulțumim pentru sfat. În ceea ce privește întrebările dumneavoastră - când am spus precursori, m-am referit la lucruri precum acetonă, izopropanol, hidroxid de sodiu etc. Lucruri de care aș avea nevoie pentru sinteza amfetaminei. Am găsit multe listări ale acestor substanțe chimice pe eBay și m-am gândit că ar fi suspect dacă cineva le-ar cumpăra.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Din câte știu eu, chiar dacă plătiți cu un card de credit, banca dvs. nu poate vedea ce ați comandat exact și de la ce vânzător, cu condiția ca piața sau furnizorul de plăți (portalurile web terțe pe care unele site-uri web le utilizează pentru a procesa plata, de obicei sunteți redirecționat către o pagină separată unde introduceți informațiile privind cardul de credit) să nu furnizeze aceste informații suplimentare voluntare care nu sunt necesare pentru a efectua plata. Piețele precum Ebay sau, de regulă, orice piață de origine chineză nu le furnizează. Dacă comandați acolo, plata este trimisă mai întâi într-un cont deținut de piață, iar apoi aceasta o transmite vânzătorului, ceea ce înseamnă că, dacă comandați ceva "suspect", cum ar fi substanțe chimice, banca dumneavoastră nu poate vedea că ați comandat de fapt o substanță chimică, ci doar că ați comandat ceva de pe Ebay.

Cu toate acestea, ambalarea este la latitudinea vânzătorului! Comandarea de produse ilegale este riscantă, în special atunci când pachetul trece de o jurisdicție la alta în timpul transportului (când pachetul merge din UE în SUA sau invers), caz în care este verificat de vamă. Dacă eticheta conține numele unei substanțe chimice ilegale, acestea o vor confisca. Același lucru se întâmplă și atunci când o recunosc sau conținutul pachetului pare suspect în general atunci când este scanat. Cu toate acestea, din experiența mea, vânzătorii de produse chimice se pricep destul de bine să eticheteze pachetele sub alt nume pentru a evita suspiciunile. Ei fac acest lucru chiar și în cazul produselor chimice legale. Dacă evitați vânzătorii și piețele cu suspiciuni clare, ar trebui să fiți în regulă. Puteți întreba pe acest forum, de obicei cineva care a comandat deja de acolo poate verifica legitimitatea. Eu însumi nu comand niciodată produse chimice din afara jurisdicției mele generale și nu am avut niciodată o problemă din această cauză.

Nu vreau să mă iau de tine pentru ceva atât de minor, dar substanțele chimice pe care le-ai menționat nu sunt "precursori". Un precursor este o substanță chimică care este un element fundamental în sinteza finală sau penultima (a compoziției formate din grupuri funcționale și atomi aranjați într-un mod direct aplicabil în sinteza compușilor ilegali). Un precursor este, în general, modificat (extins sau redus) pentru a produce un compus ilegal. Chestii precum NaOH sau IPA sunt solvenți care creează doar condițiile necesare pentru ca precursorul să reacționeze. Spre deosebire de precursori, aceștia sunt de obicei interschimbabili, oferind același rezultat sau un rezultat apropiat. Astfel de solvenți, cu o gamă extrem de largă de aplicații, sunt de obicei legali și complet nesuspecți. Din experiență, vă recomand să pregătiți întotdeauna o explicație pentru o utilizare legitimă a oricărui produs chimic pe care îl comandați. Chiar și atunci când sunteți suspect ulterior, puteți evita urmărirea penală dacă faceți să pară că le-ați folosit în mod legitim.

