AM NEVOIE DE SFATUL TĂU PENTRU TELEFOANE!

PabloEmilio

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 28, 2024
Messages
8
Reaction score
5
Points
3
Bună ziua băieți, așa că am foarte nevoie de ajutorul și sfatul dvs. cu privire la afaceri, așa că vreau să încep o afacere cu deaddrops în țara mea în piața telegramă, așa că am nevoie de opinia dvs. am câteva întrebări vă rog să ajutați

Ce fel de telefoane să folosesc cel mai bine?

Ar trebui să cumpăr telefoane din altă țară?

Ar trebui să cumpăr și cartele SIM din altă țară? (Pentru internet)

Ce fel de vpn e mai bine să folosesc la serviciu?

Câte telefoane ar trebui să cumpăr? (Unul pentru telegramă, altul pentru păstrarea fotografiilor și a locațiilor obiectelor?)

Ce portofel este cel mai bun și mai sigur de folosit?

Portofel de deschis pe nume propriu sigur?

Dacă există vreo aplicație pe care o puteți păstra acolo o fotografii și locații care, dacă ceva greșit cu un singur clic pentru a șterge totul?


ORICARE DINTRE SFATURILE DVS. DE AJUTOR VOI FI FOARTE RECUNOSCĂTOR FRAȚILOR
 

NucleuZ

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 3, 2024
Messages
47
Reaction score
10
Points
8
look Bro

fiecare telefon cu edge + 5 g
are backdoors ) Android IoS

principala modalitate de a fi în siguranță

nu salvați / sincronizați lista de contacte
nu folosiți memoria internă
nu folosiți telefonul
fără rețele sociale

numai jabber cu chei de criptare PGP 128bit
 

NucleuZ

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 3, 2024
Messages
47
Reaction score
10
Points
8
actualizare la ultimul pachet de securitate


Android 13 sau superior

ultima versiune IOS

sau utilizați cruptophone :)
 

PabloEmilio

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 28, 2024
Messages
8
Reaction score
5
Points
3
Care este mai bine să folosiți Android sau iOS?
 
View previous replies…

NucleuZ

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 3, 2024
Messages
47
Reaction score
10
Points
8
nucleul linux în ambele versiuni
 

NucleuZ

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 3, 2024
Messages
47
Reaction score
10
Points
8
ICloud are o criptare excelentă
 

NucleuZ

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 3, 2024
Messages
47
Reaction score
10
Points
8
dar cred că Huawei este mai sigur

nu au servicii Google

mai multă securitate
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
503
Reaction score
236
Points
43
Îmi place mullvad ca VPN în prezent (m-am cam săturat de căderea lui, așa că s-ar putea să schimb).

Serviciile de mesagerie bune sunt Session, signal și eu personal folosesc XMPP... (aș putea fi obosit de Telegram după ce CEO-ul a fost arestat)

Aș folosi un portofel XMR în locul oricărui portofel BTC
 

SimpleX

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 1, 2024
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Acesta este un subiect imens și foarte complicat. Aș putea scrie o carte despre, dar nu am timp. Pe scurt - dacă nu știți ce este un IMSI și un IMEI și cum să le ascundeți, și dacă nu știți ce sunt ping-urile silențioase, mai bine evitați telefoanele împreună. Folosiți un PC linux securizat pentru comunicații.
Dacă doriți telefoane securizate, fiți pregătiți să cheltuiți timp pentru a învăța, timp pentru a găsi furnizorii potriviți de telefoane și mulți bani. Nu folosiți niciodată telefoane comerciale din teacă.
 

marekzmarek

See my products
Seller
Language
🇬🇧
Joined
Mar 18, 2024
Messages
45
Reaction score
31
Points
18
Deals
11
@SimpleX ai citit postul? tipul are nevoie de informații despre telefonul securizat nu că tu nu ai timp să răspunzi frate.
 

marekzmarek

See my products
Seller
Language
🇬🇧
Joined
Mar 18, 2024
Messages
45
Reaction score
31
Points
18
Deals
11
utilizare telefon
folosiți orice cartelă sim a operatorului înregistrată pentru date aleatorii. dacă aveți nevoie cu adevărat, poate vă pot oferi ceva ;) totul depinde de ceea ce faceți. folosiți o cartelă sim întunecată doar pentru mesaje text și a doua pentru date false, nu conectați telefonul întunecat cu dvs. personal în nicio sursă (e-mail, social, prieteni, familie). folosiți vpn peste conexiunea tor. nu sunați, nu răspundeți, niciodată. păstrați numărul în secret, activați modul offline atunci când nu utilizați telefonul. încercați să configurați toate activitățile dvs. întunecate pentru a le face din sistemul de operare Tails actualizat cu datele telefonului. nu utilizați niciodată KYC pentru banii întunecați înainte de spălare. cel mai bun portofel anonim COLD pe care îl puteți găsi în electrum. întrebați, întrebați și întrebați din nou dacă nu sunteți sigur ce să faceți.
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
72
Reaction score
64
Points
18
Deals
13
DACĂ trebuie să folosiți un telefon, înlocuirea sistemului de operare cu cel din grafen (funcționează doar pe pixel, cred) este un bun început. Mi s-a spus că Purism Librem 5 ar fi interesant de analizat. Face afaceri pe o piață, deși, tails os sau whonix numai. Utilizarea unui telefon nu este o idee bună în general, dar dacă trebuie să comunicați, folosiți ceva de genul session, de preferință nu pe telefonul personal. Și dacă mergeți undeva pentru a face orice fel de afacere în afara zonei dvs., lăsați chestia aia acasă. Fiecare are propriul mod de a face lucrurile, dar dacă sunteți ca mine și paranoic doar pentru că, las locația, camera, microfonul etc. dezactivate tot timpul și activez datele și permisiunile pentru o aplicație sau orice altceva numai atunci când o folosesc în acel moment.
 

cofita666

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Apr 12, 2024
Messages
37
Reaction score
30
Points
18
Telefoane Blackberry 🤳 fără îndoială
 

Lakalatis88

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 23, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
5 $ din China, 2G este cel mai bun
BG4Axg7rcO
 

pshcrmth

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2024
Messages
60
Reaction score
14
Points
8
imo. sunt lucruri bune de avut + bineînțeles câteva telefoane fictive second hand cu eSIM.

SLU86QmjpO
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
503
Reaction score
236
Points
43
Un telefon kali linux arată bine. Mă întreb cât de utilizabil este ca telefon
 

pshcrmth

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2024
Messages
60
Reaction score
14
Points
8
Nu am încercat exact că unul de mai sus, dar a auzit o mulțime de opinii bune, și recenzii pare confirmarea este un dispozitiv decent :)
Personaly preferință mai robust stil telefoane ca CAT, Cubot sau Dodgee pentru mine trebuie să aibă datoria și idiot dovada la început ;)
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
503
Reaction score
236
Points
43
Minunat, mulțumesc pentru partajare!
 
Top