L-PAC (fenilacetocarbinol)

Enki777

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Bună ziua tuturor, sunt nou aici. Ar putea vreunul dintre voi, cei cu experiență, să împărtășească cu mine și cu alții care sunt interesați o metodă bună și eficientă de a produce acest precursor al efedrinei la domiciliu? Am benzaldehidă, drojdie, melasă și o găleată pentru fermentare alcoolică. Adun informații de ceva timp, am tradus un brevet (US6271008) în limba mea, precum și alte studii, sunt curios de acest proces, din păcate nu sunt familiarizat cu acest cod chimic avansat, îmi place când cunoștințele sunt oferite clar, iar majoritatea acestor studii sunt scrise în limbajul oamenilor de știință, este greu să sap în informații specifice, consistente, și nu aș vrea să stric ceva făcând ceva inexact, așa că îi rog pe cei cu experiență în această metodă să mă ghideze ca un părinte înțelegător de mână pas cu pas. Cred că acest lucru poate fi simplificat în instrucțiuni într-un stil similar (modelul de exemplu preferat):

Pentru a obține 100g de fenilacetocarbinol (prin metoda biotransformării) trebuie să:
1) adăugați x mililitri/grame de melasă într-o găleată, apoi adăugați (x) grame de drojdie
2) după 24 de ore, adăugați (x) mililitri/grame de benzaldehidă
etc.


Mă puteți ajuta să completez această instrucțiune într-un mod precis, astfel încât să îmi poată servi mie și altor persoane interesate să producă l-PAC în viitor? Sau am trecut cu vederea vreun fir care m-ar putea ghida ușor spre o soluție? Ajutați-mă să simplific această enigmă. Salutări!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Bună ziua, această biosinteză este destul de complicată. Este mult mai multe etape decât ați menționat mai sus. Dacă nu sunteți biolog sau chimist, merită să începeți cu alte metode de sinteză.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
în calitate de biochimist și chimist organic sintetic, mă simt obligat să vă spun că "arta" nu constă în punerea laolaltă a materialelor (și organismelor) și în asigurarea condițiilor optime pentru perioada de timp necesară, ci mai degrabă în extragerea moleculei țintă din amestec într-o formă suficient de pură
 

Enki777

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Dacă doriți, vă puteți extinde pe acest subiect. Aș fi foarte fericit să aflu ce cunoștințe aveți. Poate mi-ai putea recomanda câteva surse interesante din care îți extragi cunoștințele.
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
un vechi profesor mi-a spus exact același lucru folosind alte cuvinte, așa că nu este un citat, dar spune adevărul... Am prins doar sfârșitul forumului hive dar baza de date de rodiu a fost principala mea sursă de informații... Recomand foarte mult Vogel's practical organic chemistry ca manual de ghid precum și Pihkal an Tihkal evident.
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Trebuie să fiu de acord, în bioproducție, principala cheltuială odată ce aveți o tulpină funcțională este, de obicei, purificarea produsului. Cu toate acestea, cu L-PAC, acest lucru nu este atât de rău, nu aveți nevoie de coloane sofisticate sau altceva
 

Enki777

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Oh, ce răspuns frumos, sunt atât de curios cu privire la aceste cunoștințe, mulțumesc pentru asta. Verific cartea lui Vogel și, de asemenea, voi verifica Pihkal și Tihkal, văd că prima este o carte destul de lungă, dar mi-e foame de cunoștințe și creierul meu vrea să mănânce :)
 
Last edited:

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Odată am experimentat cu drojdie obișnuită, benzaldehidă și zahăr (melasă).
Și am obținut un L-pack.
Am restaurat L-pack-ul în diverse moduri.
În general, tehnologia funcționează, dar nu a primit o scară industrială.
 

Enki777

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Mulțumesc pentru răspuns. Voi testa performanța metodei bio-synth prin cunoștințele pe care le am despre fizica nucleară, am o idee foarte specifică despre aceasta. Ar fi minunat să împărtășesc rezultatul cercetării mele cu voi toți.
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
În plus față de ceea ce s-a spus deja, utilizarea drojdiei normale de bere/ panificație va duce la randamente scăzute. La scară industrială, acest lucru se face cu tulpini specializate obținute prin mutageneză și selecție. O creștere de 20 de ori a randamentului.