Mă bucur să văd un alt chimist clandestin printre noi. Călătorie plăcută. Deducând din întrebările tale, bănuiesc că ești abia la început în această călătorie, așa că, ca un sfat prietenesc, așteaptă-te ca lucrurile să o ia razna. Nu credeți că puteți evita toate greșelile sau consecințele. Dacă nu ai așteptări ireale, nu poți fi dezamăgit, așa cum am spus.
 

general

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 14, 2023
Messages
40
Solutions
2
Reaction score
18
Points
8
Văd răspunsuri ur întotdeauna, răspunzând people.just FYI Cred că u face o treabă foarte bună face o mulțime de sens pe tot ce am văzut până acum.im aici pentru a învăța așa că am plăti o mulțime de atenție la tot ceea ce oamenii cer sau spun...
 
View previous replies…

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Mă bucur că activitatea mea v-a ajutat în vreun fel. Mă gândesc mereu la momentele în care eram la început de drum și îmi amintesc că îmi doream ca cineva să-mi spună astfel de răspunsuri sau să-mi ofere îndrumare, așa că asta încerc să fac.
 

general

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 14, 2023
Messages
40
Solutions
2
Reaction score
18
Points
8
Asta e grozav omule! Am început de la zero too.its a fost un pic minte boggling, capul meu se transformă în ciuperci de la wikipedia și msds date cramming.I figura despre un alt 6months de cumpărare tot ce am nevoie și de studiu și eu ar trebui să fie? Gata pentru a încerca unele pași de copil de synth.lol.damn eu ar fi trebuit să fac acest lucru 30 de ani în urmă omule! Lol.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Îmi place la nebunie cum aduni echipamentul în timp. La început e ca un mic proiect în care vrei să faci metamfetamină, dar apoi se transformă într-un laborator clandestin de elită cu tot felul de echipamente care sunt uluitoare. Când oamenii aud de laborator clandestin, le vin în minte pseudolaboratoarele de metamfetamină de rahat, dar apoi te uiți la laboratorul tău și te întrebi ce? Este chiar real? Cum se face că acest laborator ilegal arată ca unul legitim...
 

general

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 14, 2023
Messages
40
Solutions
2
Reaction score
18
Points
8
la naiba, ai nimerit bine afirmația asta!!! nici măcar nu sunt sigur că intenționez să fac, citez, "metamfetamină" sau că sunt destul de deștept. factura mea de la amazon a explodat și îmi renovez spațiul mic ca să încap în el. orice poate crea dependență, chiar și fără un ''efect dorit''. m-am gândit la asta de ani de zile și am dovedit că e adevărat. dacă aș spune chestiile astea unui psihiatru, m-ar eticheta cu o tulburare de anxietate bogas.intențiile mele sunt foarte concentrate într-o direcție pe care alții probabil că nu ar înțelege-o. în ceea ce privește ceea ce ați spus, poate că abordarea unui laborator dintr-o stare de spirit mai superioară face lucrurile mult mai legitime în vizionare, nu sunt foarte sigur. un lucru este sigur, nici o gaură în fund nu mă ia într-o "înșelătorie fără navă". este adevărat că "nu am un produs, dar sunt într-o posibilă direcție spre ceva! vedeți răspunsul meu, dacă vreți, la "supa de orez brun", puteți vedea atunci dilema mea problematică.
 

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
Mi-am cumpărat cam toată sticlăria și echipamentul de laborator de pe amazon și ici și colo unele lucruri de specialitate de pe ebay. Am fost un chimist amator timp de mulți ani, există mulți oameni care fac acest lucru, ca să nu mai menționez că sticlăriile nu reprezintă o amenințare pentru DEA, ci chimicalele asupra cărora se concentrează. Nimeni nu a întrebat vreodată despre nimic din ceea ce am cumpărat vreodată.

Dar în ceea ce privește cumpărarea chems de la amazon? youre bun pentru a merge... Ei nu vând nimic discutabil, deci este destul de sigur. Se pare că există o mulțime de chestii moderat ilegale pe ebay, cum ar fi iodul, sau ocazional LiAlH4 apare sau ceva de genul ăsta... Nu știu cum să vă sfătuiesc. Sunt destul de sigur că este în regulă. totuși. Unele companii greșesc, cred, sau nu se descurcă, companii mai mici din experiența mea. Ei vă permit să cumpărați ceva care, de obicei, considerat ceva theyd vinde doar pentru întreprinderi sau nu va expedia la o adresă rezidențială. De exemplu, pentru a cumpăra bromoetan, trebuie să dețineți o licență cam peste tot pe internet, dar după ce am căutat suficient, am găsit unul care nu necesită o licență sau care nu l-a clasificat ca fiind un produs rău sau așa ceva. Am cumpărat-o de la ei o singură dată și nu o cumpăr în cantități suficient de mari pentru a speria pe cineva, așa că este puțin probabil să fie o problemă (cam 250-500 ml o singură dată). Dar chestiile grele, cum ar fi chimicalele de pe lista 1 a DEA, sau oricare ar fi organizația din țara ta, uită de ele..... te pricepi să-ți sintetizezi propriile chestii. Deci, când vine vorba de chimicale, atunci trebuie să fii mai strategic....

Sunt într-o situație unică, sunt destul de norocos să am un magazin de produse chimice de școală veche în apropiere. Ei vând în principal la colegii și întreprinderi locale. Nu sunt prea frecvente de când există internetul. Dar am petrecut câțiva ani acolo și au ajuns să mă cunoască ca fiind doar un chimist de curte/amator/hobby, și am fost în mod legitim acest lucru pentru un timp.... Așa că atunci când a venit timpul să mă apuc de chestii amuzante, să achiziționez chestii moderat de dificile, cum ar fi nitritul de sodiu, borohidrida de sodiu și chiar permanganatul de potasiu, a fost ușor, au fost de genul "sigur, poftim, distrează-te, ce faci de data asta?" **insert minciună bine gândită și descriu o reacție care ar fi folosită într-un lucru stupid la nivel de colegiu care te face să arăți ca și cum ți-ai pierde timpul cu ceva stupid** .... Îți vei găsi calea.

de asemenea, da acest lucru o lectură pentru unele elementele de bază. Este din anii '90, dar abordarea este încă suficient de similară pentru a fi încă cu siguranță relevantă.
https://alraziuni.edu.ye/uploads/pdf/Loompanics-The-Construction-And-Operation-Of-Clandestine-Drug-Laboratories.pdf
 
Last edited:

purple_rain

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
15
Reaction score
2
Points
3
Mulțumesc omule, voi arunca o privire pentru a încerca să găsesc câteva magazine de produse chimice. Ești în SUA, pentru că îmi imaginez că astfel de magazine sunt mai ușor de găsit decât acolo unde locuiesc eu în Europa.
 

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
Da, am..... China are totul, deși... în special sticlărie. sunt pe ebay o mulțime...
 

general

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 14, 2023
Messages
40
Solutions
2
Reaction score
18
Points
8
Hei, mulțumesc pentru reply.boy mă simt ca un idiot hellva pe forum, dar im aici pentru drum lung.i nu renunța pentru nimic atunci când am capul meu stabilit pe ceva.... nu sunt sigur dacă ar trebui să spun acest lucru sau nu??.I poate râs off forum.lol.but my story is the ''''law luat de la mine în 2011 ceva''' am nevoie pentru a funcționa.doctorii nu au avut niciodată răspunsul și mi-am pierdut răbdarea cu ei ignoranți.lol.sunt mult mai smater decât ei, dar nu sunt sigur că sunt destul de inteligent pentru asta!.doar teorii am, ce substanță a fost și ultimii ani au fost un iad încercând să ''urmăresc fantoma a ceea ce a fost!''Sunt de cumpărare lucruri o bucată la un moment dat, dar băiete este greu în această țară a mea. mintea mea se transformă în terci de la toate datele pe care le suge în ea. râs... am o metodă definită la nebunia mea în ceea ce privește ceea ce am cumpăra mai întâi și ceea ce am studia mai întâi.'''Mulțumesc u pentru link-ul om'''' am citit totul în aceste zile!!! Am putea fi găsit un catâr chimic, ca'' niciodată să doarmă '' a pus-o, iubesc acest termen. achizițiile mele amazon au mers nebun om... râde în cele din urmă mă simt ca un măgar real pentru a pune întrebări pe aici, eu sunt un pește foarte mic într-un iaz hellva mare!!!
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Ați fi surprinși să aflați ce sunt capabili să facă unii oameni pe care eu i-aș considera idioți. Adică, chiar și un simplu pseudo preparator de metadonă este destul de interesant și complex din punct de vedere chimic.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
662
Points
93
Achiziționarea de reactivi de echipamente este sarcina principală a oricărui laborator. Aceasta este o etapă foarte importantă de lucru la care puteți atrage atenția serviciilor speciale de control al drogurilor. Reactivii și echipamentele pot fi comandate în China sau cumpărate în regiunea dumneavoastră. Multe depind de țara în care lucrați. Voi încerca să scriu instrucțiuni pentru aprovizionarea în siguranță a laboratorului cu reactivii și echipamentele necesare în viitorul apropiat.
 