Oricum, voi veni cu un ghid detaliat cu privire la modul de a face acest lucru în următoarea săptămână sau două, dar unele tehnici foarte simplificate sunt totuși disponibile online.
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
ideea de tulpină este adevărată... probele optimizate sunt extrem de scumpe și nu sunt disponibile publicului
 

Enki777

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Vă mulțumim pentru răspuns. În ceea ce privește problema performanței - cunosc o metodologie care poate avea un impact semnificativ asupra performanței și curățeniei produsului final și intenționez să împărtășesc rezultatele mele odată ce am acumulat suficiente cunoștințe și teste. Aș fi extrem de recunoscător pentru acest ghid, sunt cel mai interesat de proporția de benzaldehidă utilizată în raport cu melasa și alte produse utilizate în sinteză, informațiile pe care le-am găsit sunt destul de nespecifice.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
ar trebui să citiți despre un fenomen numit inhibarea substratului (ideea că o cantitate prea mare din substanța care trebuie transformată împiedică enzima să funcționeze eficient, scăzând astfel semnificativ randamentul, dacă nu chiar omorând reacția)
 

Enki777

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Mulțumesc pentru sfat, tocmai verificam.
 

Enki777

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Studiez un manual pentru studenții la biochimie și aștept cu nerăbdare să citesc ghidul dvs. :)
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Cred că este mai bine să-l cumpere direct este disponibil în mod comercial.
 

Enki777

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Din păcate, nu este disponibil în magazinele din țara mea, , nu există nici măcar traduceri în limba mea dacă doriți să o faceți, a trebuit să traduc eu însumi brevetul US6271008, precum și KC18-3-0363 și Pure Appl. Chem., 1997, Vol. 69, nr. 11, pp. 2371-2386 pentru a extrage cunoștințele.
 
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Aceasta ar putea veni direct de la furnizorii din China la adresa dvs.
 

Enki777

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Mulțumesc pentru sfat, dar cred că este încă o opțiune mai salvatoare, mai bună și satisfăcută să merg doar la rădăcina sintezei și să o fac singur. Voi folosi un fel de substanță ormus pentru a o face (plasmă lichidă de măduvă osoasă) și cunoștințe moderne de alchimie / fizică nucleară pentru a obține o soluție potențial mult mai puțin poluantă, misiunea mea este de a găsi altervative salvatoare la metamfetamina clasică fără / cu efecte secundare reduse, astfel încât să poată fi necesar să fac propria mea L-PAC. Dacă vom găsi ceva salvator, acest lucru ar putea opri războiul drogurilor; de aceea am ales metoda biosintezei, deoarece dețin substanța care curăță totul și îl face simbiotic la scară nano-atomică. Pentru a explica puțin abordarea mea, am adăugat un grafic care explică puțin metoda pe care o voi folosi.
 

Attachments

  • 0zQAlx6gZf.png
    0zQAlx6gZf.png
    186.3 KB · Views: 272

Enki777

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Permiteți-mi să copiez un fragment dintr-un mesaj trimis utilizatorului G.Patton: Este vorba despre tehnologia plasmei bazată pe fizica nucleară, materia se petrece la nivel nano-atomic, testez această tehnologie de mulți ani și am obținut cu succes un surplus în producția de metal fără a degrada probele de bază, este un fel de fuziune a materiei prime care rezultă din configurația corectă a câmpurilor magneto-gravitaționale, acum testez un alt aspect al acestei tehnologii, am rupt legăturile atomice ale măduvei osoase, am aliniat câmpul acesteia (cristalizare magnetică) pentru a obține plasmă și aș dori să o folosesc ca aditiv la mediul de drojdie în producția de L-PAC, pentru a obține potențial o nouă substanță extrem de pură foarte asemănătoare cu l-fenilacetocarbinolul, dar mult mai cristalizată (purificată, foarte integrată la nivel celular), ceea ce ar putea avea, de asemenea, un impact uriaș asupra performanței producției de L-PAC, deoarece substanța pe care am obținut-o este capabilă să furnizeze drojdiei un număr infinit de elemente necesare pentru biosinteză și poate fi obținută cu succes fără echipamente de laborator sofisticate, pur și simplu urmând instrucțiunile pe care intenționez să le dezvolt, să le testez și să le perfecționez și apoi să le împărtășesc în scop necomercial pentru a avea influență asupra reducerii daunelor maden prin elemente nesimbiotice grele care sunt un produs secundar al metodelor clasice de extracție și sinteză.
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Acest fir a luat o întorsătură neașteptată -_-
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Vă rugăm să consultați un profesionist în domeniul sănătății mintale
 

catalyst4232

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
3
Ce este disponibil? L-pac?
 
View previous replies…

catalyst4232

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
3
Nu mă lasă să vă trimit un mesaj. Trimiteți-mi un mesaj, vă rog
 
Top