dazrich

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Bună, membru nou, prima postare.
în Marea Britanie, nu știu dacă mai este disponibil pe ebay, cineva pe care îl cunosc a cumpărat nitrat de potasiu, pulbere de sulf, apoi 2 luni mai târziu fitil de tun.
El a urmărit videoclipuri pe youtube, despre a face pulbere neagră, și pentru că ingredientele au fost pe ebay, a crezut că nimeni nu ar fi uitam, ca el a cumpărat de la vânzători diferite și au fost anunțate pentru alte utilizări
când a comandat fitil de tun, o săptămână mai târziu a avut tot felul de autorități, cum ar fi poliția / de eliminare a bombelor vin prin ușa lui și a găsit 76g pulbere neagră.
4 ani pentru deținere de substanțe explozive!
 

auc

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Apr 30, 2023
Messages
73
Reaction score
18
Points
8
Pmk 13605 48 6 dacă este controlat
PMK 28578-16-7 nu este controlat sau este?
 

Macondor

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
42
Reaction score
8
Points
8
Presupun că 28578 nu este controlat, dar. vreau să știu dacă este sigur să cumpăr oricum acest lucru în SUA de la furnizorul ABio sau laboratoarele 2cb..etc. și borohidură de sodiu. câte kilograme sau grame pot avea dar în SUA, vă rog, dacă cineva știe acest lucru?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
O mare parte din ceea ce am citit mai sus este greșită din punct de vedere faptic, iar alte lucruri mi se par incorecte, dar sunt opinii. Ați spus precursori, dar lista dvs. conținea solvenți și reacții. Cumpăr acetonă pură de la Dollar General pentru 3,50 $/ 16 oz cu bani lichizi acid sulfuric, acid clorhidric, hipoclorit de sodiu, hidroxid de sodiu, xilenă, toululină, eter de petrolși o mulțime de alte substanțe chimice pot fi cumpărate cu bani lichizi de la magazinul de hardware, piese auto și Walmart. Unele dintre ele ar putea necesita distilare sau extracție. Amazon vinde chestii ilegale. Am cumpărat un gram de harmalibe hcl de pe Amazon luna trecută. Au urmărit și precursorii. Ebay și Etsy vând, de asemenea, contrabandă. Nu am de gând să spun că este sigur. Cumpărați tot ce puteți în numerar, sau utilizați un card de debit preplătit.
 

Mynoghra

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 30, 2023
Messages
9
Reaction score
3
Points
1
Destul de ieftin! În țara mea puteți obține 60% doar cu aproximativ 15-20 USD/Litru :( și probabil veți fi pus pe o listă de supraveghere.
 

Mynoghra

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 30, 2023
Messages
9
Reaction score
3
Points
1
Sunt blocat cu distilarea 30% sau mai puțin OTC Acetone :( Nu este ieftin și nici nu este prea practic, dar este ceea ce am...
 
Top